Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Reakcja na gaz 2.0 tfsi BPJ

Silniki benzynowe
mA6niek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 01 maja 2018, 11:08
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bogatynia

Reakcja na gaz 2.0 tfsi BPJ

Post autor: mA6niek » 08 gru 2020, 12:32

Witajcie. Mam dla was mała zagadkę.
2.0 tfsi BPJ z 2006 roku z podtlenkiem LPG. Mam cos takiego, że w trakcie jazdy (jak tylko koła sie tocza) następuje opoznienie w rekacji na pedał gazu. Nie jest to turbodziura uprzedzam. Cieżko to nagrac żeby zobrazowac o co chodzi.
Jadę autem niewazne z jaka prędkościa i mam zamiar przyspieszyc ale pedał gazu nie jest wciśniety. Wciskam gaz i następuje zwłoka do 1 sekundy kiedy to silnik zareaguje. W trakcie tej zwłoki jest kompletny brak reakcji powtarzam. Potem nastepuje lekkie szarpnięcie i dopiero słychac zwiekszanie obrotow oraz, że auto jedzie. Odpuszczenie gazu rowniez powoduje lekki szarpnięcie.
Jesli jednak jadę ze stała prędkościa (w jakims stopniu wcisniety gaz) i chce przyspieszyc to wspomnianej zwłoki nie ma. Ciagnie od razu. Dziwne... <glupek>
Bledow brak. Podmieniałem przepustnice, pedał gazu i przepływke oraz DVke. Zero poprawy.
Raczej tak nie było bo od razu bym to zauważył. Cieżko sie rusza lub manewruje z tym problemem :[
Na biegu jałowym z kolei wszystko działa poprawnie. Reaguje na gaz natychmiastowo.

Ktoś cos jakieś pomysły??? <bezradny>

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na gaz 2.0 tfsi BPJ

Post autor: k4mi1 » 09 gru 2020, 21:14

U siebie zauważyłem coś podobnego (sprawdzałem to jadąc równo zdejmując nogę z gazu i dodając go nagle ale tylko trochę i czasem wyczuwalne było delikatne szarpnięcie po "lekkim zastanowieniu" - na PB ten efekt będzie mniejszy albo nie będzie go wcale... :P Wydaje się to zależne od rodzaju paliwa (LPG idzie do dolotu a PB bezpośrednio do komory spalania - podtlenek LPG :P ma większy opór zapłonu jeżeli dobrze to nazywam dlatego iskra ma większe znaczenie). Moim zdaniem jest to oznaka zużytych świec zapłonowych (ja założyłem irydowe Denso VK22), po ich zmianie auto równiej/delikatniej pracuje na biegu jałowym i wydaje się zrywniejsze (ale może ma po prostu lżej). A wspomniany problem przestał występować na PB, zaś na LPG jest lżejszy i trzeba się dużo bardziej postarać aby to wyczuć. Poprzednie świece jakie miałem NGK platinum założone ok. 40tys. km wcześniej przy założeniu gazu - niby można było jeździć bo dynamika była, ALE wiadomo na gazie trzeba bardziej pilnować układu zapłonowego :).

mA6niek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 01 maja 2018, 11:08
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Reakcja na gaz 2.0 tfsi BPJ

Post autor: mA6niek » 10 gru 2020, 07:11

Jest w tym co piszesz trochę racji lecz wydaje mi się, że nie to jest problemem u mnie. Te zastanowienie występuje na obu paliwach jednakowo. Świece dość świeże, ale na zużytych i nowych było identycznie. Wydaje mi się, że odłączenie aku na kilka minut zmniejsza te objawy.
Na wolnych obrotach reakcja na obu paliwach jest zdecydowana i natychmiastowa. Wystarczy, że auto się toczy i następuje owe opóźnienie.

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reakcja na gaz 2.0 tfsi BPJ

Post autor: k4mi1 » 10 gru 2020, 16:40

Podpisałeś kompa - są jakieś błędy? Bo od tego tzeba zacząć i potem ewentualnie logi z pracy silnika

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga