Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Aureliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2019, 17:49
Imię: Aureliusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warzymice

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Aureliusz » 25 lip 2021, 11:37

KKgg pisze:
25 lip 2021, 09:53
W świecie idealnym po prostu podałbyś na forum rozwiązanie tego problemu.
Rozwiązanie jest proste :) zgłaszasz się do kolegi z forum i za 800 PLN instaluje "tak jak powinno być" ;)

Ja zainstalowałem sam u siebie i wczoraj wgraliśmy u sąsiada. Na bieżąco będziemy dzielić się informacjami o jakichkolwiek pojawiających się błędach ( całkowicie za darmo tak jak powinno to wyglądać na forum ).

Tak na marginesie po aktualizacji oprogramowania w ASO w 2019 co jakiś czas restartował mi się mmi w czasie jazdy, serwis stwierdził, że tak czasami jest i generalnie nie ma na to rozwiązania, może w następnym oprogramowania coś poprawią. Wynika z tego, że nie ma reguły kto i jak instaluje oprogramowanie, a błędy zawsze się mogą pojawić.

Awatar użytkownika
Vipers33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:41
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Vipers33 » 25 lip 2021, 17:12

Panowie wgrywający oprogramowanie za opłatą.
Przecież też nie robicie tego na LEGALU ponieważ legalne oprogramowanie do RM15 nawet w ASO skończyło się na aktualizacji Odisem Online w MIB numerkiem 2519_1 lub _2, więc też hakujecie system i może pójść coś nie tak,prawda? Jeżeli sam popsuję to poniosę koszta aby to naprawić w ASO. Panowie toż to zwykły komputer a nie system kosmiczny zakodowany hyper układami, tu wszystko jest do odkręcania i przywrócenie pierwotnej wersji, te pliki nie palą jednostki i wyświetlacza. Więc czemu straszycie ludzi którzy lubią sobie sami coś zrobić i lubią się czymś dzielić na forum, w przeciwieństwie do Was? Zamiast tu na forum pomagać to Wy ludzi zniechęcacie. To po co jesteście tu na forum jak nie pomagacie?Aaaa jesteście tutaj tylko po to aby zarabiać na czyjejś niewiedzy? Moim zdaniem od zarabiania jest alledrogo,olx itd,itp, a to forum służy do dzielenia się informacjami nieodpłatnie, po prostu jest dla pasjonatów czterech kręgów.

NaviTronic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2017, 13:50
Imię: Edgar
Moje auto: RS6 C7
Rocznik: 2020
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 TFSI 560KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: NaviTronic » 25 lip 2021, 17:22

Vipers33 pisze:
25 lip 2021, 17:12
Panowie wgrywający oprogramowanie za opłatą.
Przecież też nie robicie tego na LEGALU ponieważ legalne oprogramowanie do RM15 nawet w ASO skończyło się na aktualizacji Odisem Online w MIB numerkiem 2519_1 lub _2, więc też hakujecie system i może pójść coś nie tak,prawda? Jeżeli sam popsuję to poniosę koszta aby to naprawić w ASO. Panowie toż to zwykły komputer a nie system kosmiczny zakodowany hyper układami, tu wszystko jest do odkręcania i przywrócenie pierwotnej wersji, te pliki nie palą jednostki i wyświetlacza. Więc czemu straszycie ludzi którzy lubią sobie sami coś zrobić i lubią się czymś dzielić na forum, w przeciwieństwie do Was? Zamiast tu na forum pomagać to Wy ludzi zniechęcacie. To po co jesteście tu na forum jak nie pomagacie?Aaaa jesteście tutaj tylko po to aby zarabiać na czyjejś niewiedzy? Moim zdaniem od zarabiania jest alledrogo,olx itd,itp, a to forum służy do dzielenia się informacjami nieodpłatnie, po prostu jest dla pasjonatów czterech kręgów.
Proszę Państwa , w dalszym ciągu rozmowa odbiegu od intencji - nikt tutaj nie neguje absolutnie tego co ktoś robi , wręcz przeciwnie można bić brawa :)

W jednym wielkim skrócie - jasne wszystko może się popsuć i kto kolwiek by tego nie wykonywał - i moja odpowiedź jest niczym innym aniżeli czystą pomocą i wyciągnięciem ręki do użytkownika :) Podsumowując metoda oparta z linków uruchamia wymienione wyżej funkcje , lecz ta metoda posiada minusy czyli tzw EL BUG , który tworzy plik w pamięci urządzenia i ten plik cały czas rośnie przez co nadpisuje obszar pamięci i po jakimś czasie ( dla jednego będzie to krótszy czas dla drugiego szybciej z uwagi na to jak często korzysta z nawigacji i systemu) plik zajmuje więcej niż obszar zarezerwowany na to , przez co jednostka po prostu się zawiesza i resetuje co 30sekund. I trzeba o tym po prostu głośno powiedzieć :)

Przesłałem wszystkie możliwe linki do tematu i opisywanego problemu a także sposobu jego rozwiązania :) każdy użytkownik zanim podejmie to ryzyko musi znać wszystkie Za i przeciw a także plusy i minusy , nie można nikogo wprowadzać w błąd to jest bardzo ważne :)

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
Aureliusz pisze:
25 lip 2021, 11:37
KKgg pisze:
25 lip 2021, 09:53
W świecie idealnym po prostu podałbyś na forum rozwiązanie tego problemu.
Rozwiązanie jest proste :) zgłaszasz się do kolegi z forum i za 800 PLN instaluje "tak jak powinno być" ;)

Ja zainstalowałem sam u siebie i wczoraj wgraliśmy u sąsiada. Na bieżąco będziemy dzielić się informacjami o jakichkolwiek pojawiających się błędach ( całkowicie za darmo tak jak powinno to wyglądać na forum ).

Tak na marginesie po aktualizacji oprogramowania w ASO w 2019 co jakiś czas restartował mi się mmi w czasie jazdy, serwis stwierdził, że tak czasami jest i generalnie nie ma na to rozwiązania, może w następnym oprogramowania coś poprawią. Wynika z tego, że nie ma reguły kto i jak instaluje oprogramowanie, a błędy zawsze się mogą pojawić.
Rozwiązaniem nie jest zgłosić się do kogo kolwiek , a rozwiązanie podesłałem w linku , należy wszystko uważnie poczytać:) Cały czas nie potrafisz/nie chcesz zrozumieć że problem nie jest w oprogramowaniu lub w ryzyku jego wgrania ponieważ ono w ogóle nie istnieje , program wgrywa się całkowicie bez problemowo - opisywane przeze mnie zagrożenie wynika ze SPOSOBU AKTYWACJI FUNKCJI - poprzez Exception List które z czasem prowadzi do zaprzestania działania jednostki , nie losowo , nie przypadkiem a zawsze w każdym przypadku , kwestia tylko różnych momentów

Bardzo proszę tego nie odbierać jako atak lub negowanie czyichś działań a najzwyczajniejszą przestrogę i ostrzeżenie - problem istnieje i każdy ma prawo o nim wiedzieć i od niego ma zależeć czy postanowi podjąć się czy nie :)
NaviTronic

Awatar użytkownika
Vipers33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:41
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Vipers33 » 25 lip 2021, 17:55

NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 17:26
Rozwiązaniem nie jest zgłosić się do kogo kolwiek , a rozwiązanie podesłałem w linku , należy wszystko uważnie poczytać:) Cały czas nie potrafisz/nie chcesz zrozumieć że problem nie jest w oprogramowaniu lub w ryzyku jego wgrania ponieważ ono w ogóle nie istnieje , program wgrywa się całkowicie bez problemowo - opisywane przeze mnie zagrożenie wynika ze SPOSOBU AKTYWACJI FUNKCJI - poprzez Exception List które z czasem prowadzi do zaprzestania działania jednostki , nie losowo , nie przypadkiem a zawsze w każdym przypadku , kwestia tylko różnych momentów

Bardzo proszę tego nie odbierać jako atak lub negowanie czyichś działań a najzwyczajniejszą przestrogę i ostrzeżenie - problem istnieje i każdy ma prawo o nim wiedzieć i od niego ma zależeć czy postanowi podjąć się czy nie :)

To Panie NaviTronic, proszę nas oświecić i powiedzieć jak temu zapobiec, aby nie było tego problemu i wtopy. Wszyscy zwolennicy A6 C7 nawet z zachodnich stron będą wdzięczni :> Chętni zrobią sobie sami a Ci którzy się boją i tak zapłacą za profesjonalistę ;)

NaviTronic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2017, 13:50
Imię: Edgar
Moje auto: RS6 C7
Rocznik: 2020
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 TFSI 560KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: NaviTronic » 25 lip 2021, 18:56

Vipers33 pisze:
25 lip 2021, 17:55
NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 17:26
Rozwiązaniem nie jest zgłosić się do kogo kolwiek , a rozwiązanie podesłałem w linku , należy wszystko uważnie poczytać:) Cały czas nie potrafisz/nie chcesz zrozumieć że problem nie jest w oprogramowaniu lub w ryzyku jego wgrania ponieważ ono w ogóle nie istnieje , program wgrywa się całkowicie bez problemowo - opisywane przeze mnie zagrożenie wynika ze SPOSOBU AKTYWACJI FUNKCJI - poprzez Exception List które z czasem prowadzi do zaprzestania działania jednostki , nie losowo , nie przypadkiem a zawsze w każdym przypadku , kwestia tylko różnych momentów

Bardzo proszę tego nie odbierać jako atak lub negowanie czyichś działań a najzwyczajniejszą przestrogę i ostrzeżenie - problem istnieje i każdy ma prawo o nim wiedzieć i od niego ma zależeć czy postanowi podjąć się czy nie :)

To Panie NaviTronic, proszę nas oświecić i powiedzieć jak temu zapobiec, aby nie było tego problemu i wtopy. Wszyscy zwolennicy A6 C7 nawet z zachodnich stron będą wdzięczni :> Chętni zrobią sobie sami a Ci którzy się boją i tak zapłacą za profesjonalistę ;)

Niestety zapobiec się temu nie da ponieważ internetowe darmowe solucje takie po prostu są dlatego są za darmo , z reguły gdy coś chcemy należy za to zapłacić:) każdy każdego dnia wstaje idzie do pracy i wykonuje swoją prace i otrzymuje pensje tak? tak samo jak robimy zakupy płacimy tak ? jak tankujemy samochód płacimy ? jeżeli nie chcemy tego robić to albo zgłaszamy się po darmowe możliwości np można do pracy pójść spacerem , ponieważ za bilet na tramwaj również trzeba zapłacić tak? jeżeli nie chcemy płacić za paliwo wybieramy rower , lecz za niego też trzeba zapłacić :) wszystko zależy od użytkownika i jego strefy komfortu życiowego - chcesz zjeść w dobrej restauracji ? idziesz i płacisz zostawiając napiwek :) nie chcesz ponosić takich kosztów idziesz na zakupy i robisz sam tak? czy wyjdzie tak samo jak we włoskiej restauracji? pewnie podobnie ale nie tak samo:) nie chcesz w ogóle zapłacić za jedzenie zgłaszasz się do darmowej jadłodalni czekasz w kolejce z ludźmi i tez zjesz:) - można natomiast to naprawić poprzez demontaż jednostki , podłączenie urządzeń serwisowych i programowaniu na "stole" , instrukcja naprawy jest zawarta w linku który udostępniłem należy się z tym zapoznać przy herbacie lub kawie :)

Jednym wielkim skrótem

1. Czy można samemu za darmo aktywować funkcje w aucie ? - TAK
2.Czy wiąże się to w przyszłości z uszkodzeniami ? - TAK
3.Czy można to naprawić ? TAK - https://www.digital-eliteboard.com/thre ... te.493205/

Dodano po 13 minutach 21 sekundach:
Trzy razy TAK - Przechodzisz dalej ! :)
NaviTronic

Aureliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2019, 17:49
Imię: Aureliusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warzymice

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Aureliusz » 25 lip 2021, 21:48

NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 19:09
Vipers33 pisze:
25 lip 2021, 17:55
NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 17:26
Rozwiązaniem nie jest zgłosić się do kogo kolwiek , a rozwiązanie podesłałem w linku , należy wszystko uważnie poczytać:) Cały czas nie potrafisz/nie chcesz zrozumieć że problem nie jest w oprogramowaniu lub w ryzyku jego wgrania ponieważ ono w ogóle nie istnieje , program wgrywa się całkowicie bez problemowo - opisywane przeze mnie zagrożenie wynika ze SPOSOBU AKTYWACJI FUNKCJI - poprzez Exception List które z czasem prowadzi do zaprzestania działania jednostki , nie losowo , nie przypadkiem a zawsze w każdym przypadku , kwestia tylko różnych momentów

Bardzo proszę tego nie odbierać jako atak lub negowanie czyichś działań a najzwyczajniejszą przestrogę i ostrzeżenie - problem istnieje i każdy ma prawo o nim wiedzieć i od niego ma zależeć czy postanowi podjąć się czy nie :)

To Panie NaviTronic, proszę nas oświecić i powiedzieć jak temu zapobiec, aby nie było tego problemu i wtopy. Wszyscy zwolennicy A6 C7 nawet z zachodnich stron będą wdzięczni :> Chętni zrobią sobie sami a Ci którzy się boją i tak zapłacą za profesjonalistę ;)

Niestety zapobiec się temu nie da ponieważ internetowe darmowe solucje takie po prostu są dlatego są za darmo , z reguły gdy coś chcemy należy za to zapłacić:) każdy każdego dnia wstaje idzie do pracy i wykonuje swoją prace i otrzymuje pensje tak? tak samo jak robimy zakupy płacimy tak ? jak tankujemy samochód płacimy ? jeżeli nie chcemy tego robić to albo zgłaszamy się po darmowe możliwości np można do pracy pójść spacerem , ponieważ za bilet na tramwaj również trzeba zapłacić tak? jeżeli nie chcemy płacić za paliwo wybieramy rower , lecz za niego też trzeba zapłacić :) wszystko zależy od użytkownika i jego strefy komfortu życiowego - chcesz zjeść w dobrej restauracji ? idziesz i płacisz zostawiając napiwek :) nie chcesz ponosić takich kosztów idziesz na zakupy i robisz sam tak? czy wyjdzie tak samo jak we włoskiej restauracji? pewnie podobnie ale nie tak samo:) nie chcesz w ogóle zapłacić za jedzenie zgłaszasz się do darmowej jadłodalni czekasz w kolejce z ludźmi i tez zjesz:) - można natomiast to naprawić poprzez demontaż jednostki , podłączenie urządzeń serwisowych i programowaniu na "stole" , instrukcja naprawy jest zawarta w linku który udostępniłem należy się z tym zapoznać przy herbacie lub kawie :)

Jednym wielkim skrótem

1. Czy można samemu za darmo aktywować funkcje w aucie ? - TAK
2.Czy wiąże się to w przyszłości z uszkodzeniami ? - TAK
3.Czy można to naprawić ? TAK - https://www.digital-eliteboard.com/thre ... te.493205/

Dodano po 13 minutach 21 sekundach:
Trzy razy TAK - Przechodzisz dalej ! :)
Wszystko rozumiem :) Jak już trzymamy się niemieckiego forum to tu jest odpowiedź kogoś kto porównał pliki:

@Leo888
Schau dir doch mal die M.I.B. Skripte in Ruhe an... da wird nichts anders als manuell umgesetzt, nur sicherer für den User!
Bei kleinen BUGS, die M.I.B. mal kurzzeitig hatte wurd nie eine Unit geschrottet.
Das ist auch das Ziel von M.I.B. - wenn etwas nicht stimmt, passiert auch nichts.
Und selbst wenn der Worste Case - Abbruch beim flashen der ifs-root-stage2 - eintritt, ist das Problem leicht und hier mehrfach dokumentiert mit einem D-LINK (und jetzt auch vielen anderen Adaptern) zu beheben.
Und ja, das ist auch der Grund, warum M.I.B. nur die ifs-root-stage2 und nicht die ganze ifs-root flashed.
Wenn die stage1 defekt ist, kommt man nur über UART ran!

Wynika z tego, że nie ma żadnej różnicy między zmodyfikowanym oprogramowaniem, a zrobieniem tego samego ręcznie.

Ponad to wypowiedź osoby z niemieckiego forum, którą zamieściłeś nie była oparta na jej doświadczeniach a jedynie gdzieś tam zasłyszana:

"Ich stehe hier nur stellvertretend für mehrere Köpfe, die daran gearbeitet haben.

Aber Danke :)

Gerade der kommerzielle Teil ist uns ein Dorn im Auge!"

Czyli mniej więcej wygląda to tak, że piszesz o problemie, który rzekomo występuje, ale osoba która zamieściła ten wpis sama tego nie testowała tylko gdzieś tam usłyszała, od ktoś tam kto mu powiedział, że jemu ktoś powiedział, że tamten ktoś przeczytał, u tego co to napisał co wcześniej, że tamten usłyszał chociaż nie jest pewien co usłyszał ;)

Zainstalowałem oprogramowanie u siebie i u sąsiada do tego najnowsze mamy i jak na razie działa. Jeśli się zacznie restartować to osoby oferujące usługę wgrania oprogramowania, czy naprawy urządzenia będą miały co robić więc powinny się cieszyć. Nie widzę żadnego problemu. Czy teraz zapłacę 800 PLN czy za dwa miesiące to dla mnie żadna różnica, a może okazać, że to były jedynie plotki celowo rozsiewane przez osoby zajmujące się instalacją oprogramowania bo im klienci uciekną. Spokojnie nie uciekną zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zapłacić i nie martwić się, że coś zrobi nie tak.

scorpion26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2021, 19:10
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: scorpion26 » 25 lip 2021, 23:58

Witam ktoś na śląsku uruchamia android auto i apple carplay w A6 C7?

NaviTronic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2017, 13:50
Imię: Edgar
Moje auto: RS6 C7
Rocznik: 2020
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 TFSI 560KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: NaviTronic » 26 lip 2021, 07:13

Aureliusz pisze:
25 lip 2021, 21:48
NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 19:09
Vipers33 pisze:
25 lip 2021, 17:55



To Panie NaviTronic, proszę nas oświecić i powiedzieć jak temu zapobiec, aby nie było tego problemu i wtopy. Wszyscy zwolennicy A6 C7 nawet z zachodnich stron będą wdzięczni :> Chętni zrobią sobie sami a Ci którzy się boją i tak zapłacą za profesjonalistę ;)

Niestety zapobiec się temu nie da ponieważ internetowe darmowe solucje takie po prostu są dlatego są za darmo , z reguły gdy coś chcemy należy za to zapłacić:) każdy każdego dnia wstaje idzie do pracy i wykonuje swoją prace i otrzymuje pensje tak? tak samo jak robimy zakupy płacimy tak ? jak tankujemy samochód płacimy ? jeżeli nie chcemy tego robić to albo zgłaszamy się po darmowe możliwości np można do pracy pójść spacerem , ponieważ za bilet na tramwaj również trzeba zapłacić tak? jeżeli nie chcemy płacić za paliwo wybieramy rower , lecz za niego też trzeba zapłacić :) wszystko zależy od użytkownika i jego strefy komfortu życiowego - chcesz zjeść w dobrej restauracji ? idziesz i płacisz zostawiając napiwek :) nie chcesz ponosić takich kosztów idziesz na zakupy i robisz sam tak? czy wyjdzie tak samo jak we włoskiej restauracji? pewnie podobnie ale nie tak samo:) nie chcesz w ogóle zapłacić za jedzenie zgłaszasz się do darmowej jadłodalni czekasz w kolejce z ludźmi i tez zjesz:) - można natomiast to naprawić poprzez demontaż jednostki , podłączenie urządzeń serwisowych i programowaniu na "stole" , instrukcja naprawy jest zawarta w linku który udostępniłem należy się z tym zapoznać przy herbacie lub kawie :)

Jednym wielkim skrótem

1. Czy można samemu za darmo aktywować funkcje w aucie ? - TAK
2.Czy wiąże się to w przyszłości z uszkodzeniami ? - TAK
3.Czy można to naprawić ? TAK - https://www.digital-eliteboard.com/thre ... te.493205/

Dodano po 13 minutach 21 sekundach:
Trzy razy TAK - Przechodzisz dalej ! :)
Wszystko rozumiem :) Jak już trzymamy się niemieckiego forum to tu jest odpowiedź kogoś kto porównał pliki:

@Leo888
Schau dir doch mal die M.I.B. Skripte in Ruhe an... da wird nichts anders als manuell umgesetzt, nur sicherer für den User!
Bei kleinen BUGS, die M.I.B. mal kurzzeitig hatte wurd nie eine Unit geschrottet.
Das ist auch das Ziel von M.I.B. - wenn etwas nicht stimmt, passiert auch nichts.
Und selbst wenn der Worste Case - Abbruch beim flashen der ifs-root-stage2 - eintritt, ist das Problem leicht und hier mehrfach dokumentiert mit einem D-LINK (und jetzt auch vielen anderen Adaptern) zu beheben.
Und ja, das ist auch der Grund, warum M.I.B. nur die ifs-root-stage2 und nicht die ganze ifs-root flashed.
Wenn die stage1 defekt ist, kommt man nur über UART ran!

Wynika z tego, że nie ma żadnej różnicy między zmodyfikowanym oprogramowaniem, a zrobieniem tego samego ręcznie.

Ponad to wypowiedź osoby z niemieckiego forum, którą zamieściłeś nie była oparta na jej doświadczeniach a jedynie gdzieś tam zasłyszana:

"Ich stehe hier nur stellvertretend für mehrere Köpfe, die daran gearbeitet haben.

Aber Danke :)

Gerade der kommerzielle Teil ist uns ein Dorn im Auge!"

Czyli mniej więcej wygląda to tak, że piszesz o problemie, który rzekomo występuje, ale osoba która zamieściła ten wpis sama tego nie testowała tylko gdzieś tam usłyszała, od ktoś tam kto mu powiedział, że jemu ktoś powiedział, że tamten ktoś przeczytał, u tego co to napisał co wcześniej, że tamten usłyszał chociaż nie jest pewien co usłyszał ;)

Zainstalowałem oprogramowanie u siebie i u sąsiada do tego najnowsze mamy i jak na razie działa. Jeśli się zacznie restartować to osoby oferujące usługę wgrania oprogramowania, czy naprawy urządzenia będą miały co robić więc powinny się cieszyć. Nie widzę żadnego problemu. Czy teraz zapłacę 800 PLN czy za dwa miesiące to dla mnie żadna różnica, a może okazać, że to były jedynie plotki celowo rozsiewane przez osoby zajmujące się instalacją oprogramowania bo im klienci uciekną. Spokojnie nie uciekną zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zapłacić i nie martwić się, że coś zrobi nie tak.


Chciałbym żeby ta informacja była nie potwierdzona lecz niestety jest , problem nie jest rzekomy a jak najbardziej istnieje , nie wiem który dokładnie post przytoczyłeś ale ze 122 stron na pewno znajdziesz informacje która mówi że na ich forum odnotowali już 20 przypadków , ja osobiście naprawiłem około 5 a kolega wyżej AudiSS również kilka po naprawiał.

Sposób wgrania jak najbardziej masz racje , niema znaczenia czy ręcznie czy z " automatu" bug leży po stronie aktywacji exception list który bardzo szeroko opisałem w poście wyżej.

Naprawdę nie odbieraj tego źle , nikt nie neguje twojej roboty , zrobiłeś super ! sobie , sąsiadowi , nawet całej wsi możesz powgrywać - po prostu są inni ludzie którzy zasługują na rzetelne informacje bo nikt tutaj nie ściemnia ani nie wymyśla czegoś by odstraszyć klientów - uwierz mamy swój poziom i honor :)

Problem jest i to bardzo poważny dla Ciebie może jest on do zaakceptowania a dla innych jak kolega wyżej który pyta o usługi już nie , uszanujmy każdych:)

Nie musisz się do nikogo zgłaszać na pewno sobie poradzisz z naprawą :) po prostu uczciwym będzie jak za jakiś czas jak jednostka się popsuje , wrócisz napiszesz szczerze i uczciwie - tak panowie popsuła się - da rade naprawić ale nie łatwo:)
NaviTronic

Aureliusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 26 wrz 2019, 17:49
Imię: Aureliusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warzymice

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Aureliusz » 26 lip 2021, 08:44

NaviTronic pisze:
26 lip 2021, 07:13
Aureliusz pisze:
25 lip 2021, 21:48
NaviTronic pisze:
25 lip 2021, 19:09



Niestety zapobiec się temu nie da ponieważ internetowe darmowe solucje takie po prostu są dlatego są za darmo , z reguły gdy coś chcemy należy za to zapłacić:) każdy każdego dnia wstaje idzie do pracy i wykonuje swoją prace i otrzymuje pensje tak? tak samo jak robimy zakupy płacimy tak ? jak tankujemy samochód płacimy ? jeżeli nie chcemy tego robić to albo zgłaszamy się po darmowe możliwości np można do pracy pójść spacerem , ponieważ za bilet na tramwaj również trzeba zapłacić tak? jeżeli nie chcemy płacić za paliwo wybieramy rower , lecz za niego też trzeba zapłacić :) wszystko zależy od użytkownika i jego strefy komfortu życiowego - chcesz zjeść w dobrej restauracji ? idziesz i płacisz zostawiając napiwek :) nie chcesz ponosić takich kosztów idziesz na zakupy i robisz sam tak? czy wyjdzie tak samo jak we włoskiej restauracji? pewnie podobnie ale nie tak samo:) nie chcesz w ogóle zapłacić za jedzenie zgłaszasz się do darmowej jadłodalni czekasz w kolejce z ludźmi i tez zjesz:) - można natomiast to naprawić poprzez demontaż jednostki , podłączenie urządzeń serwisowych i programowaniu na "stole" , instrukcja naprawy jest zawarta w linku który udostępniłem należy się z tym zapoznać przy herbacie lub kawie :)

Jednym wielkim skrótem

1. Czy można samemu za darmo aktywować funkcje w aucie ? - TAK
2.Czy wiąże się to w przyszłości z uszkodzeniami ? - TAK
3.Czy można to naprawić ? TAK - https://www.digital-eliteboard.com/thre ... te.493205/

Dodano po 13 minutach 21 sekundach:
Trzy razy TAK - Przechodzisz dalej ! :)
Wszystko rozumiem :) Jak już trzymamy się niemieckiego forum to tu jest odpowiedź kogoś kto porównał pliki:

@Leo888
Schau dir doch mal die M.I.B. Skripte in Ruhe an... da wird nichts anders als manuell umgesetzt, nur sicherer für den User!
Bei kleinen BUGS, die M.I.B. mal kurzzeitig hatte wurd nie eine Unit geschrottet.
Das ist auch das Ziel von M.I.B. - wenn etwas nicht stimmt, passiert auch nichts.
Und selbst wenn der Worste Case - Abbruch beim flashen der ifs-root-stage2 - eintritt, ist das Problem leicht und hier mehrfach dokumentiert mit einem D-LINK (und jetzt auch vielen anderen Adaptern) zu beheben.
Und ja, das ist auch der Grund, warum M.I.B. nur die ifs-root-stage2 und nicht die ganze ifs-root flashed.
Wenn die stage1 defekt ist, kommt man nur über UART ran!

Wynika z tego, że nie ma żadnej różnicy między zmodyfikowanym oprogramowaniem, a zrobieniem tego samego ręcznie.

Ponad to wypowiedź osoby z niemieckiego forum, którą zamieściłeś nie była oparta na jej doświadczeniach a jedynie gdzieś tam zasłyszana:

"Ich stehe hier nur stellvertretend für mehrere Köpfe, die daran gearbeitet haben.

Aber Danke :)

Gerade der kommerzielle Teil ist uns ein Dorn im Auge!"

Czyli mniej więcej wygląda to tak, że piszesz o problemie, który rzekomo występuje, ale osoba która zamieściła ten wpis sama tego nie testowała tylko gdzieś tam usłyszała, od ktoś tam kto mu powiedział, że jemu ktoś powiedział, że tamten ktoś przeczytał, u tego co to napisał co wcześniej, że tamten usłyszał chociaż nie jest pewien co usłyszał ;)

Zainstalowałem oprogramowanie u siebie i u sąsiada do tego najnowsze mamy i jak na razie działa. Jeśli się zacznie restartować to osoby oferujące usługę wgrania oprogramowania, czy naprawy urządzenia będą miały co robić więc powinny się cieszyć. Nie widzę żadnego problemu. Czy teraz zapłacę 800 PLN czy za dwa miesiące to dla mnie żadna różnica, a może okazać, że to były jedynie plotki celowo rozsiewane przez osoby zajmujące się instalacją oprogramowania bo im klienci uciekną. Spokojnie nie uciekną zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zapłacić i nie martwić się, że coś zrobi nie tak.


Chciałbym żeby ta informacja była nie potwierdzona lecz niestety jest , problem nie jest rzekomy a jak najbardziej istnieje , nie wiem który dokładnie post przytoczyłeś ale ze 122 stron na pewno znajdziesz informacje która mówi że na ich forum odnotowali już 20 przypadków , ja osobiście naprawiłem około 5 a kolega wyżej AudiSS również kilka po naprawiał.

Sposób wgrania jak najbardziej masz racje , niema znaczenia czy ręcznie czy z " automatu" bug leży po stronie aktywacji exception list który bardzo szeroko opisałem w poście wyżej.

Naprawdę nie odbieraj tego źle , nikt nie neguje twojej roboty , zrobiłeś super ! sobie , sąsiadowi , nawet całej wsi możesz powgrywać - po prostu są inni ludzie którzy zasługują na rzetelne informacje bo nikt tutaj nie ściemnia ani nie wymyśla czegoś by odstraszyć klientów - uwierz mamy swój poziom i honor :)

Problem jest i to bardzo poważny dla Ciebie może jest on do zaakceptowania a dla innych jak kolega wyżej który pyta o usługi już nie , uszanujmy każdych:)

Nie musisz się do nikogo zgłaszać na pewno sobie poradzisz z naprawą :) po prostu uczciwym będzie jak za jakiś czas jak jednostka się popsuje , wrócisz napiszesz szczerze i uczciwie - tak panowie popsuła się - da rade naprawić ale nie łatwo:)
Obiecuję, że jak coś zacznie się sypać to uczciwie napiszę i przyzna Tonie rację, że taki problem się pojawił, a że dużo jeżdżę to myślę, że długo nie będę musiał czekać ;)

NaviTronic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2017, 13:50
Imię: Edgar
Moje auto: RS6 C7
Rocznik: 2020
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 TFSI 560KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: NaviTronic » 26 lip 2021, 08:59

Super że w końcu udało nam się dogadać :) naprawdę nikt niema złych intencji i nie wymyśla na siłę czegoś co nie istnieje lub nie jest prawdą ;)
NaviTronic

m4rcin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 03 paź 2020, 15:59
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: m4rcin » 01 sie 2021, 20:45

jakie nawigacje polecacie na android auto ? Przetestowałem TomTom Amigo działa tylko online, po stracie zasięgu wyłączyła się, przegapiła punkt docelowy o 500m z powiadomieniem. Teraz testuje Sygic działa offline prowadzi do celu jest miarę ok, nie ma chyba asystenta pasów, czasem ma problemy ze startem trzeba zamknąć aplikacje w telefonie i jeszcze raz podłączyć telefon kablem. Testowane na huawai p30 pro android 10

mari123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2016, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: mari123 » 02 sie 2021, 13:01

Czemu ważne dla Ciebie jest to, aby działala offline? Taki google maps, raz że pobiera mało danych, dwa to można sobie zapisać mapę offline, a trzy to nawet jeśli chwilowo stracisz zasięg to nic się nie stanie. Poza tym wytycza chyba najbardziej optymalne trasy, super wylicza ETA i pokazuje dobrze korki, bo ma najwięcej użytkowników. Do tego super wyszukuje POI przez asystenta google. Faworyt jest zatem jeden. Próbowałem jeszcze kiedyś Waze, jako że należy też do google. Jak dla mnie zbyt cukierkowy i mało intuicyjny. Dla mnie szukanie alternatywy dla Google maps jest jak szukanie alternatywy dla Facebooka :)

Awatar użytkownika
Vipers33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:41
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: Vipers33 » 12 sie 2021, 20:21

Panowie i Panie wróciłem do kraju na urlop i na działeczce zrobiłem sobie ten update do 3663_1. Wrzucając na forum te pliki nie mogłem tego przetestować i strasznie osobiście mnie to gryzło czy to działa choć wiele czytając miałem pewność na 99% że jest OK :| No ale zrobiłem i co?........i wszystko jest w jak najlepszym porządku, oprócz jednej rzeczy a mianowicie straciłem dźwięk z Bose <boisie> ,ale temu także zaradziłem z powodzeniem wczytując plik parametryzacji do Bose przez Odis-E plikiem html. <radocha> Wszytko działa, jest android auto jest sterowanie subwooferem, a dzwięk........? po prostu wymiata tak teraz gra,że powietrze z głośnika kierowcy uderza mnie w nogę,coś niesamowitego <brawo> Jak ktoś będzie miał problem z dźwiękiem, oczywiście pomogę na tyle ile będę mógł, pliki parametryzacji Bose też się znajdą z w/w forum .

PS.
Zapomniałem napisać, że po parmetryzacji Bose dają się wykasować błędy w 5F oraz 47 sound system i już nie powracają, jest czyściutko 0 błędów <hura>

Dodano po 32 minutach 11 sekundach:
Ponawiam link do softu 3663_1 ponieważ tamten wygasł ;-)

Powodzenia w aktualizacji <luzik>

https://mega.nz/folder/KrAAmLCD#EfvDmXBJ9RggU_RRWkIruw

Jeszcze dodał bym link z innego zachodniego forum z plikami parametryzacji BOSE, ale nie wiem czy mogę ?

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: ralen » 13 sie 2021, 12:33

Możesz i nawet jest to wskazane abyś się nimi podzielił ;) Napisałem Ci odpowiedź w odpowiednim temacie.

@Aureliusz, jednostka dalej hula ? minęło już prawie 3 tygodnie od Twojej aktualizacji, ciekaw jestem rozwiązania tego sporu <mysli>

@NaviTronic, szczerze mówiąc, czytając twoje posty, przypominają mi one trochę wypowiedzi typowego "marka mechanika - w stylu nie rusz, nie dotykaj bo popsujesz, przyjedź do mnie i będzie działać". Ręce opadają :(
Jak ktokolwiek ma Ci zaufać skoro przedstawiasz temat w taki sposób? dajesz odnośnik do jakiejś niemieckiej strony w stylu "masz i se szukaj" na 128 stronach, zamiast dać odnośnik do konkretów, tj. która strona, który post opisuje sposób naprawy, albo po porostu przygotować opis który zostanie przez modernatora podwieszony w Warsztat - zrób to sam, i byłby szacuneczek <brawo> . I tak jak koledzy wyżej napisali. Klienci Ci nie uciekną bo zawsze będą tacy którzy się boją robić samemu i tacy którzy nie mają sprzętu / nie chcą zawracać sobie tym gitary. Robisz bardzo nie zdrową reklamę biznesu i to czuć. Bez urazy, ale forum miłośników 4 pierścieni nie konieczne do tego służy. :[
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
AudiSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 432
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:17
Imię: Pablo
Moje auto: RS6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: SUV
Silnik: 4.2 FSI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: A6 C7 - Aktywacja smartphone interface

Post autor: AudiSS » 14 sie 2021, 09:55

Odis + svm i tyle w temacie carplay
Kodowanie online ODIS PW technoplanet@wp.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga