Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Car Audio
ODPOWIEDZ
pyby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2021, 10:46
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WAW
Kontakt:

A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: pyby » 06 paź 2021, 17:00

cześć,
Założyłem ten temat, ponieważ większość modyfikacji tego systemu tyczy się wersji Avant, trudno mi coś znaleźć o sedanie.
Na początek pytanie - czy wiecie czy warto oraz czym zastąpić fabryczny subwoofer (sam przetwornik) żeby pozostał dalej na swoim miejscu?

Czy włożenie czegoś mocnejszego nie przegrzeje wzmacniacza?
IMG_20211006_133425.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: darel » 07 paź 2021, 07:17

Moim zdaniem nie warto. Jest tam trochę za mało miejsca, żeby coś sensownego włożyć (mam na myśli średnicę otworu) a dodatkowo w przypadku subwoofera niezwykle ważna jest obudowa. Bez odpowiedniej obudowy dostosowanej do konkretnego głośnika to nie zagra. Co do obudowy to też zależy od Twoich preferencji. W zależności od rodzaju obudowy (zamknięta albo basreflex) ten sam głośnik inaczej zagra. Jak widać na zdjęciu to fabryczny subwoofer nie może dobrze zagrać, bo po pierwsze nie ma obudowy a po drugie z takim magnesikiem to nie ma opcji, żeby z tego coś wykrzesać. U mnie skończyło się na skrzyni i dodatkowym wzmacniaczu. Jeżeli ni chcesz robić rewolucji to ważne, żebyś miał wzmacniacz, który ma wejście Hi input i wtedy możesz go podpiąć bezpośrednio pod te kabelki, które zasilają teraz Twój fabryczny sub. U mnie skończyło się na JL Audio 12TW3-D4, który jest napędzany monoblokiem Mosconi D2 500.1. Zaleta tego JL Audio jest taka, że jest niskoprofilowy a więc według zaleceń producenta wystarczy obudowa o głębokości zaledwie 16,5 cm. Dzięki temu nie zawalisz całego bagażnika ogromną skrzynią. Dla mnie to był priorytet, bo w sedanie każda przestrzeń w bagażniku jest na wagę złota <okok> Skrzynię tak zbudowałem, że w razie czego mogę ją odpiąć i wyjąć z bagażnika jeżeli potrzebuję więcej miejsca ale to się zdarza niezwykle rzadko.

pyby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2021, 10:46
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WAW
Kontakt:

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: pyby » 07 paź 2021, 11:58

Bardzo dziękuję.
A podpowiesz jak złapać się do kabelków obecnego subwoofera - od środka odpinam maskownicę i tam będzie na wierzchu?
Jak rozwiązałeś uruchamianie wzmacniacza (REM) ?
Czemu zdecydowałeś sie na zbudowanie obudowy, nie było nic na rynku gotowego w takim rozmiarze?
I czy rozważałeś jakąś obudowę w boczku lewym lub prawym? Nieciekawy kształt one mają, ale miejsca jakby sporo..

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: ralen » 07 paź 2021, 12:36

Ja dodam wam jeszcze, że możesz mieć problem z tylną półką. Podejrzewam, że fabryczny głośnik jest od dołu przykręcony do tej metalowej grodzi, którą widać na zdjęciu, ale dodatkowo, od góry jest pewnie przykręcony do półki wewnątrz auta (tak miałem w A4 B6). Jak włożysz tam jakiś Custom głośnik, to nie będziesz go raczej mógł przykręcić do półki, w efekcie czego półka będzie Ci wpadać w rezonans i strasznie brzęczeć (przerabiałem to w A4 B6).
W przypadku sedana, tylko skrzynia do bagażnika albo obudowa w boczku miałaby chyba sens.

Co do wzmacniacza, raczej nie podpinałbym tam mocniejszego suba.
Za niewielkie pieniądze możesz wyłapać wzmacniacz High-Input i z niego najlepiej zasilić subwoofer. :]
Wzmacniacze High Input mają remote, najczęściej już wbudowane w signał (ponieważ high input jest wysokonapięciowe). Nie potrzebujesz dodatkowego kabla "rem". Podanie sygnału głośnikowego do wzmacniacza, spowoduje jego wybudzenie. ;p
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: darel » 09 paź 2021, 17:01

Jeśli chodzi o kabelki, to w zasadzie opcje masz dwie:
1. albo podpinasz się pod kabelki przy głośniku (nawet widać je jak się popatrzy od dołu ale można też zajrzeć od góry jak się zdejmie maskownicę w tylnej półki)
2. albo podpinasz się przy wzmacniaczu BOSE to tych przewodów, które zasilają sub'a

Moim zdaniem lepiej przy wzmacniaczu, bo potem i tak musisz spiąć to z wejściem Hi input wzmacniacza, który ma napędzać subwoofer. Ten dodatkowy wzmacniacz trzeba też gdzieś umieścić. Ja go zamocowałem pod podłogą bagażnika, gdzie jest zestaw naprawczy koła. Tam jest też blisko do akumulatora więc nie trzeba daleko ciągnąć zasilania. Pamiętaj o odpowiednim bezpieczniku na przewodzie +12. Ja mam tam jeszcze wpięty w obwód kondensator, którego zadaniem jest wyrównywanie spadków napięcia. Tak jak napisał ralen szukaj wzmacniacza z wejściem Hi input i z automatycznym uruchamianiem po podaniu napięcia na to wejście. W ten sposób nie musisz mieć dodatkowego przewodu REM.

Co do obudowy to dla dla mnie kluczowe było miejsce i dlatego wybrałem głośnik o bardzo małej głębokości. Dzięki temu obudowa ma tylko 16,5 cm głębokości. Takich obudów nie ma gotowych więc zbudowałem sam a ponieważ zrobiłem to zgodnie z zaleceniami producenta głośnika to miałem pewność, że będzie dobrze grał. Mam obudowę zamkniętą. W boczku nie da się nic sensownego umieścić, bo jest za mała kubatura i nic z tego nie będzie.

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: wallace » 22 paź 2021, 21:49

pyby pisze:
06 paź 2021, 17:00
cześć,
Założyłem ten temat, ponieważ większość modyfikacji tego systemu tyczy się wersji Avant, trudno mi coś znaleźć o sedanie.
Na początek pytanie - czy wiecie czy warto oraz czym zastąpić fabryczny subwoofer (sam przetwornik) żeby pozostał dalej na swoim miejscu?

Czy włożenie czegoś mocnejszego nie przegrzeje wzmacniacza?
IMG_20211006_133425.jpg
1.Nazywanie głośnika ze zdjęcia subwooferem to obraza dla prawdziwych subów. Ktoś od marketingu z Audi nazwał to "coś" subwooferem , żeby fajnie brzmiało.
2.Który system masz w swoim aucie ?

Jazz1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2021, 14:08
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: DSG
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: Jazz1972 » 22 paź 2021, 23:42

To ja trochę z innej beczki. Wymieniłem głośniki z przodu i teraz dominuje mi centralny głośnik. Mam wrażenie, że nie mogę go odłączyć więc może macie jakieś rady?

pyby
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2021, 10:46
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WAW
Kontakt:

Re: A6 C7 Sedan Audi Audio 9VD - modyfikacje

Post autor: pyby » 22 mar 2024, 11:32

wallace pisze:
22 paź 2021, 21:49
pyby pisze:
06 paź 2021, 17:00
cześć,
Założyłem ten temat, ponieważ większość modyfikacji tego systemu tyczy się wersji Avant, trudno mi coś znaleźć o sedanie.
Na początek pytanie - czy wiecie czy warto oraz czym zastąpić fabryczny subwoofer (sam przetwornik) żeby pozostał dalej na swoim miejscu?

Czy włożenie czegoś mocnejszego nie przegrzeje wzmacniacza?
IMG_20211006_133425.jpg
1.Nazywanie głośnika ze zdjęcia subwooferem to obraza dla prawdziwych subów. Ktoś od marketingu z Audi nazwał to "coś" subwooferem , żeby fajnie brzmiało.
2.Który system masz w swoim aucie ?
2. 9VD

Wybaczcie, że piszę po 2 latach, ale wtedy co pisaliśmy kupiłem głośnik Free Air - Pioneer W303F i dalej przymierzam się do jego montażu :D
Przeleżał 2 lata, ale idzie wiosna i czas ruszyć do przodu.

Wstępny plan jest, żeby tylko wymienić teraz tą pierdziawkę tylną od systemu 9VD i włożyć tego pioneera + Hertz HCP 2 lub AudioSystem CO100.2.
Wiem, że to nie będzie HI-END, ale spodziewam się poprawy względem oryginału.

I powiedzcie mi jeszcze- dużo ludzi na przód montuje X200EM od Audio System i na allegro znalazłem tylko jedną opinię negatywną o nich. Za to brzmi dość poważnie..
Natomiast niewiele droższe są np. Gladen RS200 lub ONE 200 G3 - czy nie lepiej w tę stronę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga