Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

RSNAv MMI 2g High Android 10.25'

Wszystkie inne nawigacje GPS niż fabrycznie montowane.
ODPOWIEDZ
VRilski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2018, 12:32
Lokalizacja: Grudziądz

RSNAv MMI 2g High Android 10.25'

Post autor: VRilski » 04 sie 2019, 11:33

Witam Wszystkich Serdecznie .
Chciałbym przedstawić Wam instalację oraz pierwsze wrażenia z użytkowania 10,25" RSNav Android .
Tak jak pisałem w innym wątku zostałem wybrany przez firmę jak jeden z pięciu na świecie betatesterów użądzenia
dedykowanego dla sytemu Audi MMi 2G High .
Firmę RSNav wybrałem dla tego że jako jedyny oferuje dla tego typu urządzenia pełne wsparcie instalacji po ewentualne aktualizacje softwerowe .
Na wstępię proszę o wybaczenie ponieważ obiecałem filmy z instalacji ,niestety takowych nie będzie dlatego że "
-po pierwsze nie udało mi się zdobyć kamery typu GoPro montowanej na głowę .
-po drugie Daniel z RSnaw zażyczył sobie live-chat podczas instalacji przez co trudno było by to wszystko na raz ogarnąć ,dodatkowo problem
z językiem angielskim podczas konwersacji ale dzielnie pomagała mi moja Córcia :)
-po trzecie sama instalacja jest tak banalnie prosta żę video toturial z podłączenia jest zbędny .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Paczkę dostałem po 5 dniach od momentu nadania (DHL Express) .Niestety musiałem zapłacić cło ale plus za to że celnicy nie tkneli paczki .
Całość jest bardzo profesjonalnie spakowana i zabezpieczona przed wstrząsami .
Urządzenie oraz panel z przyciskami jest bardzo dobrej jakości absolutnie jak z fabryki Audi .

Najtrudniejszą rzeczą podczas instalacji jest konieczność rozebrania kokpitu a właściwie ,nawiewu lewego i prawego ,panelu sterownia klimatyzacji ,
deski rozdzielczej z zegarami oraz schowka .
Przykładowy Toturail z demontażu :


Całość okablowania jest na zasadzie plug&play ,nic nie trzeba przerabiać czy modyfikować .
O ile rozebranie kokpitu może potrfać z 1-2 godziny to samo podłącznie okablowania i uruchomienia urządzenia to 10-20 minut .
Całość instalacji polega na usunięciu orginalnego ekralu LCD Audi ,
-zamontowanie metalowego uchwytu w miejscu LCD
- podłączenie wtyku głownego wiązki RSNav
- podłaczenie orginalej wtyczki LCD do przejściówki RSNav Android
- podłączenie antenny GSM oraz GPS
- podłączenie przejściówki typu "Y" do panelu klimatyzacji
- podłaczenie przejściówki typu "y" do modułu MMi2gHigh
- podłączenie Most Unit a właściwie emulatora CD na światłowodach też na zasadzie kabla typu "y" , w moim wypadku do AMI ale może to być także do zmieniarki
CD.
Dźwięk z Urządzenia RSNav Android do sytemu Audi jest przekazywany za pomocą tego tak zwanego emulatora CD "Most UNIt" za pomocą przejściówki światłowodowej.
Aby uaktywnić dzwięk z RSNav Android musi być ona wskazana w ustawieniach Media w MMi .



Moje wrażenia :)

Jestem pod wielkim wrażeniem możliwości oraz funkcjonalności takiego rozwiązania . Nawet teraz użądzenie w cenie ok. 2400 + cło jest warte każdej złotówki .
System android genialnie integruje się z MMI2g ,całoś pracuje bardzo płynnie bez zacięć czy zawieszeń .
Jakość dźwięku przekazywana przez RSNav do systemu Audi jest porównywalna z CD .
Google Maps łapie fixa w oku mgnienia i stale trzyma połączenie z 30 satelitami .
Przyznaje się że jeszcze nie korzystałem z wbudowanego modemu GSM tylko po przez HotSpot z telefonu .


Także jeśli po tych betatestach Daniela wprowadzi on urządzenie do ogólnej sprzedaży to ja ze swojej strony serdecznie polecam .
Na prawdę warto zainwestować te 2400-3000 zł .
Serdecznie Polecam !!!! :)
Obrazek

PS: Jestem w trakcie testowania kamery cofania .Na wstępie podłaczyłem jakiś OEM jaki
miałem w domu i też pięknie działa :D .Także w tygodniu zamawiam dedykowana kamerę i będę w pełni szczęśliwy :D

PS 2 : Lada chwila postaram się nagrać film jak to wszystko pięknie działa :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 07:51 przez VRilski, łącznie zmieniany 1 raz.

eed
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 04 lut 2012, 01:47
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: eed » 14 wrz 2019, 08:18

A jak wyglada teraz sterowanie wszystkimi funkcjami samochodowymi ktore wczesniej obslugiwalo sie panelem MMI?
Dawniej:
80 B2 1.6--80 B2 1.8i
200 C2 2.2i--200 C3 2.2T
100 C4 2.8 Q / 100 C4 2.3 Q
V8 D11 3.6 Q / A8 D2 2.8 Q x2
Ford Scorpio Cosworth Ghia 2.9
A6 C5 2.4 Q
Teraz:
A8 D3 3.0 TDI Q / Q5 TDI 2.0 Q
WV Phaeton 3.0 TDI Q / A6 C5 1.8T Q
A6 C5 2.7 Bit Q

radexon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 23:58
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: radexon » 14 wrz 2019, 20:15

Masz foto jak to złożone w całości jest ?
Szukam ale nie moge znaleźć nigdzie foto małego 8.8 cala po montażu.Widziales moze gdzies?

Musimy sie ugadac na spota to pokazesz jak to na żywo lata w Grudziadzu :)

VRilski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2018, 12:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: VRilski » 15 wrz 2019, 18:29

Witam po dłuższym czasie testów :)


Na tą chwilę chciałbym przedstawić moje spostrzeżenia z użytkowania RSNav 10.25 MMi 2G .

Najpierw Plusy :

- urządzenie sprawuje się wyśmienicie ,jest szybkie w działaniu wszystko jest płynne
i nie laguje.
-sterowanie interfejsu androida oraz oczywiście MMI z poziomu pokrętła jak i przycisków w
tym także na kierownicy . Niestety nie wszystkie funkcje w konkretnych aplikacjach androida
dało się obsługiwać z pokrętła trzeba było dotknąć lub przesunąć palcem - taki urok androida .
-dźwięk z urządzenia przekazywany do systemu audi jest czysty bez szumów ,trzasków itp
porównywalny z CD
-nawigacja Google Maps działa perfekcyjnie .Fix jest łapany w mgnieniu oka i jest stale utrzymywany . Dokładność prowadzenia też na wysokim poziomie.
-Orginalny system MMI także działa bez problemowo .


Minusy
-2 razy przez ten miesiąc użytkowania zdarzyło mi się że urządzenie się zawiesiło a właściwie
dekoder video przekazujący obraz z MMI . Po restarcie urządzenia wszystko wracało do
normy.
- aby uzyskać dźwięk z urządzenia trzeba je wskazać w MEDIA w MMI . Jeśl mamy dodatkowo
AMI lub CD Player to robi się to uciążliwe gdyż trzeba wybrać i wskazać je z listy . Ja
to wyeliminowałem przez usunięcie AMI i CD i podpięcie bezpośrednio do dekodera dzieku
RSNav przez co przełączanie jest bardzo proste a czasami działa z automatu .
-Tak samo problematyczne są komunikaty nawigacji Google Maps jeśli słuchamy radia z MMi
Komunikatów nie słyszymy ponieważ usłyszymy je dopiero jak przełączymy żrudło w MEDIA
MMI. Nie ma problemu z komunikatami jeśli słuchamy źródeł z androida tak po bluetooth czy
odtwarzacza MP3 . W momencie komunikatu muzyka się ścisza a potem wraca do
normalnego poziomu głośności.
Oczywiście dla słuchania radia i korzystania z nawigacji jest rozwiązanie ponieważ producent
w głównej wiązce kabli dał możliwość podłączenia centralnego głośnika do tego celu .
Nie mam pomysłu gdzie takowy głośnik zainstalować .
-Czasami jest problem z automatyką jasności panelu .Czasami sam z siebie ekran się
delikatnie z ciemnia i trzeba go rozjaśniać (jest do tego widget na głównym ekranie)
lub użyć aplikacji zewnętrznej do tego celu .
-nie działa widget parktronika

Na razie to tyle z problemów które i tak prędzej czy później mam taką nadzieję zostaną rozwiązane . Trzeba pamiętać że dostałem prototyp .
Suma sumarum te drobne problemy i tak nie przeszkadzają czy denerwują a korzystanie z urządzenia i dostarcza wiele radości z użytkowania :)

Jedyne co mi pozostaje jeszcze do przetestowania to moduł LTE .Nie miałem po drodze do salonu T-Mobile aby kupić jakąś kartę do testów .
Druga sprawa do miałem na testy chyba z 4 różne kamery cofania (China). Niestety jakość obrazu była nie zadowalająca . Wciąż szukam lepszego modelu kamery .

@ radexon w miarę możliwości możemy się umówić kiedyś na oględziny :)
8,8 wersja :
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1905/ ... 1186822354

Obiecany filmik :) :
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2019, 12:10 przez VRilski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suja2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:41
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kutno/Wa-wa

Post autor: Suja2 » 16 wrz 2019, 08:15

Film niedostępny -->prywatny.

VRilski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2018, 12:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: VRilski » 16 wrz 2019, 12:11

A teraz ?


Awatar użytkownika
Suja2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:41
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kutno/Wa-wa

Post autor: Suja2 » 16 wrz 2019, 14:18

Teraz działa :]

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: k4mi1 » 19 wrz 2019, 23:42

Istnienie możliwość doinstalowania aplikacji, która pozwoli na wyświetlenie dodatkowych informacji takich jak temperatura oleju, doładowanie turbo, itp....?

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 20 wrz 2019, 09:02

Funkcje dość fajne, ale jak dla mnie ten 8,8" wygląda zdecydowanie lepiej <mysli>

VRilski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2018, 12:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: VRilski » 20 wrz 2019, 15:14

k4mi1 pisze:Istnienie możliwość doinstalowania aplikacji, która pozwoli na wyświetlenie dodatkowych informacji takich jak temperatura oleju, doładowanie turbo, itp....?
Na tym orginalnym pulpicie(launcher) niestety nie .
Jedyne rozwiązanie to zinstalowanie innego launchera np; car launcher , carwebguru lub
total launcher i zbudować pulpit po swojemu :)

@vikus

Jeden woli ogórki a drugi ogrodnika córki :)
A tak poważnie wybrałem 10,25 dla tego że jest bardziej dostępny ,bliżej kierowcy do obsługi .
Niestety wszystkiego nie zrobimy pokrętłem i klawiszami ,czasami coś trzeba wpisać lub dotknąć
na ekranie ,dla mnie jest po prostu wygodniejszy w obsłudze .

radexon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2018, 23:58
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: radexon » 13 lis 2019, 01:55

Jak się sprawuje po dłuższym używaniu?
Jakieś aktualizacje RSnav wydało?

VRilski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2018, 12:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: VRilski » 17 lis 2019, 13:10

Ogólnie to bardzo dobrze ,czasami raz na 2-3 tygodnie się zawiesi albo Poweramp (nie wiem dla czego) albo dekoder MMI 2g ale robię reset i dalej hula .

Muszę napisać do Daniela co dalej będzie robił z wersją dla A6 MMi 2g bo od dłuższego czasu nie widzę jej w sprzedaży
Czy będzie ją dalej wspierał,rozwiał czy będzie urządzenia wymieniał na nowszy model który jest opracowywany .

Octopusone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2021, 07:05
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: RSNAv MMI 2g High Android 10.25'

Post autor: Octopusone » 30 paź 2021, 07:39

Witam wszystkich.
Audi a6 c6 2007r MMI 2G H
Kupiłem dokładnie ten sam model ale mam problem z instalacją wiązki załączonej do urządzenia.
Ktoś wie gdzie mogę szukać pod deska gniazda pasującego do wtyczki z załącznika?

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Jest jeszcze jedna wtyczka której nie mogę zlokalizować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jareknb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 03 wrz 2020, 07:49
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.5 V8 520KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Biała

Re: RSNAv MMI 2g High Android 10.25'

Post autor: Jareknb » 30 paź 2021, 19:25

Ta dolna duża to główna do radia a Górna chyba też albo do panelu klimy, muszę poszukać bo już nie pamiętam mam zamontowany android z 9 cali dotykiem w 3GP

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja niefabryczna”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga