Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szarpanie z ukladu napedowego 2.0 tdi 177

Silniki wysokoprężne
jodlowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 26 gru 2011, 21:39
Imię: Jodlowiec
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Holandia

Szarpanie z ukladu napedowego 2.0 tdi 177

Post autor: jodlowiec » 06 cze 2020, 14:40

Mam nastepujacy problem z a6 c7. 2.0 tdi 177 multitronic :

Rano,podczas pierwszego ruszenia,gdy przyspiesze do np 50 albo 70 km/h i puszcze gaz,samochod zaczyna szarpac,calkiem mocno. Po ponownym przyspieszeniu problem znika i nie wraca juz do nastepnego poranka.
Mechanik,u ktorego serwisuje auto wykluczyl objawowo skrzynie, dwumase, sprawy mechaniczne,ale twierdzi,ze jest to sprawa ukladu wtryskowego. Wlal do baku dwa preparaty czyszczace uklady wtryskowy : jeden to czarny forte,drugi to preparat serwisowy. Problem ustapil na 2000km, po czym wrocil. Zrobilismy ponownie czyszczenie ( twierdzi,ze robi je zawsze dwukrotnie,jesli to nie pomaga - wyciaga wtryski i diagnozuje dalej), od razu poranne szarpanie ustalo,wyjezdzilem caly bak,zatankowalem ponownie, przejechalem kolejne 300 km i szarpie znowu rano jak wsciekly.

Z racji tego ze warsztaty dopiero sie otwieraja sprawa sie przeciaga,wiec zaczalem szukac gdzie moze byc problem. Moze ktos moglby mnie nakierowac badz mial podobny przypadek?

Kolejny objaw : po odjeciu/dodaniu gazu czuc szarpniecie z ukladu napedowego - im szybciej auto jedzie ( zwlaszcza odczuwalne podczas jazdy autostrada) i im agresywniejsze jest dodanie / odjecie gazu tym czuc to mocniej.
Powiedzialbym,ze szarpanie poranne jednorazowe,o ktorym pisalem wyzej jest takim samym ( badz pochodzi z tego samego miejsca) ale kilkakrotnie dluszym i mocniejszym.

Poduszki pod silnikiem wymienione na nowe z aso,bez zmian.

Zastanawia mnie jak preparat czyszczacy uklad wtryskowy moze usuwac ten problem,dopoki jest w baku? Gdyby wtryski byly uszkodzone, byloby zle tak czy inaczej?

Z gory dzieki za porady

Awatar użytkownika
acinr_PL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 27 sie 2013, 07:56
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZST

Re: Szarpanie z ukladu napedowego 2.0 tdi 177

Post autor: acinr_PL » 06 cze 2020, 14:57

Musisz zrobić szczegółową diagnozę łącznie z logami i parametrami pracy wtrysków.
I lepiej zmień mechanika bo mechanik od tego powinien zacząć a nie wlewać jakieś specyfiki do baku i że może metodą prób i błędów wyeliminuje problem.

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:56
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostróda

Re: Szarpanie z ukladu napedowego 2.0 tdi 177

Post autor: MCGregor76 » 14 cze 2020, 22:14

Sprawdź przeguby wewnętrzne czy nie mają luzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga