Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Falowanie obrotów przy jeździe z górki - przyczyny ??

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Dom3l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2018, 00:43
Lokalizacja: Oxford, Szczecin

Falowanie obrotów przy jeździe z górki - przyczyny ??

Post autor: Dom3l » 04 kwie 2019, 23:49

Witam!
Chciałbym zapytać Was co powoduje objaw falowania obrotów silnika kiedy zjeżdżając z górki zdejmę nogę z gazu ?
Jadę powiedzmy 80km/h z górki i zdejmę nogę z gazu, auto jedzie płynnie nie czuje żadnego poszarpywania ani innych objawów nie płynnej jazdy, poza ruchami na obrotomierzu.
Latają powiedzmy między 1100 a 1400, po zwolnieniu do powiedzmy 40 km/h falowanie ustępuje.
Auto posiadam w sumie od niedawna i nie jestem pewien czy objaw taki występował od początku czy dopiero zauważyłem go teraz.
Skrzynia Tiptronic, auto A6C6 2007 quattro 3.0 TDI 233km silnik ASB, przebiegu mam 310000.
Z tego co wiem olej nie był nigdy ruszany choć auto przez znaczną część swego żywota było serwisowane oraz naprawiane w ASO w Warszawie bo mam na to bardzo dużo faktur (brak info o ingerencji w skrzynie)
Czy może być to objaw malej ilości oleju w skrzyni i trzeba sprawdzić / wymienić olej czy może być to początek większego problemu?
Podczas normalnej jazdy raczej nie ma kłopotu z falowaniem, biegi zmieniają się płynnie przy 1900 obrotach i jeśli się nie mylę, to nie przeciąga ich.
Dzięki za wszelkie sugestie

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 06 kwie 2019, 06:07

może to być problem z konwerterem już- powoli może się kończyć. Może warto pomyśleć o wymianie oleju w skrzyni.

Awatar użytkownika
woocash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2014, 14:44
Lokalizacja: Brodnica PL

Post autor: woocash » 07 kwie 2019, 22:17

Kolego konwerter do wymiany. Kończy się. Za chwilę dojdą odczuwalne wibracje. Właśnie przerobiłem ten sam temat. <okok>

loczx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2020, 08:47
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: loczx » 03 mar 2020, 16:42

woocash pisze:Kolego konwerter do wymiany. Kończy się. Za chwilę dojdą odczuwalne wibracje. Właśnie przerobiłem ten sam temat. <okok>
A gdzie robiłeś?

karolpako7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 04 lut 2019, 12:59
Lokalizacja: świątki

Post autor: karolpako7 » 22 kwie 2020, 13:36

loczx pisze:
woocash pisze:Kolego konwerter do wymiany. Kończy się. Za chwilę dojdą odczuwalne wibracje. Właśnie przerobiłem ten sam temat. <okok>
A gdzie robiłeś?
Z tym nie ma żadnej filozofii żeby samemu wymienić. Kanał i druga osoba lub podnośnik,
regulamin

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga