Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie odpala, nie widzi skrzyni - zawarcie?

Elektryka
ODPOWIEDZ
k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Nie odpala, nie widzi skrzyni - zawarcie?

Post autor: k4mi1 » 29 cze 2021, 08:10

Auto postało 3 tygodnie nie dotykane, w piątek lekko poszarpywało przy dodaniu ujęciu gazu (jakby złapało trochę wilgoci). W sobotę, niedzielę wszystko było ok, wczoraj w poniedziałek auto jeździło jak należy do momentu... Zostawiłem po pracy auto pod sklepem i jak wróciłem za 15min to auto odpaliło, ale nie było reakcji na Drive (jak neutral) + plus błąd na FIS "ESP fault check owners manual" i błąd ręcznego. Po ponownym odpaleniu to samo. Poszedłem do domu po kabel i kompa to auto już nie odpaliło słychać tylko cyknięcie (nie widać wybranego przełożenia w skrzyni - brak paska jak w manualu). Co ustaliłem:
- nie trzeba wcisnąć hamulca żeby zmienić przełożenie z P na inne,
- komputer wykrywa położenie lewarka - wywala komunikat żeby wybrać P lub N do odpalenia - po odpięciu wtyczki w skrzyni te nie widzi wybranego położenia wcale,
- po podpięciu komputera nie mogę się połączyć ze sterownikiem skrzyni i sterownikiem PDC oraz znalazłem błędy: w sterowniku silnika 049409 i 005715 w sterowniku ABS 001315, ten sam błąd jak dobrze pamiętam w sterowniku ręcznego,
- ręczny działa - tylko czasem pomiga kontrolką,
- sprawdziłem w skrzynce bezpieczników w bagażniku i tam znalazłem coś co mi nie pasuje... Brzęczyk multimetru hałasuje jak łącze linie CAN - tak chyba nie powinno być,
- aku ok. 12.1v,

Są chyba dwie opcje zwarcie linii CAN, które uniemożliwiają komunikację ze skrzynią lub padnięty sterownik multitronica ( ten nie dawał żadnych problemów... Dotychczas).

Dzisiaj posprawdzam jeszcze bezpieczniki od skrzyni, i wszystkie sterowniki w aucie pod kątem błędów... Bo wydaje mi się że to jednak zwarcie - jakieś pomysły gdzie szukać?

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie odpala, nie widzi skrzyni - zawarcie?

Post autor: k4mi1 » 14 lip 2021, 16:31

Problem rozwiązany - przyczyną był uszkodzony sterownik skrzyni (pękły jakieś luty w środku). Temat do zamknięcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga