Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] el. roleta tylnej szyby?

Wnętrze
jmm

Post autor: jmm » 06 mar 2013, 21:03

Jak przeróbki na elektryczną? Musisz kupić tak jak koledzy pisali całą nową roletę i przycisk i zacząć rzeÂźbić. Ręcznej nie doposażysz w silnik :)

Awatar użytkownika
Stas1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:05
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Stas1989 » 23 kwie 2013, 18:44

A to szkoda myślałem ze jakaś prostsza robota będzie jeśli mam ruletkę. Oki nie będę się w to bawił :)

loku_222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: loku_222 » 17 wrz 2013, 12:10

czyli jeszcze raz roleta jest wyposazona w ten sterownik? bo kupno samej rolety nawet z polka to nie problem na allegro jest tego troche, ale jak do tego zrobic ta instalacje elektryczna by to pociagnac do przodu ? bawil sie ktos? ja planuje zastosowac inny przelacznik tej rolety i umiescic go w innym miejscu, nie znam sie za bardzo na elektronice , wiec instalacja to dla mnie wyzwanie a szukam takiej instalacji ori ale nie moge znalesc, czy ktos prowadzil taka " domowa" instalacje?

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 17 wrz 2013, 17:09

loku_222 pisze:czyli jeszcze raz roleta jest wyposazona w ten sterownik? bo kupno samej rolety nawet z polka to nie problem na allegro jest tego troche, ale jak do tego zrobic ta instalacje elektryczna by to pociagnac do przodu ? bawil sie ktos? ja planuje zastosowac inny przelacznik tej rolety i umiescic go w innym miejscu, nie znam sie za bardzo na elektronice , wiec instalacja to dla mnie wyzwanie a szukam takiej instalacji ori ale nie moge znalesc, czy ktos prowadzil taka " domowa" instalacje?
zbudowanie wiazki do rolety to smiech na sali
mam schemat el. jakbys potrzebowal
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

loku_222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: loku_222 » 28 lis 2013, 15:56

axe pisze:
loku_222 pisze:czyli jeszcze raz roleta jest wyposazona w ten sterownik? bo kupno samej rolety nawet z polka to nie problem na allegro jest tego troche, ale jak do tego zrobic ta instalacje elektryczna by to pociagnac do przodu ? bawil sie ktos? ja planuje zastosowac inny przelacznik tej rolety i umiescic go w innym miejscu, nie znam sie za bardzo na elektronice , wiec instalacja to dla mnie wyzwanie a szukam takiej instalacji ori ale nie moge znalesc, czy ktos prowadzil taka " domowa" instalacje?
zbudowanie wiazki do rolety to smiech na sali
mam schemat el. jakbys potrzebowal

to jak mozesz to podeslij mi te schematy na loku_222@wp.pl bede wdzieczny

Jarutis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2013, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jarutis » 04 gru 2013, 13:38

mam taka roletkę u siebie ale coś ją blokuje jak wciskam przycisk, ktoś miał podobny problem że nie chciało jej wysunać?

Awatar użytkownika
martin a4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:01
Lokalizacja: Bielsko Biala

Post autor: martin a4 » 06 gru 2013, 23:13

hmmm widze 3 kable tylko z tej rolety do przycisku

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 02 sty 2014, 23:46

odgrzeje kotleta bo nie mogę ogarnąć podpięcia rolety z przyciskiem a konkretnie gdzie ma iść po drodze bezpiecznik od źródła zasilania czyli ,,+''

zrozumiałem z schematu skad masa ,,-'' kabel kontroli modułu od przycisku , kabel do podświetlenia np przycisku obok bo najbliżej ale jak jest z tym ,,+ '' i skad najlepiej go pociągnąć
czy zarówno kabel,,+" przycisku i osobny + modułu rolety idą z jednego źródła i podrodze łączy je jeden bezpiecznik 10A czy każdy + ma swój osobny bezpiecznik.

widziałem już ten opis także i to on mnie zamotał bo wynika dla mnie z niego ze jest jeden bezpiecznik na + modułu( czerwony/czerwono niebieski ) zaś według schematu podanego przez jednego z forumowiczów jest także drugi na + włącznika (czarny /czarnoczerwony)
trochę się pogubiłem mimo prostej instalacji albo złe przetłumaczyłem i coś ominąłem.
http://www.audiworld.com/tech/elec148.shtml

wytłumaczcie mi to łopatologicznie albo rysunkowo

P.S. roleta do mnie idzie dopiero ale chce widzieć jak się ja montuje odrazu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 03 sty 2014, 22:40

jabko_nb pisze:odgrzeje kotleta bo nie mogę ogarnąć podpięcia rolety z przyciskiem a konkretnie gdzie ma iść po drodze bezpiecznik od źródła zasilania czyli ,,+''

zrozumiałem z schematu skad masa ,,-'' kabel kontroli modułu od przycisku , kabel do podświetlenia np przycisku obok bo najbliżej ale jak jest z tym ,,+ '' i skad najlepiej go pociągnąć
czy zarówno kabel,,+" przycisku i osobny + modułu rolety idą z jednego źródła i podrodze łączy je jeden bezpiecznik 10A czy każdy + ma swój osobny bezpiecznik.

widziałem już ten opis także i to on mnie zamotał bo wynika dla mnie z niego ze jest jeden bezpiecznik na + modułu( czerwony/czerwono niebieski ) zaś według schematu podanego przez jednego z forumowiczów jest także drugi na + włącznika (czarny /czarnoczerwony)
trochę się pogubiłem mimo prostej instalacji albo złe przetłumaczyłem i coś ominąłem.
http://www.audiworld.com/tech/elec148.shtml

wytłumaczcie mi to łopatologicznie albo rysunkowo

P.S. roleta do mnie idzie dopiero ale chce widzieć jak się ja montuje odrazu
ewidentnie widac ze do guzika idzie jeden plus "po zaplonie" dlatego jest mniejszy bezpiecznik bo jest ten + uzywany do wysterowania modulu
drugi plus (klema 30) czyli staly + jest wiekszy poniewaz jezeli na tym wczesniejszym plusie pojawi sie napiecie i mozna wysterowac modulem to dopiero bedzie pobrany prad z tego plusa z 10 A bezpiecznikiem. Ten plus napedza zapewne przez 2 przekanziki odwracajace polaryzacje silnik rolety. (na pewno w tym pudelku sa jakies cuda ala krancowka)
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 04 sty 2014, 08:15

oki w takim razie skąd konkretnie wsiąść jeden a skąd drugi ,,+'' .przekaÂźniki o których mówisz są zapewne zintegrowane w przycisk i module .poniżej daje schemat jak ja to widze kierując się mniej więcej schematem poprzednim i opisem który podalem wcześniej .Poprawcie mnie jeśli coś zrobiłem Âźle. Z góry przepraszam ale nie jestem mocny w przeróbki elektryczne chociaż to wydało się dość proste w podłączeniu dlatego się zdecydowałem na zakupienie już takowego kompletu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 04 sty 2014, 17:58

jabko_nb pisze:oki w takim razie skąd konkretnie wsiąść jeden a skąd drugi ,,+'' .przekaźniki o których mówisz są zapewne zintegrowane w przycisk i module .poniżej daje schemat jak ja to widze kierując się mniej więcej schematem poprzednim i opisem który podalem wcześniej .Poprawcie mnie jeśli coś zrobiłem źle. Z góry przepraszam ale nie jestem mocny w przeróbki elektryczne chociaż to wydało się dość proste w podłączeniu dlatego się zdecydowałem na zakupienie już takowego kompletu
dobrze to widzisz
glownie plan polega na tym by ten + na ktorym jest podlaczony silnik rolety (czyli ze schematu 10A) dac z jakiegos dobrego zrodla - czyli np z listwy ze srubami za polka nad pedalami (masz tam oznaczenie 30 )) wiec ten plus wez z tamtej rozdzielni
a ten plus ktory idzie do przelaczniczka ja bym podpial pod np guzik od ESP i sie nie fatygowal chyba ze bedzie Ci sie chcialo przerzucic cienki kabelek tez do tej listwy jak w punkcie powyzej tylko ze podpiac pod oznaczenie 75x (czyli + po stacyjce)
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 10 sty 2014, 11:45

dostałem roletę i półkę .
mam pytanko czy w szczelinie skąd wychodzi roleta nie powinno być jakiejś ramki która nie pozwala aby roleta wpadła do środka po zwijaniu

Marcin2013
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 29 wrz 2014, 19:07
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SOsnowiec

Post autor: Marcin2013 » 19 sty 2020, 19:08

Troszkę odkopie temat, ktoś się orientuje czy w wersji Avant występowała roleta tylnej klapy ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga