Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Skrzynia manualna z 2.5TDI do 2.4 V6 ? Da radę?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
dvjcodec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2019, 17:53
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Skrzynia manualna z 2.5TDI do 2.4 V6 ? Da radę?

Post autor: dvjcodec » 01 lis 2019, 17:49

Czy dzwon skrzyni jest taki sam przy 2.5TDI i 2.4 V6? Jeśli nie, to od jakich innych motorów będzie pasowała skrzynia manualna do 2.4? Rozważam przeróbkę na manual.
Krzysiek / Darłowo / Seaside Customs Garage
https://www.facebook.com/garage.seasidecustoms

Jakub.wilcx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2019, 13:41
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Jakub.wilcx » 10 lis 2019, 14:05

Pasuje bez problemu tylko najlepiej szukaj pod małe sprzęgło (były 2 średnice, teraz nie pamiętam wymiarów) bo do większego będziesz potrzebował dystans między silnik a skrzynie. Polosie z 2.5 też pasują do 2.4 więc wszystko jest prawie p&p. Najlepiej kup razem z kostką od czujnika wstecznego bo będziesz musiał poprowadzić kable to tego czujnika z wiązki od automatu. Ogólnie jak zamierzasz przekładać na manual to moim zdaniem lepiej jest załączyć już tą z 2.5 6b bo samochód jest bardziej ekonomiczny na niej niż na oryginalnej 5b z 2.4. Do 4 biegu nie ma różnicy w rozpedzaniu się samochodu między skrzynia 5, a 6b, a niektórzy po przekładce pisali ze na trasie zeszli nawet do 8l benzyny na 100km przy delikatnej jeździe.

dvjcodec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 25 maja 2019, 17:53
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: dvjcodec » 01 sty 2020, 16:42

A czy z auta z motorem 1.9TDI też będzie dzwonem pasowała? Mam możliwość zakupu takiego auta z uwalonym motorem.
Mam jedną A6 rozbebeszoną na fanty, z motorem 2.4 i myślę aby ją poskładać do kupy.
Krzysiek / Darłowo / Seaside Customs Garage
https://www.facebook.com/garage.seasidecustoms

Awatar użytkownika
CapitanA6bryka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2018, 19:58
Imię: Kris
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CapitanA6bryka » 06 sty 2020, 20:34

Jakub.wilcx pisze:Pasuje bez problemu tylko najlepiej szukaj pod małe sprzęgło (były 2 średnice, teraz nie pamiętam wymiarów) bo do większego będziesz potrzebował dystans między silnik a skrzynie. Polosie z 2.5 też pasują do 2.4 więc wszystko jest prawie p&p. Najlepiej kup razem z kostką od czujnika wstecznego bo będziesz musiał poprowadzić kable to tego czujnika z wiązki od automatu. Ogólnie jak zamierzasz przekładać na manual to moim zdaniem lepiej jest załączyć już tą z 2.5 6b bo samochód jest bardziej ekonomiczny na niej niż na oryginalnej 5b z 2.4. Do 4 biegu nie ma różnicy w rozpedzaniu się samochodu między skrzynia 5, a 6b, a niektórzy po przekładce pisali ze na trasie zeszli nawet do 8l benzyny na 100km przy delikatnej jeździe.
Cześć Jakub,widzę ,że znasz sie na temacie,
chciałbym założyć skrzynie 6b z 2.5 tdi do a6 c5 2003r ,BDV, quattro 2.4 benzyna, czy skrzynia o numerze FTL AKE-Z bedzie odpowiednia?

https://allegro.pl/oferta/skrzynia-bieg ... 7922885554
Czy wał,most i półosie będą pasowały?
Ewentualnie jaką inna skrzynie nawet 5 bieg mogę zalozyc tam żeby wszystko pasowało?
oryginalnie byla skrzynia DWP
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga