Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

FBAS

Elektryka
marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

FBAS

Post autor: marloztv » 10 mar 2020, 19:12

Witam, chcę sam założyć sobie kamerę cofania do swojego samochodu mechanik chce za taką przyjemność 2100zł ( 1800zł za podłączenie kamery i 300zł za FBAS )
chce sam to zrobić lecz potrzebuje pomocy zakładał ktoś kiedyś FBAS do samochodu ? znalazłem temat jak to podłączyć dużo mi to powiedziało ale gdy wpisuje w allegro FBAS audi a6 c6 to nic mi nie znajduje jak to sie poprawnie nazywa abym mógł to kupić i założyć?

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: tomnik » 10 mar 2020, 20:35

marloztv pisze:ale gdy wpisuje w allegro FBAS audi a6 c6 to nic mi nie znajduje jak to sie poprawnie nazywa abym mógł to kupić i założyć?
To nie kwestia kupić, założyć...
Aby mieć wejście FBAS trzeba na płytę główną MMI dołożyć kilkanaście elementów.
https://www.dognmonkey.com/audi/add-fba ... 5-729.html

Jeśli nie masz doświadczenia w tym temacie, zleć to profesjonalistom, firmom, które podejmują się takiej przeróbki.
https://a6klub.pl/sterownik-mmi-2g- ... t45476.htm
Skontaktuj się z Kol. Shaqal (DES Auto)

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 10 mar 2020, 21:37

kurczę byłem pewny że to jest osobne wejście które się podłącza do samochodu :/ ale jak trzeba przerabiać płytę to racja lepiej oddać komuś dziękuję za szybką odp. Pozdrawiam.

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 11 mar 2020, 12:31

lepiej kupić moduł MMI z wejsciem FBAS fabrycznym
końcówka części z literą A
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 12 mar 2020, 16:41

remont5 pisze:lepiej kupić moduł MMI z wejsciem FBAS fabrycznym
końcówka części z literą A
W sumie to jeszcze lepiej , przyznam szczerzę nie wiedziałem do końca o co chodzi z tym fbas myślałem że to jest po porostu jakiś moduł którego mi brakuje ale teraz naprostowałeś mi wszystko czyli tu chodzi o mmi to jeszcze łatwiej jeśli się nie mylę jest pod schowkiem tak ? oraz jeszcze takie pytanie bo znalazłem na allegro używany mmi 2g i jest zielone wejście z tyłu czyli ma fbas i jeśli bym to kupił zdemontuje mój podłącze ten nowy to będe musiał coś kodować w VCDS jeszcze ? bo na tym naprawdę sie nie znam ale się szybko uczę kamere cofania bardo chciał bym mieć tylko 2100zł to nie jest mało a mógł bym kupić ten moduł mmi z fbas za te 350zł i widziałem cały zestaw do mojej audi kamera cofania wraz ze sterownikiem i kablami jest za 1150zł na allegro to już mam łącznię 1450zł a nie 2100

remont5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 472
Rejestracja: 15 lut 2015, 20:15
Imię: Przemysław
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: remont5 » 13 mar 2020, 00:22

moduł ma ochronę komponentu jeszcze
kamerę możesz zrobić na oryginale (skrętne linie) lub na jakimś zamienniku podając tylko sygnał video (brak skrętnych linii)

mam jakiś moduł na stanie chyba jakbyś szukał
Ochrona komponentu online, także zdalnie.
POLSKIE Menu, lektor i mapy w MMI 2G / 3G Basic, High, Plus / Concert / RMC / MIB2 / Mh2p + konwersja USA na EU, AndroidAuto - Carplay
Naprawa jednostek MMI 3G zielony\czerwony ekran oraz bez reakcji, naprawa BOOTLOADER 2G HIGH

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 14 mar 2020, 15:51

jak szukałem ludzie sprzedają cały komplet kamery ze sterownikiem oraz wiązkami kabli takie coś chciałem kupić tylko to zielone wejście FBAS potrzebuje dlatego szukam pomocy jak to założyć znalazłem juz moduł MMI 2g z zielonym wejściem FBAS tylko jak to kupie i założę to bede musiał coś przekodować w VCDS ? bo to teraz jest najważniejsze żeby mi się później nie okazało że ja to kupie odpalę a tu nic nie działa :/ bo teraz chciał bym założyć ten FBAS a później będę męczył z kamera cofania ale widziałem już poradnik jak ktoś robił krok po kroku pokazuje jaką wiązkę gdzie podłączyć ale niestety nie pokazuje czy trzeba coś zmianie z mmi po zmianie na inny

OskiA3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:13
Imię: Oski
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OskiA3 » 15 mar 2020, 09:54

marloztv pisze:FBAS potrzebuje dlatego szukam pomocy jak to założyć znalazłem juz moduł MMI 2g z zielonym wejściem FBAS tylko jak to kupie i założę to bede musiał coś przekodować w VCDS ?
Bedziesz musial sciagnac CP albo wylaczyc w eepromie.

Podlaczenie kamery to banal. Ciagniesz koncentryk z mmi do modulu kamery, z modulu kamery do blendy plus zasilanie i can. Kodujesz gateway i mmi i dziala. W starszych gateway nie ma opcji kamery, wiec albo wymiana (co wiaze sie z CP) albo flash.

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 15 mar 2020, 12:32

kurcze wpisałem w internet jak zakodować sterownik mmi , i znalazłem forum niestety nie wiem czy to prawda czy nie bo z tego co widzę to mi sprawi największy problem jak wymienię i zakoduję ten sterownik mmi z FBAS to już mam z górki bo reszte znalazłem ładnie opisane forum jak wszystko zakodować i podłączyć ale z wymianą tego sterownika jest problem bo na tym forum z kodowaniem co znalazłem pisza ze VCDS nie zakoduje tego jedynie co to w ASO :[

OskiA3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:13
Imię: Oski
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OskiA3 » 15 mar 2020, 12:44

Mogę Ci zdjąć CP z mmi. VCDS nie zdejmiesz ochrony.

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 15 mar 2020, 13:08

OskiA3 pisze:Mogę Ci zdjąć CP z mmi. VCDS nie zdejmiesz ochrony.
No ja sie na tym nie znam, ale kamera cofania to mój cel samo podłączenie jak mówiłem powinno być łatwiejsze tylko z tym mmi mam problem a to całe "CP" o co z tym chodzi bo myślałem ze to jest ta cała ochrona a teraz to juz nie rozumiem , chyba że ja źle zrozumiałem, a do twojej oferty czy dobrze zrozumiałem, kupie ten mmi wymienię i w jaki sposób był byś w stanie mi zdjąć to ? przyjechać bym musiał? i po zdjęciu cp powinno wszystko działać? Wiem dużo pytań ale chce mieć ze wszystkim pewność bo popsuć to nie sztuka a chce wiedzieć co robię

OskiA3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:13
Imię: Oski
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OskiA3 » 15 mar 2020, 13:26

Chodzi o to, ze gdy wymienisz mmi załączy się ochrona komponentu (CP) i nie będzie dźwięku. Możesz przyjechac, ale mogę Ci tez wyłączyć ochronę wysyłkowo ewentualnie zdalnie jeśli masz vas w co wątpię ;)

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 15 mar 2020, 13:50

OskiA3 pisze:Chodzi o to, ze gdy wymienisz mmi załączy się ochrona komponentu (CP) i nie będzie dźwięku. Możesz przyjechac, ale mogę Ci tez wyłączyć ochronę wysyłkowo ewentualnie zdalnie jeśli masz vas w co wątpię ;)
czyli dobrze za pierwszy zrozumiałem vas nie mam jedynie co to vcds posiadam ale to w tym się nie przyda, a wiec jak kupie ten mmi z wejściem fbas potrzebuje z niego zdjąć cp, jak zdejmę to po założeniu wszystko powinno działać bez problemu teraz dobrze zrozumiałem ?

OskiA3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 24 kwie 2019, 22:13
Imię: Oski
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OskiA3 » 15 mar 2020, 16:13

Tak, dokładnie. VCDS przyda się do zakodowania mmi pod Twoje auto.
VCDS, VCP, ODIS Geko SVM SFD kodowania online

marloztv
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 13 wrz 2019, 18:34
Lokalizacja: Polska

Post autor: marloztv » 15 mar 2020, 20:02

Chciał bym się jeszcze dowiedzieć ponieważ tak jak mówiłem na tym zdejmowaniu cp sie nie znam dopiero dziś prawdę mówiąc dosiedziałem sie o co z tym tak naprawdę chodzi, szukałem juz na allegro jakieś oprogramowanie VAS lecz to nie jest takie tanie to odpada bo na 1 kodowanie nie opłaca mi się VCDS mam ale to mi nie pomoże, to zostaje mi tylko zapłacić za zdjęcie CP ale chciał bym sie jeszcze dowiedzieć czy to się zdejmuje przez podpięcie do samochodu ? czy z tego modułu ? bo tego jedynie nie ogarniam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga