Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przeróbka standard audio na audio bose

Car Audio
ODPOWIEDZ
filip212
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2020, 19:46
Imię: Filip
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wien - Floridsdorf

Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: filip212 » 06 cze 2021, 22:10

Witam, jak w tytule. Potrzebuje informacji jak rozbudować system audio w Audi A6 C7 po lifcie, z jednostką MIB2. Okazało się ze mam głosniki BOSE ale tylko głośniki. Chciałbym jesli już sa dołożyć do tego wzmacniacz. czy jest ktoś kto to robił?, co potrzebne do takiego zabiegu, prócz samego wzmacniacza... dzięki z gory za pomoc , jesli takowa się pojawi

Awatar użytkownika
ciesiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 01 cze 2020, 22:36
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: ciesiu » 11 cze 2021, 23:57

Na pewno potrzebujesz położyć instalacje od bose i w zasadzie to jest najgorsza robota. Na tylnych słupkach zamontować dodatkowe głośniki , w przednich drzwiach też, zdjąć ochronę komponentu z wzmacniacza , wgrać plik od bose w mmi przez vcp, pewnie zakodować 5f i powinno ruszyć. Jest tu kilku kolegów którzy coś takiego robili. A jak już wszystko będzie ci działać to prawdopodobnie stwierdzisz że szału nie ma. A i sprawdź czy subwofer też ktoś wymienił na bose. :)

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: wallace » 12 cze 2021, 15:21

filip212 Słuchałeś BOSE w a6c7 ?

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: ralen » 15 cze 2021, 19:33

wallace pisze:
12 cze 2021, 15:21
filip212 Słuchałeś BOSE w a6c7 ?
Bose w A6 C7 zaczyna grać coś dopiero po aktualizacji softu do najnowszej wersji, włącznie z softem od BOSE.

Jak do tego dołożysz trochę gainu w zielonym menu, zmienisz kondensatory w tweeterach i wymienisz subwoofer na custom, to zaczyna grać ładnie. :> Tak Ci podpowiem
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: yarowsc » 16 cze 2021, 22:49

Bose w C7 zaczyna grać dopiero po zmianie głośników w przednich drzwiach - nie potrzebne żadne aktualizacje. do tego wyklejenie wnętrza drzwi matą głuszącą i pianką wytłumiającą. oczywiście obowiązkowo z drzwi wylatują te pseudo obudowy bass-reflex - to jest porażka. polecam zamontować zestaw AudioSystem X200EM
R1200GS ADV LC

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: ralen » 22 cze 2021, 16:58

Robiłem aktualizację i wiem jak dużo ona zmienia.
Pojawia się bass na woferach w drzwiach tak że potrafię poczuć je na nodze i całkowicie zmieniają się wysokie tony i przestrzeń dźwiękowa. Nawet najlepsze głośniki nie dadzą Ci jakości jak procesor dźwiękowy będzie źle wysterowany. Aktualizacja to podstawa zwłaszcza, że można to zrobić niskim kosztem.
O dalszych modyfikacjach typu rezanie całych drzwi, bagażnika itp nawet nie wspominałem, bo to bardziej czasochłonne rzeczy :)
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: wallace » 27 cze 2021, 22:41

Autor zamierza założyć kompletny system BOSE ,który według wielu osób NIE GRA a Wy piszecie, że trzeba zmienić soft , coś tam pozmieniać w ustawieniach ,zmienić kondensatory, zmienić wzmacniacz i suba, zmienić przednie głośniki itd. Po co ma się ładować w koszty i budować dziadowski ale oryginalny system BOSE tylko po to, żeby dalej wprowadzać jego modyfikacje ? Gdzie tutaj logika?

Koj@k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2020, 17:40
Imię: Mateusz
Moje auto: A4 B8
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: Koj@k » 03 lip 2021, 08:06

@Ralen mówisz, że to wtedy gra? A miałeś może okazje porównać to bose do zestawu Audio system? On podobno robi fajną robote, nawet na samym przodzie + zmiana głośnika w subie, no i wygłuszka drzwi.

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: darel » 04 lip 2021, 16:38

Filip212 rozbudowa tego co masz do BOSE według mnie nie ma sensu. Ja miałem fabrycznie BOSE i od początku nie byłem zadowolony z tego jak to gra. Z nowym softem faktycznie jest sporo lepiej ale to nadal jest słabizna. Oczywiście mówię to z mojej perspektywy, bo każdy ma inny poziom oczekiwań. Dopiero wymiana wszystkiego na całkowicie inny zestaw dała to czego szukałem. Oczywiście jest też kwestia ile chcesz zainwestować ale uważam, że jeżeli w ogóle planujesz coś zmieniać, to instalacja BOSE nie powinna być opcją do rozważenia. W zależności od budżetu i oczekiwań to w Twojej sytuacji jest cała masa różnych scenariuszy. Pomijam tu kwestię wyboru sprzętu konkretnych producentów a bardziej chodzi mi o zakres zmian i funkcjonalności jakie ten sprzęt powinien mieć. Można też sobie to podzielić na etapy jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz/nie chcesz robić wszystkiego za jednym podejściem. Opcja minimum to wymiana głośników i wygłuszenie drzwi. Wygłuszenie to jest podstawa do każdej modyfikacji. Jeżeli chcesz się bawić dalej i np. dołożyć wzmacniacz, to warto przemyśleć zakup głośników, bo przy dodatkowym wzmacniaczy warto przynajmniej z przodu zasilić kanały aktywnie. Oczywiście to jest możliwe jak masz odpowiedni wzmacniacz, który to umożliwia. Ja bym w takim przypadku poszedł już w stronę sprzętu z DSP. Kolejny wątek to sub z dedykowanym wzmacniaczem, który możesz w zasadzi dołożyć na każdym etapie ale warto mieć w głowie do celową konfigurację, żeby odpowiednio dobrać wzmacniacz. Do suba najlepiej jakiś monoblok i wygodnie mieć wejście zarówno liniowe jak i HiInput, bo do da Ci możliwość podłączenia w dowolnej konfiguracji. Sam sub to też temat rzeka, bo zależy jaki bas lubisz, bo to determinuje jaką obudowę zastosować ile miejsca chcesz poświecić itd. Nie wiem czy to to co napisałem jakoś Ci pomoże ale może uchroni przed popełnieniem błędu, bo zainwestujesz jakiś budżet, masę czasu a efekt będzie nieadekwatny do inwestycji.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: ralen » 05 lip 2021, 15:17

Ja jestem świadom tego że większość customowych zestawów zagra lepiej niż to Bose, ale napisałem swój post w kontekście SPAM jakości do ceny.
Jeżeli ktoś ma bose, to za ~1k znacznie je poprawi, przy czym większość kosztu to i tak dołożenie dodatkowego wzmacniacza i nowego suba, które przy custom secie trzeba zrobić.
Jeżeli ktoś bose nie ma, to nie opłaci się dokładać. Raczej custom set, ale to już kwota kilku tysiaków

Pozdro
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: Edddisz » 22 sie 2021, 17:53

yarowsc pisze:
16 cze 2021, 22:49
polecam zamontować zestaw AudioSystem X200EM
Czy można to wrzucić to podpiąć pod standardowe radio bez większych problemów?
Czy będzie znacząca poprawa w SPAM do standardowych głośników?

Podstawowe audio które mam jest dość słabe, chciałbym trochę poprawić jego właściwości, ale nie planuję większych inwestycji w tym zakresie.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Przeróbka standard audio na audio bose

Post autor: yarowsc » 22 sie 2021, 19:42

będzie znaczna poprawa, choć przy wzmacniaczu BOSE wychodzi to dużo lepiej.
R1200GS ADV LC

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga