Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ambiente nie gaśnie

Elektryka
ODPOWIEDZ
Pr23mas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:40
Imię: Przemysław
Moje auto: A4 B6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn

Ambiente nie gaśnie

Post autor: Pr23mas » 28 lut 2021, 12:29

Cześć! Od niedawna mamy w rodzinie pacjenta: A6 C5 2.4 ( BDV) Quattro Avant 2002r.
Już podczas zakupu zwróciłem uwagę na kilka usterek, a mianowicie:
*podświetlenie sufitu nie zapala się po otwarciu drzwi
*na Fis-ie nie pokazuje otwartych drzwi (żadnych, poza tylna klapą
*podświetlenie drzwi także nie działa, jak i podświetlenie nóg

Wczoraj jednak zwróciłem uwagę, że cały czas pali się podświetlenie Ambiente we wnękach klamek, nawet gdy zamknę auto czy to z pilota czy z kluczyka. Te przy lampce sufitowej zapala się wraz z światłami zewnętrznymi.

Jako że to mój pierwszy kontakt z tym modelem chciałbym się dowiedzieć/ doradzić Was gdzie tu leży problem?
Moduł komfortu suchy, na podmienionym module te same objawy, w vcds nie można się połączyć z modułem poprzez kanał 46. Czy ten typ tak ma że łączy się tylko poprzez kanał 35 (centralny zamek)?
Dodam jeszcze że szyby i zamki działają, samo podświetlenie sufitu działa po odblokowaniu drzwi z pilota i z przycisku.

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: vredota » 28 lut 2021, 19:53

Pr23mas pisze:
28 lut 2021, 12:29
Czy ten typ tak ma że łączy się tylko poprzez kanał 35 (centralny zamek)?
Dodam jeszcze że szyby i zamki działają, samo podświetlenie sufitu działa po odblokowaniu drzwi z pilota i z przycisku.
Ten typ tak ma, łączy się przez 35, centralny zamek.

Po otwarciu auta z pilota lub zamka, zapala się oświetlenie wnętrza. Jeśli nie otworzysz żadnych drzwi, zgaśnie niedługo samoczynnie. Po otwarciu drzwi zapala się oświetlenie wnętrza, niedługo po zamknięciu zgaśnie samoczynnie lub zgaśnie szybciej, jeśli załączysz zapłon i zapalisz auto (po co oświetlać wnętrze, gdy silnik uruchomiony i pojazd przygotowany do jazdy).

W VCDS sprawdź bloki pomiarowe. Tam pięknie opisane są wszystkie mikrostyki zamków, bagażnika, maski. Mikrostyk w zamku odpowiada za informację dla modułu komfortu (w C5 moduł 35: zamek centralny) o otwarciu drzwi (informacja na FIS, załączenie oświetlenia nóg, oświetlenia górnego kabiny).

Wygląda, że masz pecha, wszystkie mikrostyki zamka do wymiany. U siebie miałem trzy mikrostyki, zamiast bawić się w wymianę, lutowanie, sztukowanie (różne rozstawy mocowań mikrostyków), wymieniłem zamki na zamienniki, od tej pory cisza i spokój. Mikrostyki oryginalne były hermetyczne, z czasem brała je jednak wilgoćć i stają się zielone a wtedy kupa jak u Ciebie.

Wymontowanie zamka przód pasażera: bajka. U kierowcy trochę walki (wyjmowanie trzpienia blokującego zamek w klamce). Prawy pasażer z tyłu: da radę wyjąć tylko po zluzowaniu dolnych śrub ramki szyby (nie trzeba wyjmować całej, łatwo ustawić do fabrycznej pozycji, żeby drzwi były szczelne po zamknęciu).

Lewy tył pasażera był dla mnie łaskawy: przez lata rzadko kto tam musiał wsiadać.

Pr23mas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:40
Imię: Przemysław
Moje auto: A4 B6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: Pr23mas » 01 mar 2021, 07:31

A co w takim razie z tym oświetleniem klamek? To że cały czas się pali to też wina mikrostyków?

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: vredota » 01 mar 2021, 09:44

Pr23mas pisze:
01 mar 2021, 07:31
A co w takim razie z tym oświetleniem klamek? To że cały czas się pali to też wina mikrostyków?
Po zamknięciu i uzbrojeniu auta (z pilota lub kluczyka), przy wyłączonych światłach z pokrętła, klamki powinny być ciemne. One się podświetlają dopiero, gdy załączysz minimum światła pozycyjne. Jesli moduł 35 nie zgłasza żadnych błędów, może był kiedyś zalany? Pod nogami kierowcy jest właśnie tzw. moduł komfortu w C5, pod nogami pasażera sterownik skrzyni automat (jeśli masz automat). Mogło być kiedyś zalane, jeśli woda z podszybia komory silnika nie miała odpływów (np. liście) lub woda z odpływu klimatyzacji (wtedy na stronę pasażera, w lecie ma się lać woda centralnie pod autem, w okolicy lewarka skrzyni, z wymiennika klimy).

Pierwszy z brzegu film na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=3Ryk7a0yt6o

Pr23mas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:40
Imię: Przemysław
Moje auto: A4 B6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: Pr23mas » 01 mar 2021, 22:21

Rozumiem. Tylko jak pisałem wcześniej moduł był podmieniany na inny. Na każdym z modułów są te same objawy ( na tym drugim też świecą klamki). Z kanału 35 zgłasza sporadyczny błąd drzwi kierowcy - nie zamyka czy nie rygluje ( jakoś tak;))

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: vredota » 02 mar 2021, 01:25

Pr23mas pisze:
01 mar 2021, 22:21
Rozumiem. Tylko jak pisałem wcześniej moduł był podmieniany na inny. Na każdym z modułów są te same objawy ( na tym drugim też świecą klamki). Z kanału 35 zgłasza sporadyczny błąd drzwi kierowcy - nie zamyka czy nie rygluje ( jakoś tak;))
Błąd nieryglowania to mikrostyki, logowane są skrajne pozycje mechanizmu zamka, jeśli się nie zarygluje, nie odrygluje, będą błędy. Wymieniaj zamki na zamienniki, sensowna jakość za rozsądną cenę 100-120zł/szt. Oryginały nowe dużo drożej, używki, jak i twoje, mają swoje lata i zero gwarancji, że nie powróci w innej formie.

Audi dużo odbiorników zasila podając zasilanie +12V na stałe a właściwe załączenie następuje po podaniu masy. Gdzieś jest przebicie, przetarcie do masy? wiązka drzwi? zasilanie znikąd się nie bierze.

Dziś sprawdziłem podświetlenie klamek. Po wyłączeniu świateł, zgaszeniu silnika, podświetlenie wnętrza zgasło ale klamki świeciły się nadal. Dopiero zamknięcie z pilota wygasiło klamki. Może jest jakiś czas zwłoki? (tylko po co?) do wygaszenia klamek (tylko klamki się śweciły, popielniczki, oświetlenie z sufitu nad lewarkiem: wszystko gasło).

Pr23mas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:40
Imię: Przemysław
Moje auto: A4 B6
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: Pr23mas » 02 mar 2021, 19:49

Dzięki za podpowiedz:) w takim razie rozpruwam wszystko w poszukiwaniu rozerwanych przewodów.
Swoją drogą czytałem na forum że da radę wymienić same mikrostyki. Wyciągnę zamek i zobaczymy jak to skomplikowane

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 170
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: vredota » 02 mar 2021, 23:02

Pr23mas pisze:
02 mar 2021, 19:49
Dzięki za podpowiedz:) w takim razie rozpruwam wszystko w poszukiwaniu rozerwanych przewodów.
Swoją drogą czytałem na forum że da radę wymienić same mikrostyki. Wyciągnę zamek i zobaczymy jak to skomplikowane
Powodzenia z wiązkami.

Mikrostyki idzie wymienić. Po kupnie trzech różnych mikrostyków, od trzech różnych sprzedawców, w opisach, że A6 C5, sedan, itp. zapewnienia, wyszły różne wymiary, różne rozstawy bolców, różne mocowania. Olałem to ciepłym moczem, kupiłem zamki i już wiedziałem, jak się czuł kupiec po odebraniu auta z salonu Audi: było cicho, szybko i sprawnie, jakość premium (jeden zamek uszkodził się po tygodniu, mikrostyk stanął w ciągle zwartej pozycji ale sprzedawca przyjął wymianę na klatę bez zbędnych pytań).

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: sabuk2006 » 03 mar 2021, 05:39

Witam,
Jak byś szukał całych zamków to nr:

401837015 - zamek drzwi przód str. lewa
401837016 - zamek drzwi przód str. prawa

4B0839015G - zamek drzwi tył str. lewa
4B0839016G - zamek drzwi tył str. prawa

Ja u siebie wymieniałem (nie sprawne mikro styki) 2002 r na używane z All...o

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
maliniak-100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 250
Rejestracja: 11 kwie 2013, 15:01
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódż

Re: Ambiente nie gaśnie

Post autor: maliniak-100 » 06 mar 2021, 06:26

u mnie mikro styki były sprawne ,winowajcą były zimne luty na płytce zamka ,ale zamek i tak trzeba wyjąć .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga