Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] blad 17090 stały (delphi)

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Kamil Bdn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2019, 07:31
Lokalizacja: Dusseldorf

[ TIP] blad 17090 stały (delphi)

Post autor: Kamil Bdn » 25 wrz 2019, 10:59

Witam wszystkich jestem tu nowy. Kupilem miesiac temu audi a6 c5 2.5tdi v6 180ps 2003r tiptronic. Auto miesiac czasu jezdzilo bez problemu nastepnie podczas cofania uslyszalem ciagly sygnal, zmienilem na inny bieg wrzucilem zponownie R i poczulem mocne szarpniecie, pojawil sie tryb awaryjny skrzyni biegow (na fis podswietlaja sie prnd). Przyjechal mechanik z komputerem programem delphi i mam blad 17090 czujnik polozenia drazka wyboru biegow - staly. Usunelismy blad i wszystko bylo ok przez kilka dni. Dodatkowo sprawdzilem czy kanaly odplywowe sa drozne, byly zawalone wiec udroznilem te 2 dziury pod aku bo wody bylo tam sporo. Podnioslem wykladzine pod nogami kierowcy, modul byl wilgotny, kable nie sparciale, sa cale. Myslalem ze jak wysusze modul to bedzie ok. Pare dni jezdzilem bez problemu (tzn zauwazylem ze radio/navi mi wariuje wlacza sie i wylacza jest napisane cos o tunerze rds chyba nie wiem czy to cos ma wspolnego z usterka skrzyni) Po kilku dniach parkuje, wlaczam R i slysze znow ciagly sygnal i skrzynia przechodzi ponownie w tryb awaryjny swieca sie prnd. Dodatkowo pojawila sie kontrolka check engine zolta nie wiem czy to zwiazane ze skrzynia pisze tak dla informacji zeby bylo najwiecej szczegolow (auto nie chce odpalic za pierwszym razem, jak wlacze zaplon 2 razy to wtedy odpala). Mechanik mowi, ze nalezy wymienic wybierak zkiany biegow. Co o tym myslicie? Prosze o pomoc i pozdrawiam

hunter266
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 22 paź 2018, 07:40
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: hunter266 » 01 paź 2019, 19:51

Witam, znajdz na YT jak demontuje się drążek zmiany biegów w automacie. Gdy to zrobisz przyjrzyj się jak wyglądają magnesy. na tej gumowej osłonce i odbiorniki które zczytują gdzie jest magnes a tym samym jaki masz bieg. Sprawdziłbym to w pierwszej kolejności.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga