Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zasilanie wzmacniacza antenowego

Car Audio
ODPOWIEDZ
Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Zasilanie wzmacniacza antenowego

Post autor: Frącek » 18 mar 2020, 18:08

Witam,

W swojej A6 C5 avant posiadam oryginalny system audio z radiem Concert.
Od dłuższego czas miałem straszny odbiór radia. Pomyślałem, że bat. Wymieniłem go i nadal brak odbioru. Poczytałem forum i doczytałem, że być może padł wzmacniacz anteny na dachu. Rozebrałem ją i rzeczywiście mógł nie działać. Nabyłem inny założyłem i niestety to samo. Wziąłem miernik w dłoń i oto co pomierzyłem. Z radia na koncentryk antenowy wychodzi około 11V więc spoko, ale już przy antenie (o ile oczywiście mierzyłem dobry kabel bo jest ich trzy) pomiar pokazał 2,2V. Chciałem miernikiem na zasadzie przejścia sprawdzić, który kabel jest który i ku memu zdziwieniu, co bym nie zwierał przy antenie, to na wtyczce przy radiu mam 326ohm. Stąd moje pytanie, czy pomiędzy radiem, a anteną jest jeszcze jakiś spliter sygnału (bo w sumie mam ponoć jeszcze anteny w szybach) czy cokolwiek innego co mogłoby mieć rezystancję wyjściową 326ohm czy zwyczajnie mam uwalony kabel od anteny i należy go wymienić? Zastanawiam się jeszcze którędy biegnie kabel antenowy bo mam już rozebrany jeden i drugi boczek bagażnika i nadal nie mogę dojść do ładu. Wywaliłem już nawet panel klimy i całą resztę z konsoli środkowej żeby zobaczyć gdzie ten kabel się chowa, ale nic to nie dało, a wywalanie foteli i tapicerki podłogi jakoś mi się nie usmiecha.

Dodam, że mam navi i tel.

Jeśli któryś z szanownych Kolegów miałby jakieś schematy lub info na trapiący mnie temat to bardzo będę wdzięczny za udostępnienie.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga