Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Tip+Q] Wibracje przy przyspieszaniu na 2 w trybie manual

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
COrel1308
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:47
Lokalizacja: Lublin

[Tip+Q] Wibracje przy przyspieszaniu na 2 w trybie manual

Post autor: COrel1308 » 23 kwie 2020, 09:50

Cześć,

Ostatnio zauważyłem problem z moim tiptronic. Podczas jazdy w trybie manualnym podczas intensywnego przyspieszania na 2 biegu auto w górnym zakresie obrotów wpada w wibracje. Uczucie jest podobne jak podczas ruszania przednionapędowym samochodem bez kontroli trakcji w momencie gdy koła zaczynają się ślizgać i skakać w miejscu. Cała buda zaczyna wibrować i czuć takie dudnienie. Do tej sytuacji dochodzi nie za każdym razem, zwykle na rozgrzanej skrzyni (nie katuje auta na zimno) i tylko w trybie zmiany biegów ręcznej. Na biegach innych niż 2 również nie zaobserwowałem takiej sytuacji. W trybie automatycznym również nic takiego się nie dzieje. Próbowałem odtworzyć kiedy ma to miejsce ale ciężko jest uzyskać powtarzalność. Najwięcej razy udało mi się osiągnąć ten efekt podczas gdy dojeżdżałem do skrzyżowania, skrzynia sama wrzuciła 1 i ruszałem intensywnie po chwili zmieniając bieg na 2. Do tego sytuacja nie dzieje się za każdym razem gdy cisnę auto do podłogi. Nie zapala się także kontrola trakcji ani nie słyszę pisku opon więc wydaje mi się, że samochód nie gubi przyczepności. Nie mam wystrzegającej wiedzy żeby ocenić co się dzieje z samochodem więc proszę was o pomoc.

Olej zmieniony 30tkm temu na zf fluid 8.

Ktoś podpowie?

[ Dodano: 2020-04-23, 09:50 ]
Podbijam. Ktoś miał podobny problem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga