Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8T] DV syczy, auto slabiej jedzie

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

[1.8T] DV syczy, auto slabiej jedzie

Post autor: eneron » 03 lis 2020, 10:38

Mam problem od jakiegos czasu z silnikem 1.8T AUQ 180KM seria

Auto jakby nie mialo tych 180KM i 235 Nm i nie wazne czybto PB czy LPG... ale po koleii....

Samochód rozpedza sie w miare dobrze ale nie tak jakby mozna sie spodziewac po 180KM przy masie 1290kg tzn przyspieszenie nie jest tak dynamiczne... ale sie rozpedza ladnie. Na kazdym biegu ciagnie ale nie tak jak jeszcze rok temu, w trasie czy to 4 czy 5 bieg i pedal w podłodze rozpedza sie jakos ale jal lekko ujmę noge z gazu przy rozpedzaniu - auto zaczyna ladnie ciągnąć. Bez trudu osiaga 230 km/h oczywiscie na niemieckiej autostradzie.

Problem z mocą najszybciej występuje przy plynnym, wolnym ruszaniu z miejsca, auto ma werwę i nagle w okolicach 1700rpm czuc szarpniecie delikatne (jakbym na sekundę calkowicie gaz odpuscil) i nagle slabiej ciagnie, gazu dam wiecej i zaczyna sie rozpedzac ale nie tak jak przed szarpnięciem, dodam, ze turbiny nie obcina, w miare do tych 200 km/h sie napedza ale to nie jest to co ten silnik potrafi. Czasami auto ma swą moc, wtedy naprawde czuc te 180KM, na 2 biegu gubi trakcje po wciśnięciu gazu do podlogi, bardzo dynamicznie sie rozpedza, musniecie pedalu gazu i blyskawiczny efekt mocnego przyspieszania ale takie zjawisko wystepuje kilka razy w roku :-)

Ostatnio wyrzucilem pianki z przednich nadkoli i pojawil sie efekt jakbym mial blowoffa, tzn slychac upuszczane powietrze przez DV po odjeciu nogi z gazu po przekroczeniu 2 tys rpm (z tymi piankami byla cisza ale tez auto slabo jechalo). Czy tak ma byc, czy moze awaria DV zbiegla sie w czasie z wywaleniem tuch pianek ? Padnięty DV wydaje ponoć dźwięk jak źrebak a u mnie syczy.

Checka nie wywala, raz na rok wywali blad grzałki drugiej sondy - sporadyczny, skasuje i znowu okolo roku spokój z checkiem.

Czy wymieniac na nową sonde czy moze DV a moze n75 ???

Dodam, ze nie mam czasu na logi i zajecie sie fizycznie aitem bo po pracy jade na budowe, wracam do dmu spac, znowi praca i budowa i tak w kółko...

Czy ktos sie spotkal z takim zjawiskiem, ze silnik traci moc i nie zbyt ochoczo przyspiesza ?

Jakies moze podpowiedzi? Katalizator jest, przebieg, 209 tys km (nawet prawdziwy potwierdzony w aso) narazie siedze w pracy i rozkminiam, czytam a im.wiecej czytam na roznych forach to mniej wiem....

Wiem, ze to wróżenie z fusow ale moze ktos mial podobny problem i moze mnie nakierowac w ktorym kierunku iść ?
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1.8T] DV syczy, auto slabiej jedzie

Post autor: k4mi1 » 04 lis 2020, 07:32

W moim 2.0TFSI miałem coś takiego, że auto jechało normalnie do ok. 120km/h ale bez mocnego wciskania. Auto ledwie bardzo słabo się rozpędzało powyżej tej prędkości, okazało się że jest błąd dv. A przyczyną było zużycie i trzpień zakończony kulką się wytarł i sam się chował...(membrany całe przy ok. 255tys. km) więc pewnie auto było przeładowane kiedy wstawała turbina od 1800rpm bo wymianie na ori. używkę jak ręką odjął

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [1.8T] DV syczy, auto slabiej jedzie

Post autor: eneron » 05 lis 2020, 09:48

Czyli VCDS wywali blad DV ? W niedzielę postaram.sie podpiac i sprawdzic. Ostatnio jak podpinałem, w sunie tez auto mułowate juz było ale zadnego bledu nie wywaliło..... Dzieki za nakierowanie i sugeatie :-)
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1.8T] DV syczy, auto slabiej jedzie

Post autor: k4mi1 » 05 lis 2020, 17:54

Błąd może być ale nie musi... (u mnie nie było, a potem tylko sporadyczny) warto ewentualnie go odkręcić i sprawdzić czy membrany i trzpień są całe niewyrobione.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga