Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Elektryczna klapa tył - podnosi się tylko do połowy.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Wisznu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2008, 14:44
Imię: Wisznu
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 ASG 299KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin / Kraków

[A6 C6] Elektryczna klapa tył - podnosi się tylko do połowy.

Post autor: Wisznu » 05 sty 2021, 01:03

Temat tyczy się: [A6 C6] / [Q7 4L] / [A4 B8] i paru innych AVANTÓW.

Pytania:
1. Czy ktoś ma wyjęty uszkodzony silnik lewy lub prawy i już go nie potrzebuje?
2. Dlaczego elektryczna klapa tył podnosi się tylko do połowy wysokości auta?
3. Jak wykonać Ustawienie Serwisowe, które jest wspomniane w Odisie?
4. Czy ktoś umie kasować błędy, które są zapisane w sterownikach klapy tył? Odis VCP nie widzi błędów. Podejrzewam, że sterowniki mają błędy od czujników hala albo sterowniki wymagają kalibracji jakimś specjalnym toolem.

Uprzedzę parę odpowiedzi:
1. Programowanie wysokość guzikiem w klapie tył działa, ale nic nie daje.
2. Zmiana dopasowania z default (329) na maksymalną dopuszczalną (400) nadal nie naprawa usterki.

W aucie dość długo już siedzę. Klapa otwiera się automatycznie za każdym razem, lecz podnosi się tylko do połowy wysokości auta. W blokach wartości mierzonej, sterownika -J605-, grupa 6.1 Aktualne położenie pokrywy tylnej pokazuje 100%. Dopuszczalna wartość 0%-100%. Lecz dla wartości 100% klapa nadal jest zaledwie w połowie auta.

Klapa podnosi się żwawo i ma moc, lecz staje w połowie auta, bo czujniki hala pokazują, że jest 100% aktualnej pozycji klapy tył.

Jeśli zmienię dopasowanie z 329 na 400, to klapa zatrzyma się w Aktualne położenie pokrywy tylnej - 122% co daje 148 [cm] od posadzki. Nadal jest to 3/4 wysokości. Wcześniej klapa w tym aucie podnosiła się normalnie. Napięcia są dobre.

W instrukcji mówiącej o przebiegu otwierania wyczytałem, że jest coś takiego jak "Ustawienie Serwisowe". Czy ktoś wie, co to oznacza, jak się robi to ustawienie?
Obrazek

Na sam koniec dodam, że ODIS lub VCP nie pokazują żadnych błędów w sterowniku 6D. Z tego co wiem, to silniki były wyjęte. Czy ktoś wie albo ma zdjęcia, jak powinny być złożone enkodery w przekładni? Chodzi o takie dwa krążki jeden jajowaty?

- Napięcie w grupach pomiarowych 1.1 i 1.2 są ok.
- Napięcia rzeczywiste na sterownikach są również ok.
- Silniki Valeo, czy ktoś wie jak się kasuje błędy w sterownikach klapy tył? Jakiś specjalny tool albo coś?

kawior57
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Kraków

Re: [A6 C6] Elektryczna klapa tył - podnosi się tylko do połowy.

Post autor: kawior57 » 13 sie 2021, 10:49

Witam
Czy udało ci się rozwiązać problem? mam te same objawy, wymieniłem już silniki i to samo. Co może być przyczyną?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga