Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Elektryczna klapa

Elektryka
ODPOWIEDZ
Luzik55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2019, 22:39
Lokalizacja: wroclaw

Elektryczna klapa

Post autor: Luzik55 » 06 paź 2019, 22:42

Witam, mam pytanie do wszystkich czy ktoś dokładał do swojego auta c7 sedana elektryczna klape bagażnika? Dużo jest z tym roboty? Szukałem po googlach poradnika jakiegoś jak to zrobić ale nie znalazłem, widziałem tylko że są osoby co robią taka przyjemność ale kosztuje 2.3 tyś, więc ciekawi mnie czy sam bym sobie poradził z tym? Może ktoś ma jakiś poradnik albo powiem czy to jest trudne do zrobienia?
Dzięki <radocha>

Awatar użytkownika
qujot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 16 maja 2016, 21:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: qujot » 07 paź 2019, 01:18

Ja montowałem, czy trudno? Zależy jakie zdolności manualne, nerwy <lol>, narzędzia posiadasz. W aucie do rozebrania cały bagażnik i klapa, kilka śrubek i zatrzasków multum. Zamiast sprężyny montujesz siłownik, miejsce na sterownik powinno być, zamiana zamka na dociągany, doprowadzenie prądu z gniazda z bezpiecznikami, wpięcie się w sterownik komfortu, podłączenie przycisku w klapie no i kodowanie. Myślę, że bardzo dużo zależy od części (koledzy chyba nawet tutaj na forum borykali się z problemami odpowiedniego doboru części) wiązka etc. Jak dobrze skompletujesz wszystko/znajdziesz gotowy zestaw to jak klocki, tu wymień tu podepnij i działa. Aha i żeby Twój sterownik komfortu przyjął el. klapę bo jak nie to i on do zmiany.

Denix125
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2017, 08:54
Lokalizacja: Bergen

Post autor: Denix125 » 10 paź 2019, 12:23

Montowałem wielokrotnie w kombi, w sedanie nigdy. Dlatego nigdy, bo nie mogę trafić siłownika. Leży w pudle sterownik, wiązka, dociąg itd. Natomiast siłownika nie mogę nigdzie znaleźć. Dlatego jeśli mogę coś doradzić zacznij od skompletowania gratów, a jeśli kupisz wiązkę gotową np kufatec lub k-electronocs dostaniesz szczegółową instrukcję montażu wraz ze sdjęciami i kodowaniami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga