Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Q 2.5 TDI ] Jak wymienić samą lampe przy ksenonie...?

Nadwozie
ODPOWIEDZ
przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

[A6 C5 Q 2.5 TDI ] Jak wymienić samą lampe przy ksenonie...?

Post autor: przemek-rybnik » 19 kwie 2009, 15:56

Witam . w zwiazku z tym iż jedna z lamp zaczela mi parować a na dodatek ułamała się zębatka od regulacji tej lampy postanowilem poszukać innej używanej i wlaśnie dziś udalo mi sie taką kupić. Kwestia w tym ze niewiem jak sie taką lampe wymienia. Jak mialem zwykle soczewki w a4 to bylo w miare proste ale jak postępować przy ksenonie to nie mam pojęcia. Proszę koledzy o jakąś skroconą instrukcje ...

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 19 kwie 2009, 17:41

Teraz juz widzialem ale niewiem dalej jak zdemontować przetwornice z lampy i przelozyc na tą nową bo samą lampe to wiem jak wyjąć

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 19 kwie 2009, 19:31

właśnie ze ta co ją kupilem to niby jest przystosowana pod ksenon i prawdopodobni tak jest bo sam czytalem na forum ze na lampie ( na szkle) jest literka D czyli pod ksenon . Wracając do przetwornicy to faktycznie jest przykręcona ale potem to jest na jakiejs wtyczce tak?

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 19 kwie 2009, 23:58

censored pisze:Hm. Nie za bardzi wiem w czym jest problem...po zdemontowaniu widać wszystko czarno na białym.
Kabelki , połączenia etc.
Kabelki są kolorowe, a wtyczki są inne, więc pomylić się tego nie da.

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 22 kwie 2009, 14:28

Narazie problemu nie ma, chodzi oto ze nie mialem do czynienia z ksenonami wczesniej i przed zabraniem się do tego chcialem sie dowiedzieć czy mozna to samemu zrobić bo w instrukcji w kwestii ksenonow pisze zeby udac sie do serwisu i nic wiecej.
Ale z tego co piszecie to nic skomplikowanego :)
W sobote sie za to moze zabiore

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 23 kwie 2009, 09:28

przemek-rybnik pisze:w zwiazku z tym iż jedna z lamp zaczela mi parować a na dodatek ułamała się zębatka od regulacji tej lampy postanowilem poszukać innej używanej i wlaśnie dziś udalo mi sie taką kupić
bo ja wiem czy to przypadkiem nie było wywalenie haj$u
przecież wiadomo, że za parę odpowiada uszczelka tylnego dekielka, może się przestawiła, trzeba było się jej przyjrzeć, a zębatkę na szrocie albo i samą kupić
no ale jak już masz to spox, jedyne w wymianie jest wyjęcie jej z auta, trzeba trochę kombinować, aby nie zarysować błotnika i nie ułamać mocowania, ale na spokojnie każdy sobie poradzi, na błotnik nawet można nakleić taśmę, tzn na sam róg

przemek-rybnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: przemek-rybnik » 23 kwie 2009, 13:37

Dobrze mówisz co do wywalenia kasy bo normalnie na gieldzie jak sie pytalem o sama lampe bez przetwornicy uzywana to okolo 400 zł chcieli jednak mnie to wynioslo duzo taniej, natrafilem na okazje i tylko dlatego ja kupilem a pozatym tamta co jest zalozona ma dodatkowo szkło jakby zółte lekko od środka, wiec za duzo elementow tej lampy odbiega od normy i dlatego wole wymienic cala

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga