Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Zacinająca się klamka kierowcy zewnętrza FOTOSTORY

Warsztat
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

[A6 C5] Zacinająca się klamka kierowcy zewnętrza FOTOSTORY

Post autor: lgorek » 26 cze 2013, 16:17

Witam,

Z uwagi że moje Audi stoi pod chmurką nagrzewa się w słoneczne dni dość mocno, jak się okazało czasami ledwo mogłem otworzyć drzwi kierowcy i czasami myślałem że muszę albo opuścić szyby z kluczyka i otworzyć od wewnątrz lub od drugiej strony.

Ale nie ważne wracam do całego problemu. Jak pewnie wiecie w dni zimne wszystko działa fajnie. Jednak gdy jest gorąco klamka bierze (otwiera) bardzo wysoko lub wogóle.
Postaram się opisać w miarę dokładnie jak pozbyć się tego problemu w 10 min.

POTRZEBUJEMY:
- śrubokręt krzyżykowy
- 10 min
- zdolności manualne


Odkręcamy dwie śrubki po boku boczku, następnie całość z uchwyt na boczku podnosimy do góry

Obrazek Obrazek

Musimy włożyć dłoń w miejsce gdzie znajduje się dzwignią klamki zewnętrznej.
Obrazek

Opuszczamy kapturek zabezpieczający.
Obrazek

Podważamy teraz trzpień klamki tak aby wyskoczył z prowadnicy, ja użyłem do tego małego śrubokrętu.
Obrazek Obrazek

Następnie musimy jedną ręką pociągnąć dźwignie zamka trochę niżej, a drugą wsadzić trzpień klamki w prowadnice.
Obrazek

Widać na zdjęciu, że trzpie? obecnie jest około 1cm wyżej niż był.
Obrazek

UWAGA
Należy uważać aby trzpień nie był za wysoko wysunięty z prowadnicy ponieważ w takiej sytuacji klamka będzie pięknie działać do momentu kiedy nie zamkniemy auta na klucz. Po tym momencie będzie problem z otwarciem z zewnątrz i od wewnątrz. Dlatego należy sprawdzić czy zamek działa na sucho przy użyciu śrubokrętu w zamku. Aby sprawdzić czy wszystko działa należy zamknąć auto z pilota i otworzyć. Po tym zabiegu bierzemy śrubokręt, zamykamy ręcznie zamek w drzwiach (powinno być słychać dwa kliknięcia). Teraz ciągniemy śrubokręt w drugą stronę i otwieramy drzwi jak działa to jest ok. Warto sobie zaznaczyć ile był wcześniej trzpień wsadzony w prowadnicy.

Podnosimy kapturek zabezpieczający.
Obrazek

Następnie zakładamy boczek i patrzymy jak bierze klamka, w moim przypadku byłem zadowolony za pierwszym razem. Czasami może okazać się że będzie to za mało i należy troszkę jeszcze go obniżyć. Dlatego każdy musi sam spróbować.

Na koniec zakładamy boczek, tak aby pamiętać o bolcu od zamknięcia drzwi po czym przykręcamy dwie śrubki i gotowe :)

Mam nadzieje iż moje fotostory będzie pomocne. :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez lgorek, łącznie zmieniany 5 razy.

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 27 cze 2013, 20:25

Ps:

Dodałem małą modyfikacje, ponieważ jak się dzisiaj okazało miałem niezłe przygody z drzwiami kierowcy. Okazało się że wszystko ładnie działało do momentu kiedy nie zamknąłem auta pilotem. Okazało się że zamek nie otwiera się do końca i nie można było otworzyć ani od środka ani z zewnątrz. Jednak dobrze że wiedziałem co zrobić aby otworzyć, zamek bez ściągania boczku i udało mi się otworzyć drzwi bez problemu ale zajeło mi to jakieś 50 min. <okok>
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez lgorek, łącznie zmieniany 2 razy.

kompas9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 164
Rejestracja: 13 mar 2013, 16:52
Lokalizacja: łódź

Post autor: kompas9 » 20 maja 2014, 17:44

Świetny poradnik, klamki już ładnie otwierają, jednak nie obyło się bez problemów.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kompas9, łącznie zmieniany 1 raz.

m4tic
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2014, 22:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: m4tic » 22 maja 2014, 22:22

Naprawdę jesteś super! Wiemy o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez m4tic, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysiek19922
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2020, 19:55
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Krzysiek19922 » 11 lut 2020, 19:58

Witam. Zrobiłem wszystko jak należy drzwi się otwierały ładnie do póki nie zamknąłem z pilota.. I teraz w ogóle drzwi nie mogę otworzyć.. :| macie jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga