Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[APR 2.8 193km] szarpanie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
LeRoy6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2020, 13:31
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Brak
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gromadka

[APR 2.8 193km] szarpanie

Post autor: LeRoy6 » 14 maja 2021, 10:50

Dzień dobry,

Około miesiąca temu moja a6 c5 avant z 99 roku automat LPG zaczęła delikatnie falować na obrotach podczas postoju na DRIVE. Na początku ignorowałem problem ale z czasem problem się pogłębiał aż do momentu w którym boję się dalej nim jeździć. Objawy wymienię po kolei żeby łatwiej było się rozczytać:
-na początku na postoju z włączonym P na skrzyni automatycznej nie było żadnego falowania, można docisnąć gazu i wszystko działało jak należy
-Teraz podczas postoju z włączonym P obroty delikatnie falują, ale przy dodawaniu gazu wszystko chodzi jak należy, silnik się nie dławi.
-podczas postoju z włączonym D lub R, bez dodawania gazu trzęsie całym samochodem a obroty falują
-podczas jazdy na R pod górkę i bez dodawania gazu, samochód skacze
-podczas jazdy na D przy dodawaniu gazu (prawdopodobnie pod górkę objawy się nasilają) samochód cały skacze wraz z obrotami
-po rozpędzeniu się i puszczeniu gazu nic niepokojącego nie czuć.
-biegi zmienia płynnie bez problemu
-problem występuje tylko na chociaż lekko rozgrzanym (silniku? Nie wiem czy chodzi o rozgrzany silnik czy coś innego się nagrzewa)
-problem występuje tak na benzynie jak i na gazie

Podsumowując, samochód i obroty skaczą głównie na D, nawet podczas postoju kiedy nie wciskam gazu, lecz na P mogę tego gazu docisnąć i wszystko śmiga.
Wymieniłem świece, czujnik temperatury zasysanego powietrza i sondę lambda. Nie pomogło. Czytałem ze być może sondę trzeba zaadaptować ale ze zrobi to sama po jakimś czasie. Przejechałem około 10km i dalej to samo. Nie chce jeździć dalej żeby nie narobić większego kwasu niż jest.

Wymienię jeszcze usterki które mam i być może maja jakiś wpływ na to co się dzieje; cieknie mi olej z silnika, mam niewielką dziurę w układzie wydechowym w tym środkowym tłumiku

Z góry dziekuje za pomoc, mam listę około 20 pozycji które mogą powodować moj problem ale jestem studentem i nie stać mnie na wymianę wszystkiego po kolei wiec zdaje się na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów :D

Wszystkiego dobrego

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga