Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem elektryczny dla ambitnych

Elektryka
ODPOWIEDZ
Bondziorno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2020, 11:21
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem elektryczny dla ambitnych

Post autor: Bondziorno » 22 paź 2020, 11:34

Cześć,

borykam się w moim A6 C6 z bardzo uciążliwym i chyba dość skomplikowanym problemem. Rzecz dzieje się sporadycznie, nie za każdym razem, ale najrzadziej co kilka dni. Podczas jazdy (czasem już od startu) pojawia się błąd ESP/ABS. Pociąga on za sobą lawinę zdarzeń elektrycznych:
- za każdym razem gdy się pojawi zaczynają ""mrugać" światła mijania - jest sygnał błędu i światła na moment przygasają,
często łączy się to z:
- zamykaniem/otwieraniem zamków w drzwiach,
- zacinaniem się wspomagania - nagle po zapaleniu błędu kierownica zaczyna jakby "tracić" wspomaganie i kręci się ciężko, po czym odpuszcza i znów działa normalnie,
- zapalaniem się oświetlenia w kabinie,
- zacinają się manetki, czasem nie włączą się wycieraczki, czasem wariują kierunkowskazy,
- pojawia się także błąd hamulca ręcznego i akumulatora (działają poprawnie).

Wydaje mi się, że gdy było bardzo ciepło i sucho, sytuacja występowała rzadziej, a teraz gdy często jest bardzo mokro/wilgotno występuje coraz częściej, czasem nawet codziennie.

Po odczytaniu błędów, wyskakują sporadyczne błędy braku komunikacji z większością modułów w linii CAN. Niestety nie mogę wejść w diagnostykę silnika, mimo, że mój interfejs każdy kanał w innych autach obsługuje normalnie. Pojawia się check engine ale nie mogę zobaczyć czego dotyczy, bo jest to jedyny moduł, z którym nie mogę się połączyć.

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podpowiedzieć mi, nakierować mnie na to co może być przyczyną problemu. Wiem, że problem jest na tyle skomplikowany, że trudno będzie znaleźć zdalnie rozwiazanie, ale liczę przynajmniej na naprowadzenie mnie na prawdopodobnie uszkodzony układ, np.: przerwa w linii CAN, czy może moduł, który uszkodzony może dawać jakieś spięcie... nie znam się tak bardzo na elektryce, więc dobrze byłoby mieć chociaż punkt zaczepienia, co zacząć rozbierać.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Re: Problem elektryczny dla ambitnych

Post autor: maciekpkow » 22 paź 2020, 14:27

Zacząłbym od sprawdzenia akumulatora i ładowania altelnatora w różnych zakresach prędkości obrotowej.

Bondziorno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2020, 11:21
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem elektryczny dla ambitnych

Post autor: Bondziorno » 22 paź 2020, 16:30

Sprawdziłem napięcia akumulatora.
Na wyłączonym silniku: 12,45 V
Ładowanie na biegu jałowym: 13,95 V
Wraz ze wzrostem obrotów wartość praktycznie nie zmienia się, odchyłka rzędu 0,02 V,

Zaniepokoiła mnie ilość wilgoci we wnęce koła zapasowego po ostatnich deszczowych dniach. Dziwne jest to o tyle, że auto nie jeździ dużo, a wilgoci jest naprawdę sporo. Tapicerka bagażnika całkowicie sucha, więc nie kapie z góry. Ciekawe którędy woda może się tam dostawać...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga