Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Licznik polift do przedlifta.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Pixonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2020, 22:59

Licznik polift do przedlifta.

Post autor: Pixonn » 04 cze 2020, 23:33

Panowie mam problem z licznikiem, pinologia zrobiona, auto pali ale nie mogę pozbyć się mrugające kontrolki od immo, u mnie immo 2 i gdy chce wykasować stare klucze wywala error, plus brak kontrolki świec i otwartych drzwi. Nowe zegary to 920933m walczę kilka dni z tym i nie mogę sobie poradzić.

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: bendzji » 05 cze 2020, 09:34

ale po co kasować stare klucze? robisz login , potem adaptacja kanału 00 i dajesz 0 , potem cykl zapłonu , znowu login i adaptacja kluczyków w kanale 21

Powinno działać ale... zegar 4b0920933M ale jaka wersja D.. - D09 D10 itd?

sprawdź blok pomiarowy 025 licznika jaką masz tam wartość i jaką wartość adaptacji kanału 60 w liczniku - może nie masz komunikacji immo zegary - ecu

Pixonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2020, 22:59

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: Pixonn » 05 cze 2020, 12:31

Bendzji przyznam ze liczyłem na twoja odpowiedz pod tym tematem, czytałem sporo twoich postów i wiem ze masz duża wiedzę na ten temat. Wersja licznika to D12 i wiem ze nie będzie działał obrotomierz bo idzie po can. Fakt tez ze mam błąd komunikacji licznika z komputerem, ale myślałem ze przypisze klucze do licznika i co bym nie zrobił wywala błąd, pin prawidłowy mam bo immo przestaje mrugać po zalogowaniu. Czekam jeszcze na kompa co obsługuje i linie k i can. Czyli nie muszę dodawać moich kluczy do licznika? Żeby immo zczytal licznik?
Wrócę z pracy i zrobię jak opisałeś, chyba ze blokuje mnie sofy d12.

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: bendzji » 05 cze 2020, 13:27

Nie dodasz kluczków bez komunikacji immo z ecu ( tu d12 blokuje calkowicie w twojej sytuacji ) , tak samo jak masz immo off w ecu

Planujesz wymienić ecu na nowszy tak? Kluczyki i tak musisz dodac te swoje. A nie łatwiej poszukać zegarów z niższym D?

Pixonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2020, 22:59

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: Pixonn » 05 cze 2020, 15:22

Czyli w mojej sytuacji blokuje mnie D12 i to ze immo jest off, bo silnik pali normalnie. Szukałem budzika z mniejszym D, ale znaleźć taki tu gdzie jestem to graniczy z cudem, tymbarskiej ze nie wiem w jakim stanie będzie fis. Na forum paska znalazłem możliwość zmiany kompa z can i to wyszło mnie najtaniej. Chciałbym przeszczepić kompa edc15 ale jak sobie pomyśle ze wszystkie sterowniki do wymiany to nie bardzo mi się chce w to bawić. Zaczęło się niewinnie od bixenon, to zrobiłem, potem tempomat i teraz licznik. Zanim poczytałem to licznik już miałem w rękach i gdzieś przez twoje posty czytałem ze raz musi być nie wyżej niż d10, potem d11 i na końcu d12. Dużo będzie zabawy z nowym kompem i tym licznikiem żeby to zagrało?

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: bendzji » 05 cze 2020, 16:25

Nie wiem nie robiłem nigdy konwersji ecu na nowszy tak jak ty to planujesz ale zgranie immo nie powinno być problemem

Pixonn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2020, 22:59

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: Pixonn » 09 cze 2020, 19:11

Bendzji dzięki za rady. Właśnie podłączyłem nowego kompa i zgrałem razem immo 3 do immo 2 silnik pali, jestem zadowolony ale mam jeden problem, nie działa mi obrotomierz, w teście licznika wszystko ok i pare razy podskoczył do góry i tyle, do tego swieci się abs na liczniku a w nim nie ma błędów.
Ciekawi mnie czy może kabel po analogu z obrotomierza muszę wyciągnąć? Może masz jakieś pomysły

Dodano po 36 minutach 48 sekundach:
Prawie wszystko ogarnięte, obrotomierz działa, abs nie swieci, nie przełożyłem PINu z niebieskiej do zielonej, zostało czujnik oleju ogarnąć i błąd od poduszek w kompie silnika.
Da się wyłączyć jakoś ten czujnik oleju?

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: Licznik polift do przedlifta.

Post autor: bendzji » 09 cze 2020, 20:29

Tak podeślij mi wsad zegarów to go wyłącze - jak chcesz uruchomić wskazanie oleju i nie boisz sie rzeźby to tu masz poradnik https://mega.nz/file/HHQxAQyT#ab8L11h1E ... 6zriSfzP2Y
Oczywiscie lepienie emulatora omijamy

Marcin4322
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 08 kwie 2013, 10:20
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecin

Re: Licznik polift

Post autor: Marcin4322 » 04 lis 2020, 15:41

Witam, potrzebuję pomocy z wymianą licznika, pacjent a6 c5 lift 1.9 130 stary licznik pół fis Jager A nowy vdo 4B0920933G . Czy jest ktoś ze Szczecina i może mi ogarnąć immo, oczywiście nie za darmo, lecz też nie za krocie. Jeżeli temat pisze w nie właściwym miejscu proszę moderatora o przeniesienie Dziękuję Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga