Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] czasami pilot nie otwiera drzwi

Elektryka
Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 17 sty 2017, 14:24

Punisher pisze:A ja rozebrałem zamek(pasażera przód), nasmarowałem i działa na tą chwile bez zarzutów, ale na razie mija dopiero miesiąc od naprawy. Z pilota się nie otwierał, trzeba było od wewnątrz klamką. Zauważyłem że gdy ogólnie zamek był za mocno skręcony na śrubkach to wtedy się blokował. Tak więc śrubki dokręciłem z czuciem

jacob, Pozdro z Mielca! <lol>
A pozdrawiam też serdecznie :) , i gratuluje samozaparcia z rozbieraniem zamka, ja nie miałem czasu niestety na to, zaraz po wizycie w ASO było Zakopane i sylwester tam spędzony :)

ps41
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2011, 21:09
Lokalizacja: Janów

Post autor: ps41 » 29 paź 2017, 14:43

Witam!
Miałem ten sam problem, gdy zamknąłem drzwi z pilota, nie chciały sie otwierać z zewnątrz, natomiast od środka bez problemu. Gdy juz otworzyłem od środka to i z zewnątrz zaczynały działać. Rozwiązałem ten problem, wystarczy wyjąć zamek, znajdują sie w nim dwa el. silniczki, w moim wypadku jeden z nich nie łęczył ( ten od rygla), po poprawieniu styków działa do tej pory. Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogłem

Raffaello_78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2012, 09:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raffaello_78 » 23 lis 2017, 12:17

podłączę sie do tematu ponieważ mamy podobny problem u siebie
u mnie natomiast czasami sie otwiera z pilota a czesciej sie nie otwieraja przednie drzwi
zamykaja sie normalnie a przy otwieraniu otwieraja sie tylne a przednie nie i musze otworzyc kluczykiem przekrecajac a pozniej od srodka pasazerowi :(
bledow nie wyswietla
macie pomysl na to ?

mane86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2015, 08:58
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: mane86 » 29 gru 2017, 13:24

raffcio87 pisze:Kolego krakkris, czy może po tylu latach pamiętasz co było usterką? Ja z kolegą mamy to samo. Drzwi kierowcy jako jedyne się nie otwierają podczas otwierania z pilota. Natomiast gdy przekręcę zamek w drzwiach kierowcy kluczykiem wtedy działa zamek i auto otwiera. Pytanie, gdzie leży wina? Jakaś kaseta sterująca w drzwiach, kiedyś słyszałem takie hasło.
Hej,
przerabialiśmy temat z moim kolegą w paru drzwiach, ja miałem problem z drzwiami pasażera, on z kierowcy i lewy tył.
We wszystkich przypadkach wymiana całego zamka na używany nie przyniosła lepszych rezultatów.
Po głębszej (paru głębszych również <lol>) analizie doszliśmy do wniosku że silniczek od otwierania nie ma siły pociągnąć cięgiełka w środku zamka, od zamykania ma lżej bo nie ciągnie takiego cięgna za sobą, ale do meritum. Problem leży w silniczku.
Po wymianie silniczka, nasmarowaniu całej mechaniki w środku i na zewnątrz zamek działa nawet w największe mrozy.

Obrazek
Obrazek
Diesel musi dymić :-D

Adi_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2013, 13:36
Imię: Adi
Moje auto: RS6 C8
Rocznik: 2022
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 FSI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: None

Post autor: Adi_ » 02 sty 2018, 22:29

Kolego jakies namiary gdzie ten silniczek mozna kupic ? I czy trzeba roznitowywac ten zamek itp zeby sie do tego silniczka dostac ?

mane86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2015, 08:58
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: mane86 » 03 sty 2018, 11:00

Adi_ pisze:Kolego jakies namiary gdzie ten silniczek mozna kupic ? I czy trzeba roznitowywac ten zamek itp zeby sie do tego silniczka dostac ?
My zamawialiśmy z chin ale nie podam Ci dokładnej aukcji, znalazłem podobny ale żeby potwierdzić że to ten właściwy musiałbym otworzyć zamek i zmierzyć ten stary.
silniczek_FC-280SC
Co do otwarcia to nie ma problemów, tam trzyma tylko parę śrubek i uszczelka, ale trzeba uważać podczas separowania mechaniki od elektroniki żeby pamiętać jak to było razem, żeby nie złożyć źle.

Wczoraj rozebrałem na szybko stary zamek i zrobiłem parę pomiarów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Diesel musi dymić :-D

kamm92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 29 gru 2017, 22:44
Lokalizacja: Płock

Post autor: kamm92 » 21 mar 2020, 13:42

Witajcie Panowie, mam tak samo, byłem w aso Vw powiedzieli, że bateria w kluczyku dobra, czasami jest tak, że za pierwszym razem otworzę z pilota i zamke A czasami trzeba z całej siły nacisnąć aż palce bolą na pilocie przycisk, by zamknąć i otworzyc.
Mało tego, ostatnio jak otwieralem normalnie drzwi to i bagażnik też de facto się otwierał razem z drzwiami A teraz tylko z pilota oddzielnie, wkurzajace to jest bo jak mam uruchomiony samochod to muszę to zgasić iść do bagażnika i otworzyć z pilota :[ :[ :[ wie ktoś o co chodzić może? Szukam i nic, a gdzie jest ta Skrzyneczka dokładnie? co tu piszą dokładnie? Slupek zdemontowac trzeba ?

edit:
Wie ktoś gdzie znajduje sie moduł sterowania zamka centralnego? nigdzie w necie znaleźć nie mogę ;(

mane86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2015, 08:58
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: mane86 » 30 mar 2020, 08:25

Według ETKI sterownik komfortu znajduje się w bagażniku z prawej strony, ale mi to wygląda na pilota, próbowałeś innym pilotem?
Poza tym każde drzwi z osobna mają swoje moduły i jeżeli jest coś nie tak z którymiś drzwiami to będziesz miał błąd w VCDS.
Robiłeś autoscan całego auta VCDSem?

Zobacz czy pilot w ogóle działa, sprawdzisz go tutaj:
[25 - Immobilizer]
[Meas. Blocks - 08]
Select Block 001.
[Go!]
The value in field 3 must be 1. If value is not 1, the key is not capable of being adapted to Immobilizer.
You can check each key in this manner.
[Done, Go Back]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Diesel musi dymić :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga