Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AWX 1.9 131 KM] nierówna praca silnika po odpaleniu!

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
drogus86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, 17:47
Lokalizacja: Frogner

[ AWX 1.9 131 KM] nierówna praca silnika po odpaleniu!

Post autor: drogus86 » 24 sty 2013, 18:31

Witam wszystkich!
od lipca zeszłego roku jestem posiadaczem audi a6. Gdy było jeszcze ciepło problem nie był widoczny. Wraz z nastaniem zimy problemem okazała się nierówna praca silnika zaraz po rozruchu.... usterka trwa około 40 sekund w zależnosci od temp. na dworze. Wymione zostały: aku, świece i czujnik g62. Denerwuje mnie to bardzo. w linku załączam filmik Dodam że chodzi mi o to szarpanie które rozpoczyna się w 0.34 sek. trwania filmiku (widać po falujacych obrotach) towarzyszy temu gryzący dym z rury wydechowej, chociaż nie zawsze. po kilkunastu sek problem ustaje, ale pozniej w miarę rozgrzewania sie motoru wyczuwalne są drgania, które przenoszone są do wnetrza kabiny ( w okolicach deski rozdzielczej, jakby luzny był jakiś plastik albo cos) jest to strasznie irytujące:/
Pozdrawiam i licze że ktoś sie odezwie!!!

Awatar użytkownika
Mayhem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 262
Rejestracja: 16 kwie 2010, 19:46
Lokalizacja: Szczecin / Świdwin

Post autor: Mayhem » 25 sty 2013, 09:37

drogus86 pisze:Dodam że chodzi mi o to szarpanie które rozpoczyna się w 0.34 sek. trwania filmiku (widać po falujacych obrotach) towarzyszy temu gryzący dym z rury wydechowej, chociaż nie zawsze. po kilkunastu sek problem ustaje, ale pozniej w miarę rozgrzewania sie motoru wyczuwalne są drgania
Witam drogus86, , bez zbędnego rozpisywania się jakie mogą być tego przyczyny, sugeruję podłączenie pod Vaga, sprawdzenie podstawowych elementów jak synchronizacja kąta wtrysku,dawke itd.... . Na tacy nie jesteśmy w stanie podać Ci rozwiązania twojego problemu
CCCO AUDI A6 C5 1.9 TDI AFN 110 KM ;
* Climatronic, 4x Airbag, 2x heated and electric seats, Xenon lights *+ Alloys wheels 18" 225/40 *
+ tempomat
^ Szybkiego powrotu do zdrowia Robert ^ Fan F1

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 25 sty 2013, 11:54

drogus86, co do wibracji jakiegos plastiku w okolicach podszybia,(jezeli o to Ci chodzi) to sprobuj powalczyc z plastikiem (maskownica) ta duza od filtra kabinowego i aku. (nie tylka z samym deklem od aku.) Ma tendencje do wydawania dziwnych dzwiekow zwlaszcza przy mrozach co elegancko slychac w kabinie <uoee>
I dalej tak jak kolega Mayhem, Ci doradza.

drogus86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, 17:47
Lokalizacja: Frogner

Post autor: drogus86 » 25 sty 2013, 14:58

Piona Panowie!
rozumiem że bez vaga się nie obędzie. Muszę kogoś znaleść, kto będzie miał ochotę mi w tym pomóc i się na tym zna:). Dzisiaj rano było -19 i dodałem jeszcze jeden filmik. Na tym filmie jeszcze bardziej jest to widoczne ...Powiem Wam szczerze, że trochę się już naczytałem o tym wszystkim i właśnie też mysłałem o tym kacie synchronizacji, albo złej dawce startowej... chociaż osobiście obstawialbym na pompowtrysk;)... w każdym bądź razie coś musi byc na rzeczy bo to nie jest normalne.
Będę się starał to rozwiązać, a jak macie jeszcze jakieś sugestie to prosze piszcie:)
pozdro!

Audi A7 3.0 BMK 224KM

Post autor: Audi A7 3.0 BMK 224KM » 25 sty 2013, 15:54

ja miałem podobną przygodę w moim poprzednim aucie 1.9tdi 131KM AWX, u mnie okazało że pompowtrysk do wymiany. Dodatkowym objawem było to że gdy stałem na światłach to delikatnie trząsło budą można to było wyczuć w kabinie, było to trzęsienie co 2-3 sekundy.

ppeppe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 04 lis 2010, 15:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ppeppe » 25 sty 2013, 21:22

Skoro tj wina pompowtryskiwaczy to może taka operacja by pomogła... jak sądzicie warto robić coś takiego ??


Pzdr
Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

drogus86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2013, 17:47
Lokalizacja: Frogner

Post autor: drogus86 » 26 sty 2013, 16:13

No umówiłem się na wtorek i podepną mnie pod kompa. Mam nadzieję, że uda się to zdiagnozować. To mój pierwszy diesel na PD. Wcześniej miałem dwa AFN`y. Mega dobre silniki:)
Co do tego drgania to sprawdzałem podszybie i wygląda okej... może to coś pod konsoletą... nie chciałbym jej ściągać...
na razie odpuszczę to sobie, bo może ma to związek z silnikiem... może to silnik przenosi te drgania do kabiny w niskim zakresie obrotów (od pracy na wolnych obrotach do ok. 2000 RPM powyżej 2000 nie ma żadnych drgań przenoszonych do kabiny), bo coś jest nie w porządku z tym kątem synchronizacji, dawką paliwą albo właśnie z pompowtryskiem...????
Ale dobrze, że na dworze zrobiło się trochę cieplej ok. -5 to lepiej dzisiaj palił. Lepiej dla niego, bo szkoda mi go trochę jak się tak męczy;)
Dam znać co i jak:D
pozdro!

sebolno1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2014, 22:05
Lokalizacja: Swiebodzin

Post autor: sebolno1 » 07 gru 2014, 13:16

Miałeś dać znać co i jak ?
Pytam bo u mnie podobnie :-(

Mateol00
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2022, 10:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olszyny

Re: [ AWX 1.9 131 KM] nierówna praca silnika po odpaleniu!

Post autor: Mateol00 » 28 sty 2022, 10:16

Witam. Można wiedzieć co było przyczyną?

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: [ AWX 1.9 131 KM] nierówna praca silnika po odpaleniu!

Post autor: Pieterb » 28 sty 2022, 11:21

logi, logi i jeszcze raz logi a nie kombinowanie jak koń pod górę.
Temat dość stary i autorzy pewnie już nie zaglądają więc nie sądzę by ktoś Ci tu ktoś z nich odpowiedział.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga