Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

BOSE sterowanie subwoofer

Car Audio
bakutomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:55
Imię: Tomek
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WARSZAWA

BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: bakutomek » 30 maja 2019, 11:07

Mam pytanko odnośnie sterowania subwooferem z systemem audio BOSE. Mam w aucie fabryczny taki zestaw ale w opcjach menu nie mam regulacji subwoofera /tak jak na załączonym obrazku/. czy jest to kwestia oprogramowania? można to dograc? a tak przy okazji co to jest AUDIOPILOT BOSE - opcja też widoczna na zdjęciu / mam ją i nie wiem co daje /


Obrazek

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ralen » 26 cze 2019, 10:58

Męczy mnie ta sama zagwozdka ze sterowaniem subwooferem. Też mam bose i nie mam sterowania. Zakładam że pewnie trzeba by zaktualizować komponent BOSE, ale słyszałem że po jego aktualizacji BOSE gra bardzo mizernie.

Audiopilot to funkcja która steruje twoim dźwiękiem podczas jazdy. Zależnie od tego czy jedziesz wolniej czy szybciej, radio się pogłaśnia bądź przycisza.

Pozdrawiam,
Łukasz
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

palec85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 757
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:55
Imię: Jacek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa, Polska
Kontakt:

Post autor: palec85 » 11 lip 2019, 19:44

Ja mam bose ale nie ma opcji subwoofer tylko jest Bose. Opcja subwoofer to chyba przy zwyklym audio jest.

bakutomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:55
Imię: Tomek
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: bakutomek » 15 lip 2019, 17:28

W bose jest opcja subwoofer ale w roku modelowym 2017 i wyższym, zdjęcie na górze przedstawia właśnie bose z subwooferem /jak się przypatrzysz widać audio pilot bose/

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ralen » 16 lip 2019, 10:14

Ciekawe czy aktualizacją softu do BOSE możnaby sterowanie subwooferem uaktywnić. Być może w zielonym menu jest gdzieś check box który trzeba zaznaczyć aby sterowanie się pojawiło :]
Przydała by mi się ta opcja bo pod wyjście subwoofera mam podłączone wejście zewnętrznego wzmacniacza z niefabrycznym głośnikiem <lol> :]
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Pietka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 18:58
Lokalizacja: Naidenburg

Post autor: Pietka1 » 25 kwie 2020, 15:03

Obrazek


Witam musicie zaktualizowac system MMI ( Nie Bosse) do minimum tej wersji co jest na foto
Dopiero będziecie mieli regulacja subwofera, ja tak zrobiłem , dodatkowo bedziecie mieli jeszcze CARPLAY/ANDROID AUTO.

AUDI musi być 2015r i w zwyż .

bakutomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:55
Imię: Tomek
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2018
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.0 DFBA 204KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: bakutomek » 26 kwie 2020, 12:36

Gra to lepiej z oddzielnym sterowaniem suba? Przy ustawieniu na maxa słychać żeby subwoofer grał głośniej? I jeszcze jedno czy można skręcić basy w głośnikach i jednoczenie ustawić subwoofer na maxa. Jaki będzie efekt? Głośnik grają średnie, wysokie tony a za bas odpowidzialny jest tylko subwoofer?

Pietka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2019, 18:58
Lokalizacja: Naidenburg

Post autor: Pietka1 » 26 kwie 2020, 13:30

Gra to dużo lepiej , subofer jest bardziej słyszalny. Różnica jest kolosalna.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ralen » 26 kwie 2020, 15:06

Ale Ty masz kolego system MIB2 - poliftowy a nie MMI.
W przypadku MMI, aktualizacja chyba nic nie da. Pewności nie mam.

Mogę spróbować pobawić się kodowaniem radia, może uda się coś osiągnąć.

Znalazłaby się jakaś dobra duszyczka która podesłała by mi swoje kodowania? Chodzi dokładnie o kodowania dla 56-Radio.

Wymóg:
MIB2 + BOSE + Dostępna regulacja subwoofera
MMI 3G+ (3GP) + ASS + Dostępna regulacja subwoofera

Spróbuję to porownać do swoich kodowań, może uda się coś wymyśleć :).

@Pietka1, czy masz VCDS i mógłbyś mi podeslać swoje kodowanie dla 56-Radio? :)
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
Freeze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2020, 16:24
Imię: Robert
Moje auto: A5 8T
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: Freeze » 27 wrz 2020, 11:51

Witam mam ten sam problem, mam przedlifta 2012 rok i MMI 3g+.
Mam nagłośnienie bose i również brak regulacji subwoofera, ktoś ogarnął ten temat?
Może to kwestia kodowania ?

BykuA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2012, 09:05
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Inowrocław

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: BykuA6 » 28 wrz 2020, 08:05

Kilka osób które zajmują się kodowaniem pisały mi, że w przedlifcie MMI 3G+ nie da się tego dołożyć :(
Niestety też z tym walczę i poległem.

Awatar użytkownika
Freeze
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2020, 16:24
Imię: Robert
Moje auto: A5 8T
Rocznik: 2011
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: Freeze » 29 wrz 2020, 00:26

BykuA6 pisze:
28 wrz 2020, 08:05
Kilka osób które zajmują się kodowaniem pisały mi, że w przedlifcie MMI 3G+ nie da się tego dołożyć :(
Niestety też z tym walczę i poległem.
Szkoda, bo myślę że regulacja bardzo by pomogła przy tym ospałym subwooferze i słabo grającym bose.
No nic niestety pozostaje nam cieszyć się tym co mamy.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: ralen » 16 paź 2020, 11:41

Freeze pisze:
29 wrz 2020, 00:26
BykuA6 pisze:
28 wrz 2020, 08:05
Kilka osób które zajmują się kodowaniem pisały mi, że w przedlifcie MMI 3G+ nie da się tego dołożyć :(
Niestety też z tym walczę i poległem.
Szkoda, bo myślę że regulacja bardzo by pomogła przy tym ospałym subwooferze i słabo grającym bose.
No nic niestety pozostaje nam cieszyć się tym co mamy.
To fakt, bass w BOSE i w Bangu (sprawdzałem w A8 D4) jest bardzo kiepski.
Ja ten problem obszedłem dokładając drugi wzmacniacz i wymieniając głośnik bose, na custom. Różnica niebo a ziemia, ale wiadomo, gdyby była regulacja z MMI to jeszcze fajniej można byłoby to wysterować :)
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: darel » 21 lis 2020, 20:17

Witajcie,
Ja mam MIB2 z BOSE na pokładzie i opcja dodatkowego sterowania subwooferem pojawiła się po aktualizacji softu. To spowodowało, że faktycznie gra lepiej niż pierwotnie i to sporo lepiej ale to i tak jest słabizna w porównaniu do dobrze zrobionego zestawu custom a nawet w porównaniu do C6. Mam porównanie, bo mam jeszcze C6 i tam też BOSE, które gra lepiej niż to w C7 nawet po aktualizacji.
Nie wiem czy to co dalej napiszę powinno zostać w tym wątku czy może powinno być w innym ale to pozostawiam adminom do decyzji... <mysli> Nie jestem specem od Car Audio ale generalnie w audio ale takim home audio siedzę może od 30 lat i tu muszę powiedzieć, że czuję się bardzo pewnie <okok> Car audio to jednak inna bajka...
To wszystko spowodowało, że zacząłem się zastanawiać nad modyfikacjami. Jest świetny tutorial tutaj https://www.youtube.com/watch?v=NuNQC5v ... e=emb_logo cytowany też w innym wątku na forum. Użyte tam komponenty są na wypasie ale bardziej zastanawia mnie kilka innych kwestii, którymi chciałbym się z Wami podzielić, bo może ktoś będzie w stanie rozwiać moje dylematy. Moim zdaniem jak ktoś myśli o modyfikacjach audio warto zobaczyć wszystkie części ale dla tych, którzy nie mieli możliwości parę zdań o co chodzi, żeby moje pytania miały właściwy kontekst.
W opisywanym tutorialu wymienione zostały wszystkie głośniki, sub oraz wzmacniacz BOSE. Central na podszybiu z przodu został odłączony. Finalnie zostały zamontowane:
1. nowe głośniki Gladen (z przodu Aerospace 165.3. z tyłu Zero 165 zpasywnymi zwrotnicami) napędzane wzmacniaczem Helix V Eight DSP
2. Sub JL Audio 12TW3-D4 napędzany wzmacniaczem Mosconi D2 500.1
3. Do tego kondensator Hifonics HFC-1000
Oczywiście maty wygłuszające i dedykowana skrzynia na sub. To tak, żeby było wiadomo co zostało zastosowane ale mi chodzi o coś innego i tu proszę bardziej doświadczonych kolegów o podzielenie się swoimi przemyśleniami...
1. W opisywanej modyfikacji okazało się, że trzeba pociągnąć kable od jednostki MMI do wzmacniacza, bo standardowo wszystko idzie światłowodem. Domyślam się, że był problem z integracją tego przez jakiś konwerter z zastosowanym sprzętem więc konieczne było pociągnięcie kabli z jednostki MMI do nowego wzmacniacza (standardowo tych kabli nie ma). Kable to nie problem ale okazało się, że na wyjściu z jednostki MMI nie ma sygnału i trzeba przekodować coś VCDSem, żeby wychodził sygnał tymi podpiętymi kablami a nie tylko światłowodem. Nie ma opisu kodowania więc pierwsze pytanie: co i jak zakodować aby pojawił się sygnał na kablach podpiętych do jednostki MMI a nie tylko na światłowodzie?
2. Czy po tej operacji kiedy niejako przełączmy się na komunikację po dołożonych kablach zamiast po światłowodzie i odpowiednim kodowaniu nadal jest możliwość sterowania ustawieniami dźwięku z poziomu MMI?
3. Czy jak wyjmiemy wzmacniacz BOSE to nie będzie błędów? To właśnie pewnie kwestia odpowiedniego kodowania ale nie jestem pewien...
Generalnie pytanie brzmi: co zrobić aby wykonać taką modyfikację jak w tym cytowanym tutorialu i mieć nadal możliwość sterowania w jakiś sposób parametrami dźwięku z poziomu MMI. Tak sobie myślę, że to musi być możliwe ale pytanie jak? Ja wiem, że to może być kontrowersyjne pytanie, bo niektórzy z takiej wiedzy się utrzymują prowadząc firmy instalujące car audio ale może na forum jednak ktoś się podzieli tą wiedzą, żeby wszystkim nam było łatwiej ogarnąć temat jeśli ktoś chciałby czegoś więcej niż gówniane BOSE czy nawet gówniane B&O, które też miałem okazję słuchać w A6 c7 i za te pieniądze jakie trzeba dopłacić do tej opcji to Audi powinno się spalić ze wstydu za efekt jaki się osiąga za taką kasę... Słyszałem zestawy custom w innych autach za połowę tej kwoty, które grały o niebo lepiej...
Myślę, że bazując na tym tutorialu uzupełnionym o odpowiedzi na pytania jakie zadałem można mieć kompletną wiedzę jak zmodyfikować swój system audio, żeby każdy był zadowolony z tego co zrobi. Kwestia komponentów jakie użyje się do tej modyfikacji to już jest indywidualny wybór ale chodzi o jakiś gerenyczny schemat jak to ogarnąć, który można wypełnić odpowiednimi komponentami.

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: BOSE sterowanie subwoofer

Post autor: darel » 22 lis 2020, 19:18

Jeszcze jedno: czy w BOSE w wyjściach na głośniki idzie pełne pasmo czy jest cięte w zależności od kanału i głośnika do którego dany kanał idzie? Natknąłem się na informację, że tak właśnie może być, że pasmo jest cięte. Jeżeli tak jest to czy ktoś wie czy jest możliwość takiego zakodowania, żeby na wszystkich lub przynajmniej na niektórych kanałach wychodziło pełne pasmo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga