Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana nagłośnienia z BOSE na Bang Olufsen

Car Audio
ODPOWIEDZ
adrian87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2019, 23:23
Lokalizacja: Zlo

Wymiana nagłośnienia z BOSE na Bang Olufsen

Post autor: adrian87 » 28 sie 2019, 10:04

Witam wszystkich. Znajomy ma a6 na sprzedaz i za niewielką dopłata zgadza abym podmienil sobie nagłośnienie, czy bardzo skomplikowana będzie podmiana z BOSE które posiadam na Bang? Trzeba kodowac? Jak z instalacją? Przerabial ktoś temat? [/quote]

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 28 sie 2019, 10:23

Kodować pewnie tak. Popatrz jednak, ile głośników jest w Bangu i gdzie są umieszczone a ile w Bose... Nie wiem, czy to nie będzie wymagać wymiany deski?
Obrazek

adrian87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2019, 23:23
Lokalizacja: Zlo

Post autor: adrian87 » 28 sie 2019, 12:22

Wydaje mi się że tylko listwa przy okienna będzie inna

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ralen » 01 wrz 2019, 15:26

Listwa jest ta sama, głośniki tam wejdą ale musisz mieć wszystkie wiązki do Banga bo podłączenie jest inne. Testery wymagają dodatkowego zasilania aby się wysuwały :|
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

bigjasiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 17 cze 2015, 07:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LIMANOWA

Post autor: bigjasiu » 04 wrz 2019, 06:58

jak co, to posiadam gotowe wiązki pod B&O. Jak co to priv
WYKONANE MODY:
1)BOSE
2) OGRZEWANIE POSTOJOWE
3) SIDE ASSIST
4) LINE ASSIST
5) ACC
6) KAMERA COFANIA
7) PEŁNE QQ2
8) TUNER TV DVBT
9) SOFT CLOSE
10) HUD
11) NIGHT VISION
12) HaK ORIS
13) Wymiana oświetlenia wewnętrznego, na pełen LED

PLANY
1) PNEUMATYKA

drifter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 04 wrz 2016, 22:55
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drifter » 05 wrz 2019, 06:53

Ja bym się najpierw dobrze zastanowił, czy to w ogóle ma sens. Po co chcesz B&O, bo ładnie wygląda czy dużo lepiej brzmi?

Mam Bose od kilku lat, ostatnio kiedy szukałem nowego auta, słuchałem B&O w jednym i powiem krótko: dla mnie żadna rewelacja. W ogóle nie słyszałem różnicy na plus względem Bose, a przynajmniej takiej, która by dawała sens wymianie (choćby i bez kosztów zakupu, bo przecież roboty jest sporo, trzeba rozbierać tapicerkę, przerabiać pewnie instalację, może nawet dodać nowe głośniki, itp.).

Wygląda na to, że B&O to głównie ładnie wyglądające głośniki, które wysuwają się i tyle, za dodatkowe 40 tys zł. Dla mnie to nie brzmi jak na sprzęt za takie pieniądze. A przez wiele lat zajmowałem się tematyką audio i interesowałem audiofilstwem w sprzęcie domowym.

Chcesz poprawy, to polecam wizytę w firmie zajmującej się Car Audio i czasem względnie niewielkim kosztem można uzyskać spory przyrost jakości brzmienia. I przy niewielkim rozbieraniu auta.

Awatar użytkownika
nikosnikos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:08
Imię: Nikoś
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: 3city

Post autor: nikosnikos » 05 wrz 2019, 07:50

Fakt - w niektórych modelach B&O nie robi szału, ale akurat w przypadku A6 C7 moim zdaniem różnica pomiędzy Bose, a B&O jest już warta zastanowienia. Bose gra baaaardzo przeciętnie - choć w moim poprzednim TTS&#8217;ie było jeszcze gorzej... :shock:

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 05 wrz 2019, 08:50

Jak Wam się podobają wysuwane tweetery to u Chińczyków można kupić repliki B&O. Kosztują około tysiąca. Czytałem na jakichś zagranicznych forach (chyba audizine albo audiworld) że grają bardzo przyzwoicie i ludzie, którzy oryginalnie mieli bose, byli bardzo zadowoleni.

[ Dodano: 2019-09-05, 08:50 ]
https://s.click.aliexpress.com/e/lFJPf6bW

drifter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 04 wrz 2016, 22:55
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drifter » 05 wrz 2019, 10:18

I to jest dobre podsumowanie. A jak ktoś chce faktycznie poprawić brzmienie, to lepiej wymienić głośniki (przynajmniej te w przednich drzwiach), ewentualnie wzmacniacz w bagażniku. I jeśli zostanie to dobrze dobrane oraz dostrojone, efekt za np. 4 tys. będzie 10x lepszy niż B&O za 40 tys.

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Post autor: KKgg » 05 wrz 2019, 10:50

Aha <lol> ludzie jeszcze pisali że kupowali w ASO za jakieś grosze nakładki tweeterów z magicznym napisem Bang&O.... i tym sposobem mieli OEM look "made in China" za stosunkowo nieduże pieniądze ;)

adrian87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2019, 23:23
Lokalizacja: Zlo

Post autor: adrian87 » 05 wrz 2019, 12:43

Dzięki za odpowiedzi. Szczerze powiem audiofilem jestem słabym, jak dla mnie Bose gra bardzo ładnie i wystarczająco, ale w bangu bardzo podoba mi się wygląd, dlatego chęć zmiany, ale chyba sobie daruję, ponieważ musiał bym za dużo przerabiać także w tym drugim samochodzie z którego bym zabrał głośniki ponieważ musiał bym mu podłączyć moje Bose

gnusmaskrk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 08 lis 2017, 00:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gnusmaskrk » 10 lut 2020, 22:08

bigjasiu, Prosze o kontakt na priv.

venom5555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 290
Rejestracja: 02 lis 2020, 11:12
Imię: Alex
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska

Re: Wymiana nagłośnienia z BOSE na Bang Olufsen

Post autor: venom5555 » 02 lis 2021, 10:17

Odświeżę kotleta...bo wszyscy tu piszą o brzmieniu i niektórzy nie słyszą różnicy pomiędzy jednym a drugim.
Faktem jest , ze jeżeli komus przysłowiowy słoń na uchu nadepnął to nie usłyszy nic. jeżeli nie to także zależy od rodzaju muzyki a dokładniej od instrumentarium utworu oczywiście w połączeniu z formatem muzyki bezstratnej bo jaks nie wyobrażam sobie aby ktos miał sprzęt w aucie czy w domu z górnej półki i słuchał muzyki z internetu. Na chwile obecna nie wiem czy ktoś nadaje HiFi...moze Tidal. Akurat na tym sie mało znam. Ale wracając do meritum siczka na Bose i siczka na B&O będzie brzmiała tak samo. Jednak cos bardziej ambitnego jak wspomniałem powyżej juz nie. Nie wspominam to o dobrej orkiestrze symfonicznej np. z muzyka poważną.
Reasumując - jak B&O to tylko CD lub Vavy lub cokolwiek co nie ma strat. I nie piszcie proszę o paśmie słyszalnym i niesłyszalnym bo to jest na inny temat. Po prostu słychać różnice.
Podobnie jest ze sprzętem domowym; dla niektórych film wystarczy w stereo albo podstawowym 5.1 dla innych nie może być inaczej jak w AC3 nie wspominając o DTS lub Atmos gdzie wtedy głosniki sprzetu sa wykozystane w 100% bo każdy odpowiada za co innego.
Przegladałem na YT gościa , który chwali w Volvo Bauers&Wilkins czy cos podobnego i nic nie słychac przez pól jego daremnego testu tylko wkółko to...na końcu jednak łapy opadły bo stwierdził, że sprzet jest fantastyczny bo...jak na zjeździe dziennikarzy otwarł klape to była taka impreza...czyli moc nie jakość i wszystko na temat jego wiedzy na ten temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga