Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Mgłowe spryskiwacze szyby przedniej [FOTOSTORY]

Warsztat
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Mgłowe spryskiwacze szyby przedniej [FOTOSTORY]

Post autor: lgorek » 18 wrz 2013, 20:18

Jak wiadomo bardzo dużo osób chce zmodyfikować swoje standardowe spryskiwacze szyby przedniej na mgłowe.

U mnie też sikało słabo więc wykombinowałem jak zrobić coś takiego.

POTRZEBUJEMY:
- spryskiwacze VW Golf 5 lub podobne dobrze jak będą podgrzewane
- stare spryskiwacze od A6


Ori spryskiwacz Audi A6 C5
ObrazekObrazek

Ori spryskiwacz VW Golf 5 z podgrzewaniem
ObrazekObrazek

Wyciągamy go z uchwytu ponieważ do naszej maski on nie pasuje.
ObrazekObrazek


Oba na jednym zdjęciu
Obrazek


Odcinamy mocowanie spryskiwacza od A6, tak jak na załączonym zdjęciu, ja do tego celu użyłem szlifierki stołowej.
Obrazek


Porównanie odciętego mocowania z całym spryskiwaczem.
Obrazek


Przykładamy przygotowane mocowanie do spryskiwacza VW i patrzymy aby przylegał jak największą powierzchnią oraz miał odpowiednią odległość.
Obrazek

Przy jednej stronie ma się stykać tak jak poniżej.
Obrazek

Jak mierzymy jest bardzo ważne, ponieważ mocowanie musi praktycznie przylegać na całej powierzchni do nowego spryskiwacza. Następnie przykładamy suwmiarkę w sposób jak na zdjęciu poniżej.
ObrazekObrazek

I teraz tak LEWY i PRAWY ma inne wymiary.
PRAWY- od strony pasażera ma mieć - 23mm
LEWY - od strony kierowcy ma mieć - 26mm

Są to moje pomiary - dlatego ważne aby każdy sprawdził jaki jest najlepszy wymiar, bo sam wiem że 0,5mm robi różnicę :) Ciężej ustawia się lewą niż prawą stronę.

Gdy tak mamy ustawiony i przyszlifowane mocowanie starego spryskiwacza kleimy do nowego z VW. Ja robiłem klejem na gorąco bo mogłem sprawdzić dokładnie czy sika dobrze. Jak nie to nożyk rozciąć i jeszcze raz klej i jazda. Następnie wystarczy założyć spryskiwacze i zobaczyć jak sikają.

Dodam że klej na gorąco może być stosowany jednak należy mocno zmatowić powierzchnie spryskiwacza od VW, inaczej odpadnie.

Tak wygląda efekt na 1/2 szyby.



Pozdrawiam :)

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mgłowe spryskiwacze szyby przedniej [FOTOSTORY]

Post autor: axe » 18 wrz 2013, 21:37

lgorek pisze:Jak wiadomo bardzo dużo osób chce zmodyfikować swoje standardowe spryskiwacze szyby przedniej na mgłowe.

)
dobre :)
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 28 paź 2013, 12:28

lgorek pisze:- spryskiwacze VW Golf 5 lub podobne dobrze jak będą podgrzewane
czy bylbys w stanie podac numer czesci wersji mgłowej podgrzewanej? ulatwi to poszukiwania :-)


EDIT: nr czesci to: 5M0 955 986 (podgrzewane) oraz 5M0 955 985 (bez podgrzewania).
takie dysze byly montowane rowniez w innych modelach vw.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2013, 17:39 przez _Marek_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gsmfon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 paź 2011, 07:18
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: gsmfon » 28 paź 2013, 20:03

No to to mnie ciekawi :)

Numer też poproszę, jaki koszt w saloonie a używek?

Efekt super, ile czasu Ci to zajęło?
Było: A6 C4 2.5TDi 115KM - Dobrze wspominane
Obecne: A6 C5 2.5TDi AKE 180KM - Miodzio ;]

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 10 lis 2013, 16:10

lgorek pisze:Jak mierzymy jest bardzo ważne, ponieważ mocowanie musi praktycznie przylegać na całej powierzchni do nowego spryskiwacza. Następnie przykładamy suwmiarkę w sposób jak na zdjęciu poniżej.


I teraz tak LEWY i PRAWY ma inne wymiary.
PRAWY- od strony pasażera ma mieć - 23mm
LEWY - od strony kierowcy ma mieć - 26mm

Są to moje pomiary - dlatego ważne aby każdy sprawdził jaki jest najlepszy wymiar, bo sam wiem że 0,5mm robi różnicę :) Ciężej ustawia się lewą niż prawą stronę.
po dlugim studiowaniu koncepcji przedstawionej przez autora tematu doszedlem do wniosku, ze aby uniknac powyzszego kroku, tj. mierzenia, sprawdzania, czy te 0,5 mm nie jest za duzo czy za malo jest drugi sposob przerobki spryskiwacza z dodatkowa funkcjonalnoscia.

do tej operacji bedzie nam potrzebny CALY spryskiwacz od nowych modeli vw - caly czyli spryskiwacz i jego uchwyt, ktory posiada regulacje w pionie i dla mnie szkoda bylo sie tej opcji pozbywac wiec wykorzystajmy to:

1. ucinamy zbedny plastik z uchwytu oraz wystajace zatrzaski do niezbednego minimum:
ObrazekObrazekObrazek

2. robimy pomiar, czyli przykladamy dysze a6 do dyszy od vw mniej wiecej tak, aby wylot byl w podobnej linii i wten sposob mozemy na oko wymierzyc jak odciac mocowanie z dyszy a6:
ObrazekObrazekObrazek

2. z dyszy od a6 ucinamy mocowanie tak, aby po jego obrobce zostalo nam cos takiego:
ObrazekObrazek

3. nastepnie szlifujemy uchwyt, aby klej mial lepsza przyczepnosc:
Obrazek

4. w ten sposob unikamy problemu mierzenia co do milimetra odleglosci dyszy od krawedzi mocowania gdyz do tego zachowalismy regulacje wiec dopasowanie ograniczamy jedynie do ustawienia kata lewo/prawo zeby nie zrobic za duzego zeza zbieznego lub rozbieznego na szybie :-)
Obrazek

po zamontowaniu dyszy pod maska, sprawdzamy jak dzialaja i dokonujemy ew. korekt gora-dol za pomoca torx T10.

po zrobieniu jednej dyszy zrobilem test na szybie i zamontowalem najpierw na lewa strone, a pozniej na prawa i nie bylo problemu, wysokosc strumienia byla odpowiednia (ale dysze i tak trzeba zrobic lustrzane dla zachowania kierunku lewo/prawo strumienia).
mam nadzieje, ze autor sie nie pogniewa o modyfikacje koncepcji :-)

Jarutis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2013, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jarutis » 24 lis 2013, 17:43

mgłowe są o niebo lepsze od zwykłych :D dobry patent:P zapewne będę chciał to u siebie ogarnąć :D

mily

Post autor: mily » 25 lis 2013, 10:16

A nie pasują od passata b5, tam też są mgłowe. Byłem pewien że to będzie to samo, bo własnie u siebie chciałem założyć, dobrze że jeszcze nie kupiłem

[ Dodano: 2013-11-25, 10:21 ]
http://images.kangoo.pl/18821710/3245/l ... sat_b5.jpg

To co powyżej jest od b5 mgłowy, uchwyt wygląda podobnie, nie wiem jaki jest rozstaw.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 25 lis 2013, 16:46

mily, nie wejdzie ci to z prostego powodu. w a6 wezyki ida na zewnatrz czyli pod maska, a w tym uchwycie wezyk musi isc wewnatrz maski - a na to chyba tam az tyle miejsca nie ma.

user

Post autor: user » 28 lis 2013, 09:50

czyi nie ma opcji wrzucenia mgłowych w miejsce klasycznych sprysków bez rezania?
tzw P&P <mysli>

marcinacm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 250
Rejestracja: 05 paź 2013, 11:16
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: marcinacm » 29 sty 2014, 13:44

Czy któryś z was może zakładał dysze mgłowe spryskiwaczy szyby do Audi?? Czy pasują od jakiejś innej fury do C5 ?? :)
Jak kierowca dba o samochód , tak samochód dba o kierowcę

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 16 lut 2014, 15:39

jesli ktos jeszcze szukalby oprawek wtyczki do podgrzewania pasujacych do tych dysz, to podaje nr: 8E0 973 202. niestety ich cena jest dosc wysoka jak za taki kawaleczek plastiku - 35zl aso, allegro widzialem 25zl.

StJimmy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2021, 23:00
Imię: Bartosz
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re:

Post autor: StJimmy » 17 sie 2021, 00:44

marekwroc pisze:
10 lis 2013, 16:10

po dlugim studiowaniu koncepcji przedstawionej przez autora tematu doszedlem do wniosku, ze aby uniknac powyzszego kroku, tj. mierzenia, sprawdzania, czy te 0,5 mm nie jest za duzo czy za malo jest drugi sposob przerobki spryskiwacza z dodatkowa funkcjonalnoscia.

do tej operacji bedzie nam potrzebny CALY spryskiwacz od nowych modeli vw - caly czyli spryskiwacz i jego uchwyt, ktory posiada regulacje w pionie i dla mnie szkoda bylo sie tej opcji pozbywac wiec wykorzystajmy to:
(...)
po zamontowaniu dyszy pod maska, sprawdzamy jak dzialaja i dokonujemy ew. korekt gora-dol za pomoca torx T10.

po zrobieniu jednej dyszy zrobilem test na szybie i zamontowalem najpierw na lewa strone, a pozniej na prawa i nie bylo problemu, wysokosc strumienia byla odpowiednia (ale dysze i tak trzeba zrobic lustrzane dla zachowania kierunku lewo/prawo strumienia).
mam nadzieje, ze autor sie nie pogniewa o modyfikacje koncepcji :-)
Można prosić reupload zdjęć i podanie z którego modelu spryskiwacze mgłowe używałeś?

Vampire1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 19 lip 2021, 22:20
Imię: Wiktor
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mgłowe spryskiwacze szyby przedniej [FOTOSTORY]

Post autor: Vampire1984 » 04 wrz 2021, 23:40

Proszę również o reupload fotek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga