Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Silniki wysokoprężne
Salah
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2016, 09:54
Lokalizacja: Łódź

[ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: Salah » 07 wrz 2020, 11:27

HEJ! Mam pytanie czy ten zawór może byc tego przyczyną? Jest okopcony i wydaje mi się, że moze tędy ulatywać dym. JAki jest koszt wymiany takiego zaworu i czy ewentualnie można coś takiego zrobić w domu we własnym zakresie, czy raczej jest potrzebny mechanik?

Obrazek

sruba50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 385
Rejestracja: 27 sty 2017, 11:44
Imię: marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ketrzyn

Re: [ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: sruba50 » 07 wrz 2020, 13:07

wymienisz sam .odkrecasz trzy srubki torx tylko ciężko jest go wyjąc , musisz czyms go ruszac lewo-prawo i wyjdzie

barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: barteklca » 08 wrz 2020, 20:27

Zaworek z napisem made in U.S.A steruje - gruszą z plastikowym ciegnem . To cięgło z kolei podłączone jest do klapki chłodnicy spalin .( otwiera i zamyka przepływ spalin przez chłodnicę )
Na 99% na ośce tej klapki masz nieszczelność - znany problem. Wyrabia się ośka i spalina okapcają wszystko na około. Kiedyś na forum już o tym pisałem . Regenerują te klapki dają chyba nowe uszczelnienie i spawają klapkę od nowa. Kiedyś kosztowało około 300 pln .
Można to zrobić we własnym zakresie . Za pierwszym razem rozbierałem to 8H - zeby sie dostać i wymienić trzeba sciagnąć praktycznie wszystko z góry silnika <lol>

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: [ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: motogold » 09 wrz 2020, 20:32

Ewentualnie kupić nową za całe 593 zł. :)

paczkowo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 06 sie 2015, 17:45
Lokalizacja: Paczkowo

Re: [ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: paczkowo » 22 wrz 2021, 18:24

Odgrzeje temat, szukając powodu dlaczego Audi zaczęło mi dymić na wolnych obrotach i na postoju znalazłem nieszczelność na ośce od klapy chłodnicy spalin ( dookoła wszystko okopcone)
Pytanie, czy może być to powodem kopcenia z wydechu ? Dodam że kopcenie mam już jakiś czas , kopcenie podczas przyspieszania wyeliminowane ( były zapieczone wtryski) Autko bez dpf i klap w kolektorach. 3,0 ASB.
Dziś zrobiłem eksperyment i na odpalonym na D wrzuciłem ręczny , podczas takiego postoju z wydechów wydobywa się powoli czarny dym
Jeśli to nie przez tą nieszczelność na ośce klapy chłodniczki to co może być powodem ?

Dodano po 36 minutach 53 sekundach:
Właśnie zrobiłem kolejny eksperyment, odpiąłem węzyk podciśnieniowy od ogr i go zaślepiłem, dymienie znikło i stuki egr też. To znaczy że egr do wymiany ?

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: [ A6C6 3.0 TDI ] Zapach dymu / spalin w kabinie / EGR?

Post autor: motogold » 24 wrz 2021, 19:47

paczkowo pisze:
22 wrz 2021, 19:01
Odgrzeje temat, szukając powodu dlaczego Audi zaczęło mi dymić na wolnych obrotach i na postoju znalazłem nieszczelność na ośce od klapy chłodnicy spalin ( dookoła wszystko okopcone)
Pytanie, czy może być to powodem kopcenia z wydechu ? Dodam że kopcenie mam już jakiś czas , kopcenie podczas przyspieszania wyeliminowane ( były zapieczone wtryski) Autko bez dpf i klap w kolektorach. 3,0 ASB.
Dziś zrobiłem eksperyment i na odpalonym na D wrzuciłem ręczny , podczas takiego postoju z wydechów wydobywa się powoli czarny dym
Jeśli to nie przez tą nieszczelność na ośce klapy chłodniczki to co może być powodem ?

Dodano po 36 minutach 53 sekundach:
Właśnie zrobiłem kolejny eksperyment, odpiąłem węzyk podciśnieniowy od ogr i go zaślepiłem, dymienie znikło i stuki egr też. To znaczy że egr do wymiany ?
To sam sobie odpowiedziałeś.U mnie też czułem spaliny i wymieniłem egr wraz z chłodnicą i mam spokój.Mam dpfa

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga