Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

ODPOWIEDZ
Dawid80A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Nibylandia

[Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: Dawid80A6 » 17 mar 2021, 13:00

Nie Polecam firmy S-Garage był wymieniony rozrząd w firmie orginał trwało 3 miesiące wszystko po upływie 25 dni od wymiany silnik się zatarł Cała wina została zrzucona na pompe oleju która nie miała nic do rzeczy poprostu mechanik chciał umyć sobie rece od odpowiedzialności za to co zrobił do tego jeszcze Jego rzeczoznawca z wioski z PZMOTU się pod tym podpisał też ze to pompa Wszystko zostało poddane analizie przez biegłych i co wyszło Tyle nawalił uszczelnienia ze zatkało kanał olejowy wsytarczyło by na dwa auta Sprawa idzie do sądu ze wzgledu na dodatkowe koszta silnik szrut z którymi zostałem Mechanik napisał mi że nie Wina Zakładu Do tego wszystkie wchodzi Art. 233 kodeksu karnego który dotyczy sie zarówno Mechanika jak i Rzeczoznawcy z PZMOTU Ogólnie zrobił sie temat rzeka Wiec uwazajcie gdzie oddawacie auto do naprawy bo bardzo ciezko w tych czasach znaleść uczciwych ludzi podchodzących do sprawy po ludzku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: januszm » 17 mar 2021, 18:04

no kurde prawdziwa masakra

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: mat1324 » 17 mar 2021, 19:45

Dawid czekał na zatarty silnik, aby koleś czasami nie wyczyścił go z resztek silikonu. Według warsztatu przyczyną była uszkodzona pompa oleju, ale ona działała do końca, zanim nie zassała opiłków. Na górę silnika podawany był praktycznie do końca olej, ale dół silnika miał zatkane kanały olejowe oderwanym silikonem, więc wiadomo co się stało. Zlecił prywatnie opinię rzeczoznawcy i teraz będzie domagał się zapłaty od tego warsztatu. Sama opinia to 15 stron wraz ze zdjęciami, których część jest powyżej ;p.

olo307
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2021, 12:42
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: olo307 » 20 mar 2021, 21:30

Bardzo ciekawy post odnośnie tego warsztatu, ale niestety mam zupełnie odmienne zdanie niż kolega Dawid.
Wykonywałem tam naprawę swojego silnika i mogę z czystym sumieniem polecić tego mechanika.
Byłem wielokrotnie w tym warsztacie przy montażu mojego silnika i na własne oczy widziałem z jaką dokładnością podchodzi do wykonywania tych czynności. Zaznaczam, że mam trochę pojęcia o mechanice i jak czytam, że silikon zapchał kanały olejowe i zatarł silnik to nie mogę wyjść z podziwu o takich teoriach spiskowych. Będąc w tym warsztacie widziałem osobiście opisywany powyżej silnik a właściwie to co z niego zostało.
Szczególną uwagę zwróciłem na filtr oleju, który nie posiadał opiłków ani innych materiałów obcych typu opisywany silikon.
A więc jak to jest możliwe, że pompa podaje olej a filtrze nie ma ani opiłków ani silikonu ?
Kolejna kwestia to pompa oleju posiada siatkę na smoku która zatrzymuje większe zanieczyszczenia a w szczególności kawałki płynnej uszczelki ( bo tak się to nazywa fachowo ), silikon służy do uszczelniania wanien i brodzików a nie silnika. Kolejnym strażnikiem przed ciałami obcymi jest filtr oleju, a dopiero po tym olej trafia do smarowania całej magistrali olejowej. Mając powyższe na uwadze teoria pełzającej po silniku płynnej uszczelki zapychającej kanały olejowe nie widocznej w filtrze jest absurdalna. Oglądałem również pompę olejową która była ewidentnie zatarta, po rozkręceniu było wyraźnie widać ślady zatarcia tego elementu. Jeżeli chodzi o górę silnika czyli układ walków rozrządu to należy pamiętać
o tym, że obroty są o połowę mniejsze od wału korbowego podczas pracy silnika i dlatego ten element się akurat nie zatarł.
Proponuję wysłać do porządnej ekspertyzy pompę olejową i dopiero wtedy nazywać kogoś oszustem.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: mat1324 » 20 mar 2021, 22:04

To jak wytłumaczysz obecność za dużej ilości "silikonu" na pokrywach rozrządu oraz na samych łańcuchach. Widziałem opinię rzeczoznawcy (na zlecenie Dawida) i według niej winny był "silikon", którego nie powinno być w układzie olejowym. Jeśli nawet pompa była winna, to dlaczego góra jest prawie nieruszona, a dół silnika to śmietnik?

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
Może i robią porządnie, a tutaj przydarzyła im się mała wtopa.

olo307
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2021, 12:42
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: olo307 » 20 mar 2021, 23:00

Proponuję zmienić rzeczoznawcę na takiego który jest praktykiem i ma pojęcie o tym.
Co oznacza za duża ilość płynnej uszczelki, to jest teoretyzowanie.
W instrukcji serwisowej nie ma podane ile ma być gram na metr bieżący elementu uszczelnianego.
Mogę również zapytać czy ten biegły widział kiedyś jak jest fabrycznie uszczelniony dekiel od rozrządu w tym silniku.
Płynna uszczelka zawsze się rozejdzie po nałożeniu i dociśnięciu dekla, z zewnątrz to widać od środka już nie.
Na łańcuchu jest ślad tej uszczelki, który z pewnością powstał przy zakładaniu dekla.
Ale też to dowodzi, że ten materiał uszczelniający na łańcuchu przejechał 4000 km i nie odpadł.
Jest w tym samym miejscu w którym został ubrudzony.
Ale to nie jest przyczyna zatarcia pompy olejowej.
Jeżeli chodzi o górę silnika to napisałem w poście powyżej wyjaśnienie.
Jeżeli wał korbowy ma prędkość obrotową 5000 obr/min to wałki rozrządu kręcą się z prędkością 2500 obr/min.
Biorąc to pod uwagę temperatura wytworzona na wale korbowym przy pracy bez smarowania na dole silnika jest większa niż na górze w głowicach. I właśnie dlatego pierwszym elementem który stanie dęba jest wał korbowy- zasada termodynamiki.
Im wyższe obroty tym większa temperatura.
Na tym wale panewki się prawie zespawały a olej przeszedł w stan stały. To fajnie widać na jednym zdjęciu z glutem olejowym w kanale smarującym wału korbowego.

maly81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 291
Rejestracja: 07 lis 2013, 08:55
Imię: Janek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bałystok
Kontakt:

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: maly81 » 21 mar 2021, 17:44

zdjęcie smoka ?

Dawid80A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Nibylandia

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: Dawid80A6 » 21 mar 2021, 20:43

O widzę mechanik się odezwał cały czas tu jest ktoś te dobre rady musi dawać <brawo> Proponuję zobaczyć nauczyć się jak się kładzie uszczelnienie YouTube Dasz rady znajdziesz Opiłki w filtrze są po drugie dlaczego jeśli pompa umarła wał wyciągał po co? Wszystko było rozebrane przed jego rzeczoznawcą po co? Jeśli ktoś poprawia rozrząd na aucie bo mu łańcuch rozrządu przeskoczył i trzeba na nowo wyczyscić złożyć to jak myślicie jak to się może skończyć w tym przypadku ?Mam tyle informacje że mi wystarczy i nawet więcej Nie ma reguły czy ktoś robi pierwszy silnik czy tysięczny tu była wtopa i tyle Niech tam kolega pozdrowi Swojego mechanika Wasza sprawa gdzie auta dawacie naprawiać tu w tym przypadku jest tak Gwarancja do bramy potem się nie znamy Najlepsze w tym że jego rzeczoznawca sam nie był pewny co było przyczyną PRAWDOPODOBNIE
Idę do sądu nie ma co się rozczulać co ma być to będzie

olo307
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2021, 12:42
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: olo307 » 22 mar 2021, 14:06

Kolego Dawid przy naprawach korzysta się z manuala serwisowego i danych technicznych a nie kanału YouTube :) . Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Zadajesz pytanie w ostatnim poście po co mechanik wyciągał wał.
Na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach wał korbowy jest w bloku, jedynie odkręcone są 2 stopki korbowodów. O jaki wał Tobie chodzi ?
Zapewne otrzymałeś ekspertyzę rzeczoznawcy z PZMOT-u w której jest napisane od jakiego momentu rozpoczęły się oględziny.
Osobiście to czytałem i rzeczoznawca wyraźnie napisał, cytuję " W dniu badania miska olejowa silnika była już zdemontowana, a w obecności rzeczoznawcy dokonywany był demontaż poszczególnych elementów silnika w celu zbadania stanu technicznego elementów układu rozrządu i ustalenia przyczyny awarii silnika".
Niestety z Twojego postu wynika, że pomyliłeś miskę olejową z wałem korbowym.
Zapomniałeś jeszcze dodać go galerii zdjęcia smoka pompy olejowej po zdjęciu miski oraz samej pompy która wygląda jakby ją ktoś z ogniska wyjął.
To jest właśnie przyczyna Twojego problemu, a nie pełzające niewidoczne "silikony"zapychające kanały olejowe :)
Rozumiem, że jesteś wkurzony tą sytuacją ale nie ma co zaklinać rzeczywistości.
Dlatego nazywanie kogoś oszustem jest bardzo nie na miejscu w tym konkretnym przypadku.
Życzę dużo szczęścia w batalii sądowej bo z pewnością będzie Tobie potrzebne.

Ps.
Nie jestem mechanikiem tylko pasjonatem motoryzacji który ma trochę pojęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dawid80A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Nibylandia

Re: [Usługa] S-Garage Mechanika Pojazdowa Rydzyno Partacz Oszust

Post autor: Dawid80A6 » 22 mar 2021, 14:24

To ja wiem i widział trochę więcej od Ciebie zdjęcia też mam lepsze od Twojego osobiście dostałem od Oszusta Więc nie Jesteś w temacie do końca niech tak zostanie nie musisz nikogo ratować i bronić Co ma smok do tego że pokrywy u góry były zawalone uszczelnieniem które wchodziło w silnik Po drugie za mało wiesz na temat pompy co jak się stało co jest nie tak pod jakim kontem ktoś to sprawdził i w jaki sposób Dalej pociskaj te bzdety w nagrodę Ci silnik zrobi tak jak temu z PZMOTU sąsiadowi z miasta Ostatnie moje dwa zdjecia osobiście otrzymałem to co tak uszczelnienia sie wał od środka teraz nie wiedziałem Dlaczego potem tego nie ma u rzeczoznawcy???? Upsss wyczyścić trzabylo Coś sobie wpadło i wypadło Poprostu najgorzej się przyznać i wziąć na klatę Takie praktyki były i będą Mnóstwo bym mógł tu jeszcze pisać ale na to jeszcze czas dam znać Pozdrów Kolegi jak tak twierdzisz Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga