Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jodlowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:39
Imię: Jodlowiec
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Holandia

S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: jodlowiec » 15 sty 2022, 15:08

S-tronic a w a6 c7 2.0 tdi ultra po puszczeniu hamulca ruszajac bez gazu potrafi sie ( gdy jest zimny ) lekko przydusic na pol sekundy, prawie zgasnac. Na cieplym problem nie wystepuje.

Wiele osob twierdzi, ze to wina mechatroniki, ale moj mechanik mowi ze przy zmianie oleju sprawdzi stan sprzegiel i zrobi ich adaptacje jako ze przy przebiegu 140 tys maja juz zuzycie i nalezy im dac nowe nastawy. Argumentuje to tym, ze zimny olej jest gesty i wtedy sprzegla nie lapia wlasciwie z racji ich zuzycia.

Ktos sie spotkal z takim tematem?

hj88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 14 maja 2013, 09:53
Imię: Tomasz
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ST

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: hj88 » 15 sty 2022, 16:09

Adaptacja skrzyni to kilka minut roboty i możesz to zrobić sam, więc nic nie zaszkodzi jeśli od tego zaczniesz.

marian1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:55
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: LKR

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: marian1984 » 16 sty 2022, 14:05

u mnie zaczyna się robić tak, że rano po pierwszym zapaleniu auta do tyłu jest ok, ale jak wrzucę na D i ruszam to jest tak jak by rusza i puszcza i znów rusza i później już jest ok. Pewnie masz to samo, u mnie przebieg 135.000km, adaptowałem i marna poprawa. Raczej sprzęgła do wymiany w najbliższym czasie. 5700zł a ASO za kosze. Oglądałem moje kosze niedawno bo padło łożysko i na koszu były już dołki zrobione przez tarczki, a jak są dołki to wiadomo że bedą tam się przycinać tarczki, nie chodzą płynnie.
BMW E91 320DA + program
A6 C5 2.4 Quattro + Tip
BMW X5 E70 3.0sd
Honda Civic VI 98' 3D 1.4is

Awatar użytkownika
KyloKylo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:06
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: KyloKylo » 19 sty 2022, 19:03

Odnośnie tematu to odeśle Cię na Youtube :) wpisz sobie kanał Pieter zrob to sam. On jest ogarnięty w takim temacie :) Jak chcesz żeby wszystko działało w 200% to koszta około 30 tysiecy zł za wszystko :) jeśli masz skrzynie 0CK ? tak jak ja :)

Wczoraj pytałem sie w serwisie AUDi :)
Mechatronika / 12 tys. zł
Kosz sprzęgłowy / 6 tys. zł
Dwumas / około 2-3 tys zł
Olej, uszczelki / tak samo są koszta :)
Robota / +- 1500 €

Także policz sobie kolego :) oczywiście mowa cały czas o skrzyni 0CK :) Naprawa używanymi częściami albo wymiana tylko np. kosza sprzęgłowego czy tam mechatroniki pomaga, ale na jakiś czas tylko :) A wymiana oleju i adaptacja nie pomoże :)
Żeby zrobić to jak należy, niestety koszta ogromne :(

marian1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:55
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: LKR

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: marian1984 » 19 sty 2022, 20:05

O czym ty piszesz? Oglądam jego kanał, on ogarniał to i wymieniał kolejne elementy aż udało mu się trafić. Ten samochód co robił to jakiś niezły składak. Najważniejsze w tej skrzyni to sprzęgło, koszt po rabacie 5300zł w ASO. Wymiana prosta. Mechatronika się często nie psuje, w koszu wyrabiają się rowki i tarczki podczas przesuwania się blokują dlatego nie jest to czasami płynne. możesz zrobić nastawy podstawowe, punkty ślizgania sprzęgieł, może coś pomrze. u mnie jest tylko to raz rano i to delikatnie, później można jeździć cały dzień i jest OK. Być może u mnie jeszcze się to dotrze bo ja wygładziłem te rowki, pewnie to samo robią podczas regeneracji, koszt 2500zł w Lisich Kątach. Też mają swój kanał na YT. Te skrzynie nie są takie skomplikowane, i tam nie ma co się psuć jak w innych, tak jak pisałem, sprzęgła są najważniejsze. Zresztą co to za ceny, 1500e robota? Wyciągnięcie skrzyni z tego auta i wymiana sprzęgła u kogoś rzetelnego to max 1500zł. Do tego nie trzeba nawet skrzyni rozbierać.
BMW E91 320DA + program
A6 C5 2.4 Quattro + Tip
BMW X5 E70 3.0sd
Honda Civic VI 98' 3D 1.4is

Awatar użytkownika
KyloKylo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:06
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: KyloKylo » 19 sty 2022, 21:31

Skoro tak wiesz wszystko najlepiej to dlaczego Twoja skrzynia nie działa w 100% ok ? Można o tym gadać w nieskończoność :) Szkoda dyskusji :) Czekamy co zrobi właściciel i podzieli się z nami swoją opinią :)
PS: Odnośnie filmów na YT od Pietera to całkiem inna sytuacja była z tym audi :) także nie oglądałeś do końca wszystkich odcinków :)

marian1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 206
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:55
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: LKR

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: marian1984 » 19 sty 2022, 21:39

Akurat jestem trochę pedantem, jak bym chciał sprzedać moje auto, to nikt by się nie czepił bo nie ma czego. A Pitera akurat oglądałem prawie wszystkie odcinki, ale jak dla mnie gość który robi te skrzynie i dochodzi wymieniając po kolei to tak trochę chyba nie bardzo. Ogólnie gościa naciągnął ładnie na kasę, wyszło tam chyba coś grubo nie wiem czy nie 30 koła albo lepiej, i ty uważasz że to było OK? On ma doświadczenie z 0B5 a to całkiem inny s-tronik, tam wymieniał gotowe zestawy naprawcze. W 0CK się to nie dzieje. W 0B5 też są inne sprzęgła. Zresztą napisałem co jest u mnie nie tak, nowe sprzęgła i sprawa załatwiona na następne 130.000km
BMW E91 320DA + program
A6 C5 2.4 Quattro + Tip
BMW X5 E70 3.0sd
Honda Civic VI 98' 3D 1.4is

jodlowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:39
Imię: Jodlowiec
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Holandia

Re: S-tronic przygasa po puszczeniu hamulca.

Post autor: jodlowiec » 21 sty 2022, 01:31

KyloKylo pisze:
19 sty 2022, 19:03
Odnośnie tematu to odeśle Cię na Youtube :) wpisz sobie kanał Pieter zrob to sam. On jest ogarnięty w takim temacie :) Jak chcesz żeby wszystko działało w 200% to koszta około 30 tysiecy zł za wszystko :) jeśli masz skrzynie 0CK ? tak jak ja :)

Wczoraj pytałem sie w serwisie AUDi :)
Mechatronika / 12 tys. zł
Kosz sprzęgłowy / 6 tys. zł
Dwumas / około 2-3 tys zł
Olej, uszczelki / tak samo są koszta :)
Robota / +- 1500 €

Także policz sobie kolego :) oczywiście mowa cały czas o skrzyni 0CK :) Naprawa używanymi częściami albo wymiana tylko np. kosza sprzęgłowego czy tam mechatroniki pomaga, ale na jakiś czas tylko :) A wymiana oleju i adaptacja nie pomoże :)
Żeby zrobić to jak należy, niestety koszta ogromne :(
kolego piszesz takie brednie ze glowa boli. w tvs engineering w Holandii u najlepszego specjalisty od skrzyn dsg/ s tronic mechatronika nowa na gotowo 2300e na czesciach aso, 1700e na ich regenerowanych z gwarancja. Naprawa mechatroniki 999e. Sprzegla 1700e. Sprzegla z dwumasa 2400e. Wszystko z robocizna. Ale jak wolisz to jedz do specjalisty z youtuba ktory jedna mechatronike wyciagal 15 razy jak idiota i dalej nie wiedzial o co biega.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga