Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Drgania silnika 2.4 z LPG

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
mackim123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 20:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Suwałki

Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: mackim123 » 02 lip 2021, 21:17

Cześć wszystkim,
Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją a6 silnik 2,4 z nową instalacją gazowa otóż silnik nie pracuje tak jak powinien (drgania) nie ważne czy to na benzynie czy gazie, kończą mi się fundusze jak i pomysły poniewaz wymieniam po kolei części które wydają mi się za to odpowiedzialne czyli: swiece, przewody, cewka, wszystkie wężyki podciśnienia, odma, pompka paliwa, sprawdzany również przepływomierz (podmieniony z innego sprawnego auta) ciśnienie na cylindrach od 11,5 do 12 a na jednym 10,8 na przewodach jak ida do swiec nie widać żadnej wilgoci.
Jak będzie trzeba nagram filmik jak wyglądają drgania
Liczę na wasza pomóc.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: Pieterb » 03 lip 2021, 11:08

A nie lepiej było zacząć od porządnej diagnostyki?
Pamiętaj także że wymienianie części nowe nie zawsze muszą być też sprawne bo bardzo dużo bubli się trafia i to też trzeba wziąć pod uwagę.
Po filmiku to wesz co sobie można stwierdzić, hmm.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: vredota » 03 lip 2021, 11:53

Problemy były wcześniej na benzynie czy pojawiły się dopiero po montażu LPG? Gaz źle wyregulowany lub niemożliwy do dobrej regulacji (za słabe lub słabej jakości składniki inistalacji) wpływa także na zachowanie benzyny (zmienia korekty krótkie i długie, w dodatku dla V6 są one dla wolnych/niskich oraz średnich obciążeń osobne). Pamiętaj, że elektronicznie sterownik traktuje V6 jako dwa osobne silniki R3. Podepnij VCDS i odczytaj błędy, jeśli jakiekolwiek są. Wymiana części na pałę cieszyć będzie tylko sklepy, Ciebie już niekoniecznie.

Podstawy podstaw dla sprawnego LPG = sprawne działanie na benzynie, inaczej nie ma szans na 100% sprawności LPG (specyfika działania i strojenia sterowników LPG, dodatkowo gaz ma nieco większe wymagania dla cewki zapłonowej i układu zapłonowego -- musi być sprawne, bez żadnych odstępstw).

mackim123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 20:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Suwałki

Re: Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: mackim123 » 03 lip 2021, 22:59

Problemy były też wcześniej ale mniej odczuwalne, na vcds brak błędów jedynie co mi mechanik powiedzial to jak by nie dostawała wystarczającej ilości paliwa wiec ztad wymiana filtra paliwa i pompki

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: vredota » 04 lip 2021, 01:03

Przykro mi ale najpierw porządek na benzynie, dopiero potem LPG ma prawo zacząć poprawnie działać. Wynika to z zasady działania sekwencyjnej instalacji LPG: czasy wtrysków benzyny są pobierane, mnożone (mnożnik, mapa, tabela, itp.), korygowane (ciśnienie LPG, temperatura LPG, temperatura reduktora, obroty silnika) oraz korygowane przez wewnętrzne korekty sterownika LPG (rodzaj zamontowanych wtryskiwaczy LPG -- charakterystyka pracy). Jeśli benzyna szaleje, LPG także będzie szaleć, w dodatku LPG stawia większy opór iskrze na świecy, żeby zapaliła się mieszanka w cylindrze.

Tak to wygląda w skrócie. Bardzo dobrzy gaziarze przed montażem gazu robią diagnostykę silnika i w przypadku problemów z benzyną, odmawiają montażów lub proponują naprawy benzyny.

mackim123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 20:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Suwałki

Re: Drgania silnika 2.4 z LPG

Post autor: mackim123 » 04 lip 2021, 14:45

Chce zrobić porządek z benzyna i potem pojechać do gazownika wyregulować gaz ale od czego mam teraz zaczac bo to co do tej pory pisaliście to doskonałe o tym wiedziałem od dawna ale żadnych konkretów nie dostalem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga