Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Slizga sie sprzeglo/skrzynia na zimnym? A6 C7

Układ napędowy i skrzynie biegów
Carloss*
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2012, 08:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Carloss* » 14 lis 2017, 23:29

Kolego @ amisz , mam ten sam problem u siebie. Auto posiadam od nowości i od samego początku takie coś zaobserwowałem oczywiście tylko i wyłącznie w okresie zimowym gdzie temp. zewnętrzene oscylowały około 5 st, lub mniej. Też uślizgi są do około 2km od ruszenia z miejsca, później skrzynia chodzi jak by problemu nie było. Byłem z tym oczywiście w ASO i zgłosiłem jako usterkę podczas trwania gwarancji i po testach i sprawdzeniu dostałem odpowiedź ,że wszystko jest OK i tak musi być. Temat powiem szczerze odpuściłem , ale tak jeżdżę do tej pory i nic poza uślizgami w zimne dni przez pierwsze 2 km się nie dzieje. Auto ma aktualnie 145 kkm. Ciekaw jestem , czy to jakaś usterka , czy po prostu ten typ tak ma....

Awatar użytkownika
adrian1000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2017, 09:43
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ZGY

Post autor: adrian1000 » 05 gru 2017, 18:01

no to u mnie jest podobnie ale na gorącym silniku... no i gdy startuje jadąc ok 20km/h

MateuszS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2012, 21:08
Lokalizacja: Żary

Post autor: MateuszS6 » 06 gru 2017, 20:11

na ciepłym absolutnie tego nie mam... jedynie jak postoi minimum 12h w nizszej temperaturze. Kolego Carloss, jak oddawales auto do aso na reklamacje/sprawdzenie to co powiedzieli? nazwali jakos to zjawisko? czy jest ktos jeszcze na forum z uzytkownikow c7 kto moglby sprawdzic to u siebie? pozdro

Carloss*
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 08 paź 2012, 08:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Carloss* » 09 gru 2017, 01:33

Powiedzieli, że wszystko jest OK i tak ma właśnie być.
A jak sam wiesz dużo prób nie mieli, bo żeby to wywołać to auto musiało swoje odstać na mrozie. Ze 3 dni potrzymali i oddali.
Nie chciało mi się dalej drążyć tematu, bo po prostu temat olałem, ale powiem szczerze , myślałem że pomoże wymiana oleju , ale Ty zmieniałeś i nic to nie dało.
To juz jest teraz piąta zima gdzie ten objaw wystepuje i jak na razie jeździ tak więc już się nawet tym nie przejmuję. Ciekaw jestem też opinni innych użytkowników.

tomek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 03 kwie 2016, 19:37
Lokalizacja: kosmos

Post autor: tomek66 » 22 gru 2017, 08:47

Powiem tak , auto użytkuje drugą zimę i pierwszej zimy nic nie było z tzw ślizganiem się sprzęgła , a obecnie auto ma podniesioną moc do 404 i coś ponad 800nm i tej zimy właśnie zauważyłem taki uślizg przez właśnie kilka set metrów możliwe własnie , że do 2km a potem wszystko pracuje idealnie. A nawet podczas jazdy na pierwszych metrach powiedzmy , że auto osiągnie 4 bieg i puszczę pedał gazu to obroty potrafią spaść niemalże do wolnych obrotów i czy to jest 4 czy 6 , 7 ,8 bieg tak samo się zachowuje no ale powiedzmy te 2km i wszystko w normie auto ma przebieg 175k.

Piotr-KP90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2020, 09:24
Lokalizacja: srem

Post autor: Piotr-KP90 » 04 maja 2020, 09:29

Witam,
Mam podobny problem ze ślizgającym się sprzęgłem w automacie na zimnym silniku od biegu 4,5,6. Jadąc i przyspieszając stałą prędkością ładnie zmienia biegi ale wystarczy że przełaczy na 5tke puszcze gaz i dodam znó to momentalnie się slignie na 1-2 sekundy i wbija bieg.
Widzę że odgrzewam kotleta ale może przez te 3 lata ktoś wpadł na jakiś pomysł naprawy tego ustrojstwa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga