Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.2 fsi oil preasure problem

Silniki benzynowe
Adam0377
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2021, 14:49
Imię: adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Budzyń

3.2 fsi oil preasure problem

Post autor: Adam0377 » 22 kwie 2021, 15:03

Witam mam problem od jakiegoś czasu zapala mi sie napis oil preasure na wolnych obrotach ale tylko jak silnik osiagnie temperature 55stopni- 65stopni potem juz ten napis sie nie pojawia. Dodam ze wymienilem czujnik cisnienia oleju,odme,czujnik temperatury, i nadal nic ,auto chodzi normalnie cicho ,rano bezproblemowo odpala mysle nad wymiana pompy olejowe mial ktoś takie objawy ?auto ma 240tys przejechane, mam je od 5lat i nic nikdy sie nie popsuło:(

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3.2 fsi oil preasure problem

Post autor: k4mi1 » 23 kwie 2021, 21:33

Zdecydowanie należy dokonać pomiaru ciśnienia oleju - nie czekać... bo nie wiadomo co może być przyczyną a za niskie ciśnienie to zacieranie silnia! W moim przypadku zdarzało się zapalenie lampki ciśnienia oleju, ale przyczyną były falowania obrotów - przy spadku obrotów spadało na chwilę ciśnienie... po usunięciu przyczyn falowania obrotów problem ustąpił, ale i tak robiłem pomiary ciśnienia oleju. Bo koszt remontu takiego silnika to ok. 10tys. zł... - ewentualna wymiana pompy jeżeli to przyczyna to koszt kilka razy mniejszy... Ale nie ma co zgadywać :)

Adam0377
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2021, 14:49
Imię: adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Budzyń

Re: 3.2 fsi oil preasure problem

Post autor: Adam0377 » 24 kwie 2021, 23:17

A mozesz napisać co bylo przyczyna falowania obrotów i jak to usunąć. Naprawde auro chodzi normalnie przyspiesza ,nic nie stuka rano normalnie odpala tylko ta kontrolka oil preasure miedzy 55-65stopni potem juz to sie nie zapala ani jak silnik jest zimny tez tego nie ma.auto ma przejechane 240tys nikdy nie byl robiny rozrząd, bie wiem co moze byc wymienie pompe oleju to nie duzy koszt moze to ma wine:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga