Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 c5 allroad 2.7 250km BES auto nie ma pełnej mocy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Reckwood
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2020, 12:44
Imię: Michał
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 1996
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sompolno

A6 c5 allroad 2.7 250km BES auto nie ma pełnej mocy

Post autor: Reckwood » 03 sie 2020, 12:45

Witam serdecznie, borykam się z problemem w audi 2.7t 250km automat, mianowicie wydaje mi się że auto nie ma pełnej mocy, od 0 do 200 przyspiesza całkiem nieźle ale czuję że nie do końca, natomiast przy 200 czuć lekkie szarpnięcie, mruga check engine i auto z wielkim bólem Rozpędza się do 220 i koniec, że nawet jeden więcej
Druga sprawa dziś zauważyłem że turbina po stronie kierowcy jest cała mokra, czy możliwe że to olej leci z pokrywy zaworów akurat na te turbinę? Po ściągnięciu plastików z silnika nie widziałem żeby gdzieś się tam pocilo lecz nie wiem jak z tyłu, akurat pod spodem jest ta turbina
Czy można jakoś sprawdzić czy turbina się psuje bez komputera? Dodam że silnik chodzi ładnie, równo, nie kopci wcale, turbiny też na ucho chodzą ładnie nic nie gwizda

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: A6 c5 allroad 2.7 250km BES auto nie ma pełnej mocy

Post autor: sabuk2006 » 03 sie 2020, 17:00

Reckwood pisze:
03 sie 2020, 12:45
Witam serdecznie, borykam się z problemem w audi 2.7t 250km automat, mianowicie wydaje mi się że auto nie ma pełnej mocy, od 0 do 200 przyspiesza całkiem nieźle ale czuję że nie do końca, natomiast przy 200 czuć lekkie szarpnięcie, mruga check engine i auto z wielkim bólem Rozpędza się do 220 i koniec, że nawet jeden więcej
Druga sprawa dziś zauważyłem że turbina po stronie kierowcy jest cała mokra, czy możliwe że to olej leci z pokrywy zaworów akurat na te turbinę? Po ściągnięciu plastików z silnika nie widziałem żeby gdzieś się tam pocilo lecz nie wiem jak z tyłu, akurat pod spodem jest ta turbina
Czy można jakoś sprawdzić czy turbina się psuje bez komputera? Dodam że silnik chodzi ładnie, równo, nie kopci wcale, turbiny też na ucho chodzą ładnie nic nie gwizda
Witam,

Jeśli migała lampa Alladyna (Check) to powinien zapisać się błąd w sterowniku silnika. VAG lub VCDS.
Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności sprawdziłbym szczelność układu ssącego zaraz za przepływomierzem (odma odłączona a otwór zatkany) pod ciśnieniem z kompresora 0,7-0,9bar. Odkręć korek wlewu oleju i wysuń bagnet. Pompuj i szukaj ujścia. Jak wszystko szczelne to trzeba zrobić logi dynamiczne w następujących grupach.
Przed logami kasujesz błędy silnika, nawet jak ich niema, też kasujesz.
002+020+031
oraz
115+118
III-ci bieg klik i od 1700obr/min do zmiany na IV (non-stop pedał w podłodze, do końca, max)
Wrzuć na forum logi i się zobaczy się co dolega silnikowi.

Co do wycieku oleju, proponuję sprawdzić uszczelkę pokrywy zaworów (taki mankament w 2,7BiT) pomocne w tym przypadku jest lusterko i dobre światło. Gdyby turbina puszczała, to byś miał dym z jednej rury.
Także do działa Michale, bo to wspaniały silnik.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga