Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Niedziałające podświetlenie części klawiszy.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hubcze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

[ A6 C6] Niedziałające podświetlenie części klawiszy.

Post autor: hubcze » 20 wrz 2011, 19:37

Witam serdecznie. Szukałem, czytałem i nie znalazłem rozwiązania swojego problemu. Od momentu zakupu w zeszłym tyg. nie działa w moim autku kilka podświetleń tj.: wszystkie przyciski po obu stronach wyświetlacza MMI Basic, zapalniczki i popielniczka, pokrętła pod wszystkimi nawiewami, hamulec ręczny, przycisk ESP, regulacji zasięgu świateł. Uffff, to chyba na ta chwilę wszystko <uoee> Dodaję, że mój egzemplarz jest delikatnie mówiąc wersją raczej podstawową, bez dodatkowych pakietów. Nie sądzę jednak, że przy całym skąpstwie niemieckich producentów trzeba by było płacić dodatkowo za takie pierdoły. Aha - wszystkie bezpieczniki sprawne, przełączniki spełniają swoją rolę, diagnoza VAG bezbłędna. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź. Pozdrawiam.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 22 wrz 2011, 22:40

Masz zwyczajnie gdzieś przerwę w obwodzie 58S (czyli zasilania "oświetlenia diodowego").
Szukanie jej - to takie niezłe wyzwanie... :) w szczególności na odległość <radocha>
Jeśli działa podświetlanie przełącznika świateł (o tym elemencie nie wspominasz) - najprościej zmostkować fragmenty T58S (jak ktoś powie że to druciarstwo, to by-passy tętnicze w sercu też nim są... <lol> )
Czyli kabelek z pinu 10 wtyczki przełącznika świateł z kabelkiem z pinu 1 regulatora zasięgu świateł (obydwa są szaro-niebieskie). Masz tam super łatwe dojście i nie patroszysz połowy auta ...
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

markopolo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2011, 16:23
Lokalizacja: ZGORZELEC

Post autor: markopolo » 23 wrz 2011, 17:19

Witam serdecznie, chciałbym podpiąć się pod temat

Jaka może być przyczyna tego,że część przycisków na środkowej konsoli panela MMI przy skrzyni biegów jest podświetlana a część nie? Sytuacja wygląda tak,że gałka głośności ,przyciski funkcji po prawej stronie i dół jest podświetlona ,a środek wraz z większą gałką oraz lewa strona nie jest.W przypadku przycisku hamulca ręcznego wszystko działa. Lampki od przycisków wybierania funkcji MMI nie palą się na stałe tylko mrugają. Czy ktoś wie jaka tego może być przyczyna?,nadmieniam,że wszystkie przyciski na konsoli działają prawidłowo <zalamka>
pozdrawiam
nowy

Awatar użytkownika
hubcze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubcze » 28 wrz 2011, 18:29

tmr pisze:Masz zwyczajnie gdzieś przerwę w obwodzie 58S (czyli zasilania "oświetlenia diodowego").
Szukanie jej - to takie niezłe wyzwanie... :) w szczególności na odległość <radocha>
Jeśli działa podświetlanie przełącznika świateł (o tym elemencie nie wspominasz) - najprościej zmostkować fragmenty T58S (jak ktoś powie że to druciarstwo, to by-passy tętnicze w sercu też nim są... <lol> )
Czyli kabelek z pinu 10 wtyczki przełącznika świateł z kabelkiem z pinu 1 regulatora zasięgu świateł (obydwa są szaro-niebieskie). Masz tam super łatwe dojście i nie patroszysz połowy auta ...
pozdr
_TMr
Dzięki wielkie za odpowiedź. Faktycznie przełącznik świateł działa. Hmmm "...super łatwe dojście..." <mysli> Teraz pytanie: jak tam się dobrać żeby nie narobić szkód? Wiem, wiem mam sobie poszukać gdzieś na forum. Pozdrawiam.

markopolo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2011, 16:23
Lokalizacja: ZGORZELEC

Post autor: markopolo » 06 paź 2011, 16:01

czy nikt nie jest wstanie mi pomóc,a może jednak ktoś miał ten problem
pozdrawiam
nowy

skooczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 08:13
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: skooczek » 18 gru 2011, 10:58

Przegladałem forum w poszukiwaniu rozwiązania problemu
z moim autem i znalazłem ten post w którym kolega opisuje identyczny problem.
Chodzi o problem z podświetlaniem klawiszy i podświetlaniem
pokreteł przy wylocie nawiewów. Nie podświetla rownież włącznikow świateł do czytania.
Po otwarciu drzwi działają tylko duże lampy w suficie i tylne, nie działają przednie do czytania.
Dodam ze problem powstał podczas montowania żarówek LED do panelu nad głowa (w podsufitce).
Nie było to łatwe i trochę walczyłem z ich zamontowaniem. Czy możliwe jest, za uszkodziłem coś
lub rozłaczłaczyłem a może to tylko bezpiecznik (jeśli tak to który?)


Czy udało sie komuś uporać z problemem?

Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

skooczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 08:13
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: skooczek » 19 gru 2011, 12:39

Zdaje się że podczas montażu LED'ów wysunęła się do góry część zaznaczona na zdjęciu (fot.zaczerpnięta z innego tematu na forum). Czy może to mieć wpływ na brak podświetlania klawiszy, przyznam się, że boję się już grzebać, dlatego pytam.Pozdrawiam

Problem rozwiązany!!!

Było dokładnie tak jak opisałem powyżej, element zaznaczony na zdjęciu był wysunięty.
Po demontażu panela i wciśnięciu go na odpowiednie miejsce problem z niepodświetlonymi klawiszami zniknął.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 11:55 przez skooczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hubcze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubcze » 03 sty 2012, 00:33

hubcze pisze:
tmr pisze:Masz zwyczajnie gdzieś przerwę w obwodzie 58S (czyli zasilania "oświetlenia diodowego").
Szukanie jej - to takie niezłe wyzwanie... :) w szczególności na odległość <radocha>
Jeśli działa podświetlanie przełącznika świateł (o tym elemencie nie wspominasz) - najprościej zmostkować fragmenty T58S (jak ktoś powie że to druciarstwo, to by-passy tętnicze w sercu też nim są... <lol> )
Czyli kabelek z pinu 10 wtyczki przełącznika świateł z kabelkiem z pinu 1 regulatora zasięgu świateł (obydwa są szaro-niebieskie). Masz tam super łatwe dojście i nie patroszysz połowy auta ...
pozdr
_TMr
Dzięki wielkie za odpowiedź. Faktycznie przełącznik świateł działa. Hmmm "...super łatwe dojście..." <mysli> Teraz pytanie: jak tam się dobrać żeby nie narobić szkód? Wiem, wiem mam sobie poszukać gdzieś na forum. Pozdrawiam.
Witam w temacie po dłuższej przerwie. W końcu znalazłem trochę czasu i postanowiłem zastosować się do rad kolegi. Do tego wszystkiego co pisałem wcześniej zauważyłem jeszcze, że nie świeci się podświetlenie symbolu świateł mijania w przełączniku świateł. Wyjąłem ten przełącznik i stwierdziłem, że jest tam tylko jeden szaro-niebieski kabelek (a może kiepsko patrzyłem bo było to drugiego dnia świąt :( ) Wyjąłem też przełącznik zasięgu świateł, poczyściłem styki, postukałem, podmuchałem, złożyłem i ... tak jak przewidywałem nic się nie zmieniło. Postanowiłem dać sobie spokój na jakiś czas aż dojdę do siebie. Jakie moje zdziwienie było, kiedy dziś odpaliłem samochód i ni z tego ni z owego wszystkie do tej pory "ślepe" przełączniki zaczęły świecić. Nie mam pojęcia jak to się stało. Może jakaś petarda Sylwestrowa wstrząsnęła autkiem, może od deszczu gdzieś dostała się wilgoć i załapało <lol> Mam nadzieję, że jak samo się to naprawiło to zaraz samo coś nie nie popierniczy.
Pozdrawiam.

mazi_86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2014, 22:37
Lokalizacja: Kirkcaldy, Szkocja

Post autor: mazi_86 » 16 paź 2014, 22:34

markopolo pisze:Witam serdecznie, chciałbym podpiąć się pod temat

Jaka może być przyczyna tego,że część przycisków na środkowej konsoli panela MMI przy skrzyni biegów jest podświetlana a część nie? Sytuacja wygląda tak,że gałka głośności ,przyciski funkcji po prawej stronie i dół jest podświetlona ,a środek wraz z większą gałką oraz lewa strona nie jest.W przypadku przycisku hamulca ręcznego wszystko działa. Lampki od przycisków wybierania funkcji MMI nie palą się na stałe tylko mrugają. Czy ktoś wie jaka tego może być przyczyna?,nadmieniam,że wszystkie przyciski na konsoli działają prawidłowo <zalamka>
pozdrawiam
Witam! Troche odgrzebany temat, ale kolega w swoim poście opisał problem dokładnie taki sam jak u mnie. Nigdzie nie moge znaleźć info na ten temat. Może ktoś się już uporał z takim problemem?

kamil1994audi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 17 cze 2016, 10:53
Lokalizacja: WG

Post autor: kamil1994audi » 17 cze 2016, 11:32

Witam ,
wczoraj odpalam A6 C6 i zauważyłem że nie działa podświetlenie części klawiszy, a dokładnie tj.: wszystkie przyciski po obu stronach wyświetlacza MMI, pokrętła pod wszystkimi nawiewami, hamulec ręczny, przycisk ESP, od PDC , podświetlenie przycisków górnych od włączania podświetlania i przy włączniku świateł na O i na ikonce - światła mijania tu wszędzie brak podświetlenia . Dodam że dzień wcześniej było wszystko ok , nie padał deszcz ani też nic nie kombinowałem przy Audi. Bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie ok.
Co mogło się stać ?
Może ktoś miał taki problem lub wie co może być ?

Vyowoker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2020, 21:54
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [ A6 C6] Niedziałające podświetlenie części klawiszy.

Post autor: Vyowoker » 02 lip 2020, 15:54

Witam uporał się ktoś z tym tematem włącznik świateł wymieniony nie działa falej

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga