Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Większa przepustnica do 3.0tfsi

Silniki benzynowe
prnit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2013, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Większa przepustnica do 3.0tfsi

Post autor: prnit » 19 maja 2019, 23:26

Poczytałem trochę fora amerykańskie i widzę że jest kolejny dość ciekawy mod silników 3.0tfsi, mianowicie goście wsadzają większą przepustnicę, jest oczywiście tzw. ultracharger apr ale on kosztuje koło 8 tysi. Standardowa przepustnica ma 70mm, goście wsadzają przepustnice od Porsche 997, czy ktoś w pl robił taki mod? czy wiecie może czy trzeba też coś grzebać w ecu i czy ta przepustnica pasuje P&P czy trzeba coś modzić..wiem że trzeba też wymienić rurę na większą od przepustnicy do filtra powietrza...ktoś coś wie więcej? czy będe prekursorem tej zabawy...jest o co walczyć bo większa przepustnica to podobno 25-35KM...

LukasG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 01 kwie 2019, 11:20
Lokalizacja: Kleszczów

Post autor: LukasG » 22 maja 2019, 10:50

Oczywiście, można założyć przepustnice od Porsche. Nawet dwa jej rodzaje ;)
74mm i 82mm (APR czyli przepustnica GM z tego co pamiętam 90mm)
Nie jest to absolutnie P&P, trzeba dorobić flanszę pod taką przepustnice ew kupić gotową za wielką wodą.
Kolejną sprawą jest ECU, taka przepustnica nie da się zaadoptować przy seryjnym programie więc albo Gregor albo iABED...
Sam jestem ciekaw co z takiej przepustnicy by wyszło ale chyba taniej przejść na 100oktan albo wódkę (do tego potrzebny upgrade pompy paliwowej).
-=Lukas G=-

prnit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2013, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: prnit » 22 maja 2019, 10:53

ten ultracharger apr daje podobno koło 30km, można by pomyslec o jakims rozwiązaniu, ktoś to robił w PL? niestety ja u gregora nie będe nic robił jak mi krzyknął 4,5K za program.

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Post autor: Quash » 22 maja 2019, 12:55

Gregor w swojej S5 instalował własną wersję ultrachargera z dobrym skutkiem jeśli chodzi o moc, nie mam pojęcia jak z trwałością. Znam 3 osoby w PL które zainstalowały cały KIT Ultracharger od APR i we wszystkich 3 przypadkach po jakimś czasie skończyło się to zgonem kompresora, compsport generalnie nie robi tego setupu twierdzac ze nie ma sensu wlasnie z uwagi na padajacy kompresor. Po zmianie przepustnicy na 100% musisz zrobic soft, ECU samo tego nie ogarnie.

4,5K za sam soft ?? Może za soft z kółkiem ?? Za sam program tyle krzyczeć to zdrowe przegięcie.
460KM/550NM Compsport Stage 2

Awatar użytkownika
qujot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 449
Rejestracja: 16 maja 2016, 21:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: qujot » 22 maja 2019, 18:44

U gregora za 4,5k chodzi soft z kółkiem czyli jego stage2,
duża przepustnica 5k i daje 15-25km i 20nm więcej
soft skrzyni i silnika pod stage 3 - 3k

Takie info dostałem rok temu jak się zastanawiałem nad podnoszeniem mocy.

Filipppc6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 160
Rejestracja: 02 cze 2013, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipppc6 » 15 lut 2020, 08:48

Odgrzeje kotleta.

Montował ktoś z was większą przepustnicę do 3.0tfsi?? jest sens?

Standardowym modem jest teraz małe kółko na kompresor + soft

Lecz zastanawiam jak funkcjonował by taki mod:

1. Małe kółko na kompresor
2. Duże koło dole
3. Zmiana małej chłodnicy która odpowiada za kompresor na dużą chłodnicę + dodatkowa pompa wody która zwiększy wymianę cieczy pomiędzy kompresorem a nową chłodnicą
4. Wydech od S7/S6 ( minimalnie większy przelot końcowy )
5. Filtr gąbkowy
Najważniejszy punkt :
6. Program u Gregora

I opcja nr. 7 ( czy jest sens ? )

Duża przepustnica + duży filtr


Co do Gregora to już spotkałem 2 sztuki 3.0 tfsi których nie potrafią ogarnąć w woj. mazowieckim ( wywala tryb awaryjny ) -Gregor to ogarnia w 100%...


ps. do takiego moda polecam oczywiście swap zacisków i tarcz z A8/S6/S7 bo fabryczne tarcze będą spalone po 2-3 tygodniach
S7/RS 640HP/850NM + 428 Mper 300hp +G30 5??HP + C6

nosport
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 14 kwie 2019, 11:00
Imię: Damian
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: za siedmioma górami

Post autor: nosport » 15 lut 2020, 09:21

Filipppc6 pisze:Odgrzeje kotleta.

Montował ktoś z was większą przepustnicę do 3.0tfsi?? jest sens?

Standardowym modem jest teraz małe kółko na kompresor + soft

Lecz zastanawiam jak funkcjonował by taki mod:

1. Małe kółko na kompresor
2. Duże koło dole
3. Zmiana małej chłodnicy która odpowiada za kompresor na dużą chłodnicę + dodatkowa pompa wody która zwiększy wymianę cieczy pomiędzy kompresorem a nową chłodnicą
4. Wydech od S7/S6 ( minimalnie większy przelot końcowy )
5. Filtr gąbkowy
Najważniejszy punkt :
6. Program u Gregora

I opcja nr. 7 ( czy jest sens ? )

Duża przepustnica + duży filtr


Co do Gregora to już spotkałem 2 sztuki 3.0 tfsi których nie potrafią ogarnąć w woj. mazowieckim ( wywala tryb awaryjny ) -Gregor to ogarnia w 100%...


ps. do takiego moda polecam oczywiście swap zacisków i tarcz z A8/S6/S7 bo fabryczne tarcze będą spalone po 2-3 tygodniach

Ja jestem w trakcie wymiany(Samochód u mechanika już).

Zerknij w mój temat o A7

-AnioŁ-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:14
Imię: Mariusz
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Haiti

Post autor: -AnioŁ- » 26 lut 2020, 20:10

Filipppc6 pisze:Odgrzeje kotleta.

Montował ktoś z was większą przepustnicę do 3.0tfsi?? jest sens?

Standardowym modem jest teraz małe kółko na kompresor + soft

Lecz zastanawiam jak funkcjonował by taki mod:

1. Małe kółko na kompresor
2. Duże koło dole
3. Zmiana małej chłodnicy która odpowiada za kompresor na dużą chłodnicę + dodatkowa pompa wody która zwiększy wymianę cieczy pomiędzy kompresorem a nową chłodnicą
4. Wydech od S7/S6 ( minimalnie większy przelot końcowy )
5. Filtr gąbkowy
Najważniejszy punkt :
6. Program u Gregora

I opcja nr. 7 ( czy jest sens ? )

Duża przepustnica + duży filtr


Co do Gregora to już spotkałem 2 sztuki 3.0 tfsi których nie potrafią ogarnąć w woj. mazowieckim ( wywala tryb awaryjny ) -Gregor to ogarnia w 100%...


ps. do takiego moda polecam oczywiście swap zacisków i tarcz z A8/S6/S7 bo fabryczne tarcze będą spalone po 2-3 tygodniach

Ja mam praktycznie taki stage jak wyzej tylko jeszcze mam soft skrzyni. A i wydech mam zrobiony customowy. Narazie wszystko lata jak trzeba..
Przepustnica to zalezy tylko od Twojego portfela bo za 4,5 tys ugrasz 10-15 ps czyli stosunkowo drogo ale gardło juz masz sporo wieksze. Mi sie wydaje ze optimum w tym silniku to stage 2 + soft silnka + soft skrzyni i to juz ładnie lata. A i co do Gregora to tylko do niego jezeli chodzi o 3.0 tfsi ... Chłopak ma naprawde wiedze

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 26 lut 2020, 20:35

..AnioŁ.. pisze:... A i co do Gregora to tylko do niego jezeli chodzi o 3.0 tfsi ... Chłopak ma naprawde wiedze
Ten sterownik jest już dawno rozpracowany i niepotrzebne jest tworzenie legend. Setki ludzi to robi. Nie ruszałbym tematu gdyby nie podesłano mi tego tekstu, którego autorem jest "bohater" tematu. I śmieszne i żałosne. Coś jak Wałęsa i jego megalomania :>

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, 20:55 przez Zbichu, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysssiooo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 02 sty 2019, 00:18
Imię: Krzy$$
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.0 TFSI 420KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Post autor: krzysssiooo » 26 lut 2020, 20:41

ale prawda jest ze gregor10 jako jedyny w polsce ma 3.0tfsi w malym palcu i jest to bezpieczne i maksymalne wykorzystanie danego setupu w samochodzie i kazdy o to potwierdzi ja koncze osobiscie swoj setup i celuje w okolice 500 =) pojedziemy zobaczymy co wyjdzie peace

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 26 lut 2020, 20:59

Tak, jasne. Jako jedyny <lol> Odwieczny kompleks ludzkości... poszukiwanie dogmatu.

-AnioŁ-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:14
Imię: Mariusz
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Haiti

Post autor: -AnioŁ- » 26 lut 2020, 22:18

Zbichu pisze:
..AnioŁ.. pisze:... A i co do Gregora to tylko do niego jezeli chodzi o 3.0 tfsi ... Chłopak ma naprawde wiedze
Ten sterownik jest już dawno rozpracowany i niepotrzebne jest tworzenie legend. Setki ludzi to robi. Nie ruszałbym tematu gdyby nie podesłano mi tego tekstu, którego autorem jest "bohater" tematu. I śmieszne i żałosne. Coś jak Wałęsa i jego megalomania :>

[url=https://i.postimg.cc/hP5JsXSy/Clipboard02.jpg]Obrazek[/url]
Nikt tu nie tworzy legend. Moze i 100 ludzi robi te silniki tylko nie wiem jak to pozniej wyglada. Tak inni tez ogarniaja tylko przyjezdzaja i zrób im soft skrzyni bo oni nie do konca potrafia. Widziałem auta które przyjezdzały w awaryjnym trybie i nie mogli sobie z tym poradzic... Sa inni sa tylko pozniej kółka na wał nie pasuja bo zle zrobione. Nie pisze o tym ze ktos cos kiedys widział tyko sam byłem kilkukrotnie u gregora i widziałem jak to wyglada. Wiem ze stroił tez auta duzo mocniejsze niz moje bo ktos nie ogarniał... Ale ok zeby nie było ze chce mu robic reklame, dla mnie jego podejscie i robota są na bardzo wysokim poziomie

Zbichu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2014, 14:14
Lokalizacja: Bagdad

Post autor: Zbichu » 26 lut 2020, 22:38

Byłeś gdzieś jeszcze? Sport mile? R-performance? Soft skrzyni? Kto nie potrafił tego zrobić i odsyłał? Kółko na wał nie pasuje? O czym piszesz? Wskaż miejsca.... czy znasz tylko jedno, bo wszystko na to wskazuje.

-AnioŁ-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 83
Rejestracja: 19 gru 2019, 15:14
Imię: Mariusz
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Haiti

Post autor: -AnioŁ- » 26 lut 2020, 23:03

A co Ty tak sie spinasz ? Dla mnie mozesz sam sobie robic samochody i gdzie chcesz. Ja Ci tylko pisze co widziałem co robilem i gdzie robiłem. Nie bede pisał kto nie ogarniał i kto sprzedawał nie pasujace rzeczy a takze nie potrafił softu w tiptronicu bo to nie o to tutaj chodzi. Byłem w kilku miejscach. Robilem ciezarówki, osobówki, diesle i benzyny ale co ja tam wiem.

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Post autor: Quash » 03 mar 2020, 05:03

Spoko ludzie, akurat 3.0TFSI to na ten moment dla ogarniętych ( nie mylić ze słowem każdego ) tunerów łatwizna. Sam robiłem w compsporcie 4 lata temu i od tego czasu i prawie 100tys kilometrów na tym setupie jeżdżę kompletnie bezawaryjnie co chyba samo w sobie jest rekomendacją i potwirdza że nie tylko Gregor te silnika ogarnia ( jakkolwiek trzeba mu oddać że ogarnia je bardzo dobrze i jako jeden z nielicznych zrobił jeżdżące jakiś czas 3.0tfsi 500+ ).
460KM/550NM Compsport Stage 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga