Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Silniki wysokoprężne
Mazii88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2020, 09:47
Imię: Michał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: Mazii88 » 14 sty 2021, 09:13

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Audi A6 C7 z silnikiem 2,0 tdi 177 km. Od początku borykam się z dziwnym dźwiękiem tj. wyciem, które nasila się przy dodawaniu gazu, zwiększaniu obrotów silnika oraz przy hamowaniu silnikiem. Gdy samochód pracuje bez obciążenia, na biegu jałowym wycie nie występuje. Gdy samochód stoi na biegu jałowym i dodaje gazu to też słychać te wycie co eliminuje napęd bądź skrzynię biegów, podejrzany jest pasek osprzętu. Odgłos jest irytujący, jakby mikser bądź elektryczny młynek do kawy. Sam silnik pracuje bardzo cicho i gdyby nie ten dźwięk to jazda tym samochodem to by była czysta przyjemność. Jak otworzę maskę to słychać takie delikatne buczenie w okolicach paska wielorowkowego, alternatora. Dodam że na początku wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody (bo już był czas), pasek wielorowkowy oraz napinacz. Nie było to wymieniane od nowości więc uznałem, że już czas. Niestety to nie pomogło, wycie cały czas występuje, dodam jeszcze, że na rozgrzanym silniku słychać to wyraźniej i występuje głownie na 3 pierwszych biegach, na 5 i 6 prawie nic nie słychać, pewnie dla tego, że silnik jest mniej obciążony. Po poczytaniu rożnych wątków na forach stwierdziłem że na 90% jest to wina koła pasowego alternatora. Założyłem nowe koła pasowe alternatora (sprzęłgiełko) i dodatkowo oddałem alternator do regeneracji bo hałasowały łożyska. Jak mechanik powiedział mi, że łożyska były w kiepskim stanie i że jedno już było prawie rozsypane byłem już prawie pewien że mój problem zostanie rozwiązany. Alternator został zregenerowany, wymienione łożyska oraz wirnik, bo też był w złym stanie, zostało wymienione sprzęgiełko. Ku mojemu zdziwieniu wycie przy dodawaniu gazu cały czas występuje ..... Ręce już mi opadają, jak przystawie ucho do okolic alternatora to cały czas slychać lekko buczenie, ale może ten dźwięk wydaje coś innego i tak się rozchodzi, bo alternator został cały zregenerowany w profesjonalnym zakładzie więc chyba można go wykluczyć, zresztą podejrzewam że alternator musi wydawać lekko jakieś dźwięki bo w końcu wytwarza prąd a te wycie może wcale nie jest z tym związane. Czy u Was koledzy słychać lekkie buczenie jak przystawicie głowę w okolicach alternatora? Miał może ktoś taki problem w swoim aucie i wie jak go rozwiązać? Ja już powoli tracę nadzieję <beczy> .... Jeszcze mam jedno podejrzenie, koło pasowe sprężarki klimatyzacji, czy walnięte to koło może wydawać takie dźwięki? Sprężarka znajduje się zaraz pod alternatorem. Dodam, że te dźwięki występują zarówno na włączonej jak i na wyłączonej klimatyzacji, no ale przecież te koło pasowe, łożysko cały czas się obraca. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wasze sugestie. Dodam jeszcze, że na zimnym silniku napinacz paska lekko drga ale to chyba normalne.

LukaszRud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:52
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: LukaszRud » 14 sty 2021, 15:44

Ściągnij pasek i uruchom silnik dowiesz się prawdy czy to osprzęt , czy silnik ,błąd ładowania wchodzi dopiero po minucie .
LukaszRud

Mazii88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2020, 09:47
Imię: Michał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: Mazii88 » 14 sty 2021, 17:59

Sprawdzę to choć wydaje mi się, że to na 90% pasek lub osprzęt bo w okolicy paska ewidentnie coś buczy. Chyba że to wycie w kabinie jest spowodowane czymś innym a te lekkie buczenie przy alternatorze jest normalne. Mam pytanie do posiadaczy a6 c7, czy u Was jak macie zamkniętą maskę to też słyszycie szum paska z okolicy grilla? Czy powinno być słychać tylko pracę silnika? Pytam, bo może to jest normalny objaw i w tych samochodach słychać pasek przy grillu. Wcześniej miałem A4 b5 z silnikiem 1,9 tdi i tam słychać było tylko klekot, ale był on dużo głośniejszy więc może dlatego nie było słychać pracy paska a A6 jest tak skonstruowana, że ten dżwięk poprostu tak się rozchodzi, możecie to sprawdzić u siebie?

LukaszRud
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:52
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: LukaszRud » 14 sty 2021, 18:54

Zobacz jeszcze gdy auto stoi jak dodajesz gazu schyl głowę za fotel pasażera czy czasami stamtąd nie dobiega ten chałwa. Ja walczyłem z nim 3 miesiące ,najpierw myślałam alternator, potem rolki , wymieniłem bez rezultatu, buczał dalej ale z okolicy filtra powietrza wymieniłem filtr na org. Dalej bez zmian, pojechałem do mechanika mówi łącznik elastyczny tłumika , wymieniłem bez efektu, jeszcze padło na uszczelkę pod kolektorem bo ponoć lubią mieć przedmucg na 4 cylindrze, bez zmian, przy okazji sprawdziłem turbinę bo auto ma 255 tyś , wygląda jak nowa. Powoli traciłem argumenty , Kaleta mechanik mówi że to kopułą zawór ów z odmą ma przedmucg do filtra powietrza , wymieniłem... Nie pomogło, Buczenie jak hamuje silnikiem pozostało a jakby węzeł drgań na wysokości fotela pasażera. Padło na poduszkę silnika zacząłem od prawej o niebo lepiej a potem lewa efekt super buczenie prawie ustało ,a poduszki wyglądały całkiem dobrze . Więc je też sprawdź.
LukaszRud

Zimny Chirurg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 05 lis 2019, 19:21
Imię: Dominik
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: Zimny Chirurg » 19 sty 2021, 21:10

Zajebistych mamy mechaników. 1 co się robi w takim przypadku to pasek wielorowkowy wylatuje i jazda. A tak naciągneli Cie na pare kafli i dupa. Nadal wyje. Masakra jakaś. Jak by to zrobili od razu wyeliminował byś mase części koncentrując sie na innych tematach. Został by albo osprzet albo silnik.

Pozdro

ZC

Mazii88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 30 gru 2020, 09:47
Imię: Michał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycie/buczenie w kabinie przy dodawaniu gazu,hamowaniu silnikiem??

Post autor: Mazii88 » 02 lut 2021, 14:49

Problem został rozwiązany, alternator został wymieniony na drugi, oryginał po regeneracji i dodatkowo została wymieniona rolka prowadząca pasek. W końcu w samochodzie oraz pod maską jest cisza, dzięki za rady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga