Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pompowanie opon azotem

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 174
Rejestracja: 28 paź 2017, 17:17
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Pompowanie opon azotem

Post autor: Andrek » 04 mar 2021, 20:04

Witam
Macie jakieś doświadczenie w temacie? ktoś może jeździł na oponach pompowanych gazem? co o tym w ogóle myślicie, jest sens?

yelonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 07 lis 2020, 19:47
Imię: Szymon
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompowanie opon azotem

Post autor: yelonek » 04 mar 2021, 21:52

Z perspektywy osoby jeżdzącej motocyklem torowo, gdzie ciśnienie opon odgrywa bardzo duże znaczenie, a więc teoretycznie brak zmiany objętości gazu przy wzroście lub spadku temperatury jest czynnikiem pozytywnym. Odpowiadam zdecydowanie nie. Lepiej zinwestować w dobry manometr i regularnie kontrolować ciśnienie lub używać zawsze tego samego manometru na wybranej jednej stacji benzynowej. Aczkolwiek w samochodzie nigdy nie pompowałem wyłącznie azotem.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Pompowanie opon azotem

Post autor: mat1324 » 04 mar 2021, 21:59

Jedyna zaleta, to brak wpływu temperatury na ciśnienie w oponie. Osobiście wolę mieć zwykłe powietrze i sprawdzać co dwa tygodnie ciśnienie w kołach :).

Awatar użytkownika
leszekmw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 874
Rejestracja: 11 gru 2011, 13:13
Imię: leszek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lublin

Re: Pompowanie opon azotem

Post autor: leszekmw » 05 mar 2021, 09:00

oczywiście ze jest sens ale tylko należy robić to zgodnie z technologią a z tego co wiem to koledzy tego nie robią jak należy i potem są takie opinie..
oczywiście cisnienie jest utrzymywane w zasadzie stałe , sprawdzane wielokrotnie przeze mnie w wielu samochodach.
w autach starszych , małokomfortowych odczuwalne jest poprawienie sprężystości opony a co za tym idzie komfortu. potwierdzone przeze mnie jak i również przez wielu klientów.
azot ma największy sens gdy mamy 2 komplety kół , wtedy pompujemy raz i mamy spokój .. . sprawdzanie ciśnienia co sezon w takich kołach powinno być bezpłatne ..przynajmniej ja nie biorę kasy za takie usługi , obojętne azot czy powietrze..
no i najważniejsza sprawa - skąd ten azot jest brany :) ... bo tu czasami jest pies pogrzebany , czyli czy na pewno ten azot którym pompują koła to na pewno azot... ;)
azot można mieć z butli ale to droga sprawa w serwisie.. , ale najbardziej popularne są wytwornice azotu . działają prawie jak perpetum mobile tylko jest jeden warunek... , co jakiś czas musza mieć wymienione filtry a z tym bywa różnie.
o tym ze azotem pompowane sa koła w samolotach to pewnie wiecie..
z tego co wiem to kiedyś na jakiś ważnych meczach w noge piłki też były pompowane azotem ze względu na sprężystość właśnie. nie wiem jak jest teraz ..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga