Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[MMI 3G] Naprawa warstwy przeciwodblaskowej - rozmiar ekranu.

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
adadur
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2010, 18:24
Imię: Adam
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg

[MMI 3G] Naprawa warstwy przeciwodblaskowej - rozmiar ekranu.

Post autor: adadur » 01 lip 2021, 12:31

jak pewnie wielu z was zauważyło audi na swoich ekranach stosuje jakąś dziwna natryskową powłokę na ekranach - począwszy od RNS-E, która nie jest zbyt trwała.
Mam ekran lekko już porysowany i mnie takie rzeczy drażnią. W RNS-E założyłem folię anti-glare i przez wiele lat byłem zadowolony.
Chcę przeprowadzić podobny zabieg w MMI 3G. Generalnie wiem co i jak rozbierać, jak wyczyścić powłokę ekranu, ale potrzebował bym podpowiedzi jakich rozmiarów jest powierzchnia ekranu MMI 3G bo znalazłem już trzy różne wielkości i zgłupiałem
a) 149,2 x 87,3
b) 157 x 90
c) 152 x 91,4
te wartości sie znacznie różnią i nie wiem na jaki rozmiar zamówić docięta folię - inaczej będę musiał ja sam docinać, a to nie wiem czy tak precyzyjnie wyjdzie.

Może też ktoś już to robił i może polecić jakąś folię antyodblaskową, w zasadzie mam "swój typ" jak ta co użyłem w RNS-E.

spyder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2020, 04:04
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MMI 3G] Naprawa warstwy przeciwodblaskowej - rozmiar ekranu.

Post autor: spyder » 23 sie 2021, 20:04

Udało ci się przeprowadzić operację? Też mnie to denerwuje i powoli zbieram się do wymiany. Jaką folię polecasz?

adadur
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2010, 18:24
Imię: Adam
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg

Re: [MMI 3G] Naprawa warstwy przeciwodblaskowej - rozmiar ekranu.

Post autor: adadur » 13 wrz 2021, 23:20

Tak udało, rzekłbym nawet, że jest lepiej niż fabrycznie ;-)
Użyłem ponownie foli "Folia Ochronna GLLASER mat Anti-Glare" wcześniej zastosowałem ją w A4 w RNS-E
Z racji że operacja wymaga 100% czystości to pierwszą zepsułem przez paproszki, druga wyszła OK - kupując od razu były 2 szt., i tak też polecam zamawiać (koszt niewielki)
Kupiłem większa, bo nie mogłem się dowiedzieć jaki wymiar potrzebne i sam docinałem ale polecam docięte przez sprzedawcę, potrzebny wymiar dla ekranu MMI 3G High 4F0 919 604 to:
154,5 x 94,5 mm
Folie montujemy po zdjęciu metalowej ramki - oczywiście wcześniej usuwając dotychczasową warstwę antyodblaskową.
Na ekran można użyć delikatnych pas ściernych - chemia (IPA, aceton, zmywasz do pianki PUR, benzyna ekstrakcyjna, zmywasz silikonowy) w zasadzie nie działają i można sobie darować.
W załączeniu foty - wszystkie robione w letnim słońcu, widok na ekran wyświetlający radio robiony był kiedy słońce przez szyby go oświetlało. Wrzucam też oznaczenie ori ekranu - czasami można je namierzyć w chinach a koszt nie jest tak wielki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga