Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: adoss » 24 kwie 2021, 21:22

Hej,

zanim zabrałem się za samodzielną próbę aktualizacji MIB2 żeby mieć Audi Smartfon Interface trochę poczytałem na tym forum. Kontaktowałem się też z kilkoma z was żeby zrobić odpłatnie odpłatnie (kilka do kilkunstu stówek polskich złotówek). Uznałem że skoro pracuję w IT ;p , w starej A6 sam robiłem wszystkie aktualizacje to tutaj też spróbuję :P. Wiedziałem, że będzie mnie to kosztować trochę godzin własnego czasu, ale z natury mojej ciekawości i chęci nauki postanowiłem spróbować. Jeszcze mi się nie udało :( stąd ten post, może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć.

MMI jest zaktualizowane do wersji 3663, mam widoczną ikonę ASI. Problem mam z patchowaniem MMI, żeby móc wrzucić zmieniony plik FecContatiner.fec. Do spachowania (wg instrukcji z której korzystam) używa się z funkcji systemowych flashunlock, flashit, flashlock. Te jednak są niedostępne w terminalu (podłącznie modemem USB-RJ45 D-LINK przez Putty). Zrobiłem wyszukiwanie rekursywne w poszukiwaniu funkcji flash* z katalogu głównego i nic nie ma.
Instrukcja z której korzystam https://www.digital-eliteboard.com/thre ... it.491978/

Jak powinno sie patchować i podgrywać plik FecContainer.fec? Czy instrukcja której używam jest błędna?


Kroki które ja zrobiłem:

1. Instalacja wersji 3634 (była na tyle szybka że myślałem iż się nieudała (ok 5min I nie pamiętam konkretnych punktów instalacji I postępu w %

2. Dzisiaj zabrałem się za instalację I zobaczyłem że aktualnie jednak jest 3634 więc odpaliłem 3663. I tutaj to zajęło ~20min, było 11 punktów updatu tylko 1 dla bose był NOK bo było odpięte I zaślepione światłowodem (btw wbrew informacjom które były w sieci w mojej poliftowej A7 potrzebna była pętla żeńska a nie męska... na szczęście są zwroty allegro)

3. Po aktualizacji sprawdziłem czy MMI działa (tel, navi, audio itp) - jest cacy

4. Zrobiłem kopie plików modifyE2P, FecContaoiner.fec, Variant.txt, /net/rcc/dev/fs0 oraz /net/mmx/dev/fs0 tutaj widziałem pierwszą różnicę względem instukcji, tam sugerowali że powinny być w
/mnt/efs-persist/FEC/FecContainer.fec
a były w
/net/rcc/mnt/efs-persist/FEC/FecContainer.fec

5. Używając WhatTheFec zedytowałem FecContainer dodając wpisy :

00060800 Carplay
00060900 Android Auto
0230004a Karten 2029/2030

6. Teraz wg instrukcji powinienem spachować MIB plikiem ifs-root.ifs ale w systemie nie rozpoznaje instrukcji flashunlock, flashit czy flashlock

mount -uw /net/mmx/fs/sda0/
flashunlock
flashit -a 540000 -d -v -f /net/mmx/fs/sda0/_patch/ifs-root.ifs
flashlock
/usr/apps/mib2_ioc_flash reboot

7. Mimo tego że nie mogłem wykonać 6, podmieniłem FecContainer

8. Aktywowałem APK

IDE03471-ENG130248-Vehicle configuration-Google_GAL, adapted
IDE03471-ENG130249-Vehicle configuration-Apple_DIO, adapted
Smartphone_interface_for_rhmi

9. Później usuwałem błędy w 5f również aktywując inne APK wg instrukcji


Efekt był taki że miałem ikone ASI, ale nie wykrywało tel, przestała działać nawigacja, bluetooth I transmisja audio z tel po kablu USB.
Wobec tego przywróciłem oryginalną wersję FecContainer.fec I teraz bluetooth, navi I transmisja audio z tel po kablu USB działa. Ikona ASI jest ale nie wykrywa telefonu.

Czy ktoś może nakierować jak zrobić patch MIB2? (plik mam) Czy coś z instrukcji mogę robić źle?

P.S. kalkulując czysto finansowo -stawkę jaką mam za godzinę pracy i ilość godzin już spędzonych na forach, przy aucie bardziej opłacałoby mi się zapłacić za tą aktualizację :P Nauka i wiedza tania nie jest...

Dzięki
Adrian

adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: adoss » 27 kwie 2021, 15:14

nikt??

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: mat1324 » 28 kwie 2021, 17:16

Jest tu kilka osób, które na pewno znają odpowiedź, ale niestety na tym zarabiają, więc nie napiszą od tak :). Spróbuj uderzyć do nich na PW.

adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: adoss » 11 maja 2021, 00:13

Problem rozwiązany :D Jeden z kolegów z forum sam do mnie napisał i podpowiedział, że prawdopodobnie źle się logowałem. Problem polegał na tym że łączyłem się portem 23 a nie 123, w efekcie jest inny shell i inne funkcje dostępne w wierszu poleceń. Po poprawnym zalogowaniu wyskakuje napis ASCI Audi MIB. Wszystko aktywowałem bez problemu. Side note, część ludzi mówiła o trybie developerskim MMI (green menu) dostępnym w MIB2, mi nie udało się włączyć ani VCDSem 20.14 ani OBDelven (mobilny intefejs).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 523
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: KKgg » 11 maja 2021, 00:39

Być może chcesz się podzielić know-how i zamieścić tu instrukcję krok po kroku? Ja co prawda mam to już aktywowane więc nie skorzystam ale może inni tak.

krystianp1978
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 05 maja 2016, 13:58
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: krystianp1978 » 02 lis 2021, 12:46

Cześć,
zacząłem interesować sie aktualizacją systemu MIB2, MMI 3GP mam ogarnięte, czy możesz podzielic się instrukcją?
link, który podałeś albo niedziała albo nie mam uprawnień, mimo, że jestem zalogowany na tej stronie.
Byłbym wdzięczny.
Kolega ściągnął z USA A7 po lifcie i chciałnym się na jego przykładzie poduczyć.
Dysponuję VCDSem i VCP

Dingo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwie 2011, 19:29
Imię: Krzysiek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Cork, Ireland

Re: Patchowanie MIB2 (Audi Smartfon Interface)

Post autor: Dingo » 28 mar 2022, 23:44

Podbijam temat. Czy autor (lub ktokolwiek inny posiadajacy wiedze) moglby podzielic sie instrukcja krok po kroku? Jesli nie na forum to prosze o kontakt na PW.
'95 Audi A4 B5 => '03 Nissan 350Z => '05 Audi A6 C6 Sedan => '10 Audi A6 C6 Avant => '15 Audi A7

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga