Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFC 2.8 174 KM] Odbudowa wydechu.

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
adamo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2019, 12:30
Imię: Adam
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Brwinów

[ AFC 2.8 174 KM] Odbudowa wydechu.

Post autor: adamo » 05 lis 2019, 12:44

Kupiona ostatnio C4, jak się później okazało ma wycięte katalizatory a układ wydechowy został zespawany z samych rur. Po kolektorach wydechowych spaliny trafiają bezpośrednio do tłumika środkowego <zalamka>
Nie trafiają tam wszystkie, bo to arcydzieło garażowe już się rozlatuje i spaliny wydostaja się przez dziury. Myślałem, że to zaspawam i jakiś czas pojeżdżę. Niestety nie da się już tego polepić...
Muszę odbudować pierwszą część układu wydechowego i nie mam na to dużo pieniędzy (zakup, rozrząd, płyny ustrojowe, itd.)
Poradźcie proszę jak to najtańszym kosztem zrobić tak jak powinno być. Dodam, że w pracy mam spawaczy i spawarki - może najtaniej byłoby uspawać, te elementy z rur i jakichś uniwersalnych katalizatorów?

[ Dodano: 2019-10-28, 18:50 ]
Obrazek

[ Dodano: 2019-11-05, 12:44 ]
Kupię chyba uniwersalne katalizatory, kilka kolanek i to pospawam.

Jaka jest średnica rury wydechu?

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 07 lis 2019, 07:49

takie wydechy znajdziesz na szrocie lub na allegro. Jest kilka kompletnych dla wersji z jednym katalizatorem i dla dwóch. Koszt to około 400pln więc chyba wyjdzie taniej niż kupno materiału. Poszukaj w necie i na szrotach

adamo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2019, 12:30
Imię: Adam
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1997
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: adamo » 07 lis 2019, 10:32

Dziękuję za podjęcie tematu. Szczerze, to szukam w necie od kilku dni i niczego nie znalazłem, no może poza:
https://allegro.pl/oferta/portki-wydech ... e=Facebook ale nie mają katalizatorów i trójnika
https://allegro.pl/oferta/rura-kolektor ... e=Facebook ale ze strumieniami i bez mufek pod drugie sondy. Co prawda mufki mogę dorobić, wywiercic otwory i je wspawać ale na przeglądzie pewnie będą kłopoty. Poza tym zastanawiam się jak zareaguje sterownik silnika na fakt identycznych odczytów z sond pierwszych i sond drugich?

Na szrotach jeszcze nie byłem, bo wydawało mi się, że katalizatory napewno wycinają i sprzedają do odzysku platyny...

Możesz wrzucić jakieś linki innych ofert?
Z góry dziękuję.


ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga