Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Odblokowanie drzwi - Zablokowany centralny zamek

Warsztat
KomstaA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:12
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin

Odblokowanie drzwi - Zablokowany centralny zamek

Post autor: KomstaA6 » 19 paź 2020, 20:52

Witam
Na wstępie ...
Na własnym przykładzie dowiedziałem się ile jest w internetach na temat odblokowania drzwi zablokowanych przez centralny zamek.
Ciągniecie za klamkę zewnętrzną/ wewnętrzną razem z przyciskaniem otwierania czy zamykania .... nic nie daje
Odłączenie cięgna zewnętrznej klamki mi wydaje się nie wykonalne / lub ja tego nie umiałem zrobić
Zbicie części elektronicznej zamka z części mechanicznej nic nie da bo zablokowany jest mechanizm a nie elektronika
Gmeranie drutem przy zamku przez otwór "kołka" nic nie da, nie widzisz przez blachę ani boczek wiec gmerać można do usranej śmierci
Ciągnięcie za "kołek" i otwieranie/ zamykanie kończy się wyrwaniem kołka razem z jego cięgnem
Piłowanie czy wiercenie hmmm ciekawe jak ??nie ma miejsca
Grzanie farelką/suszarką bzdura nic nie daje
Dopychanie drzwi z zewnątrz lub wewnątrz też nic nie da

Do dzieła
Pierwsze co musimy zrobić to zdjąć osłonę słupka pomiędzy drzwiami przód/tył , tego z pasami bezpieczeństwa
Odkręcamy śruby rączek nad drzwiami oraz uchwytu nad tylnymi drzwiami tego na np marynarkę. Łącznie 6 śrub , 5 gwiazdka , 1 hex (taki torx tylko z 6 kątami/ ząbkami)
Odpinamy od góry osłonę przy podsufitce , trzyma się na 2 zatrzaskach (tych blaszkach co wskakują w otwory)
Potem pociągamy do góry za odpiętą osłonę , trzeba ją wysunąć z prowadnic dolnej plastikowej części osłony
Następnie odrywamy próg plastikowy od środka w otwartych drzwiach (w moim przypadku od tylnych drzwi prawych) , na środku osłony słupka mamy klips progu dlatego próg plastikowy musimy zerwać możliwie jak najdalej drzwi zaciętych ( w moim przypadku zacięte drzwi prawy przód)
Kolejną osłonę słupka ściągamy również pociągając ją do góry , mniej więcej w połowie całego słupka jest też prowadnica, dlatego wyciągamy dolną część osłony do góry
Potrzebny będzie teraz mały śrubokręt możliwie mały w sensie cienki , staramy się na siłę odkręcić śrubkę boczku zaciętych drzwi .
Tutaj trzeba się trochę nagimnastykować ale da radę to zrobić
Potem pociągamy za rączkę boczek do góry trzeba z nim trochę powalczyć żeby wyskoczył do góry i można było by go trochę odgiąć od drzwi
Kiedy już dojdziemy do odgiętego boczku musimy przez otwór w drzwiach zaznaczony na zdjęciu podważyć do góry metalową część zaznaczoną na zdjęciu (trzeba użyć trochę siły aby część tą przesunąć ,nie ma co się bać nic nie urwiemy)
Na koniec będziemy musieli powalczyć z boczkiem bo będzie blokował całkowite otwarcie drzwi , trzeba też pamiętać aby w miarę możliwości poodpinać kable żeby ich nie pozrywać
i mamy drzwi otwarte teraz wymiana zamka i gotowe
Wymiany zamka nie opisuję bo gdzieś to zapewne jest w necie

zdjęcie otworu pod boczkiem w drzwiach

zdjęcie metalowej części do podważenia

zdjęcie metalowej części do podważenia

zdjęcie metalowej części do podważenia z włożonym śrubokrętem przez otwór

Gdyby coś było nie jasne proszę pisać priv
Mam też filmik gdzie pokazuję jak to zrobić ale musiałbym go troszkę obrobić jeśli będą chętni to wstawię go do tego tematu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga