Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 2.8 manual bez Q drgania/bicie/wibracje

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

A6 C5 2.8 manual bez Q drgania/bicie/wibracje

Post autor: MixTape » 17 lis 2019, 17:19

Witam, jak w temacie, parę tygodni, może miesiąc Góra półtora po zakupie auta z przebiegiem 289 tyś w tej chwili 360 tys, borykam się z problemem drgania/bicia wibracji i innych słów na opisanie tego zdarzenia występującego w tym samochodzie, z którymi już nie umiem sobie poradzić. Przy wolnej jeździe czuć bicie delikatne, czasem jak mu nagle depne drgania są tak silne, że mam wrażenie iż coś odpadnie. Przy 120-140 km/h dłuższą jazda autostradą zaczyna być męcząca, aż mam ochotę wyskoczyć z auta aby się go pozbyć :(
Wymienione zostało już prawie wszystko odkąd kupiłem auto
Amory przód, na tą chwilę sprawność ok 83 procent każdy
Tyl ok 75 procent
Nowy zawias cały przód na febim (na jednym dolnym wahaczu z lewej strony widzę już, że tuleja jest jakby wypchana do przodu względem sanek)
Przekładnia nowa GT BERGMANN
Koła wyważone (jedynie pociete opony od braku zbieżności, która była spowodowana luzem na starej przekładni)
Przguby zewnętrzne wymienione po razie, wewnętrzne po 3 raz, raz firmy hart, kolejne już na GSP(na chwilę drgania były mniejsze)
Całe zawieszenie silnika i skrzyni biegów.

Dodam, że tak, nie ruszana była skrzynia ani olej w niej, ani sprzęgło.
Już powoli mam dość tego samochodu, dodam, że jadąc pod górę np z obciążeniem jakimś wibracje czasem są czasem nie, nie odczuwam aby przy wciśnięciu sprzęgła słabły. Jak jest np pochyła nawierzchnia względem którejś krawędzi jezdni to mam wrażenie że jakby cała podłoga się miała rozlecieć. Jak mu podczas jazdy pod górę depne to, to samo się dzieje, mechanicy rozkładają ręce.
Jeżeli jest ktoś z okolic Krakowa, Katowic to mogę podjechać aby pokazać co się dzieje. Jest to uciążliwe. Na prawdę mam ochotę pozbyć się auta, ale za bardzo się do niego przywiązałem.

Jak ktoś ma pytania to śmiało pytać, może zapomniałem już co wymieniłem, a ktoś przypomni pytaniem.

Pozdrawiam Was i liczę na ogromną pomoc.

Ps: Wiem, że były podobne tematy, ale widziałem, że ludzie wymienili tam prawie wszystko, mieli też quatro, którego ja nie mam, więc odpuszczam podpory wału.

Ja sam obstawiam, dwumasa lub półosie, w najgorszym wypadku mechanizm różnicowy.

Jak ktoś mi powie, że mam wsadzić 5 tys a auto będzie jeździć jak nowe to nawet to przemyśle.

Jeszcze raz Pozdrawiam,
Patryk

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nikostratus » 17 lis 2019, 18:21

Felgi masz na 100% idealnie proste ? Też borykałem się z wibracjami i okazało się że jedna z tylnych felg miała lekkie bicie co znacznie wpływało na wibracje a po wyprostowaniu felgi wibracje ustały. Polecam też w takich sytuacjach wyważenie kół z testem drogowym.
Poduchy silnika jakie dawałeś ?

MixTape
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2018, 05:37
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: MixTape » 17 lis 2019, 19:38

Felg nie wiem, nie sprawdzałem, jutro podjadę zobaczymy, też jakiś trop to jest. Myślałem o wyważaniu kół na aucie, ale w okolicy nic nie znalazłem sensownego :-/

Hmm zabij mnie ale firmy nie pamiętam, wieale z tego co się orientuję to na 100 procent olejowe. Musiałbym na fakturę u księgowego zobaczyć

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga