Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Multitronic pytanie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
GizmoC7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 04 sie 2019, 10:59
Lokalizacja: Malbork

Multitronic pytanie

Post autor: GizmoC7 » 17 wrz 2019, 08:23

Siemka od 3 dni uzytkuje nowe autko 2.0 TDI 177 KM Multitronic 2012r i takie pytanie do was czy rano jak odpale auto cofam z parkingu i jestem na lekkim wzniesieniu potem i wrzucę D autko rusza z takim opóźnieniem jakby sprzęgło palił czy to normalne na zimnym silniku? Przebieg 134 000 oryginalny i olej zmieniony przy 114 000 byłem w Audi pytać mówią że niby tak ma być ale mam porównanie do poprzedniej z tym samym silnikiem i tam aż takiego czegoś nie było. Myślicie że może coś być nie tak czy może multitronic tka ma

cooljack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 27 mar 2016, 13:02
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cooljack » 19 wrz 2019, 09:24

ja akurat parkuje dzisn w dzien tak auto na lekkim spadku ... i jest mniej wiecej tak jak mówisz....ale zawsze po zmienie biegu z R na D i odwrotnie daje mu z 1 sek na przemyslenia....nigdy nie robie tak ze cofam do tylu potem szybkie przerzucenie na D i dzida...bo te skrzynie tego nie lubią....tak samo jak jak ruszam na wzniesieniu...z P daje na D...wait z 1sek. puszczam hebel i ruszam spokojnie...a jak juz rusze i sie tocze to potem można już cisnąć....generalnie unikam szarpniec .... jak parkuje auto na pochyłym to hamulec nozny zawsze puszczam po tym jak reczny sam sie zaciagnie czyli po wylaczeniu silnika itd. olej wymieniam co 60 tys w aso...auto ma juz 215 tys....skrzynia pracuje bez problemu - tylko mam wrażenie że jedno łożysko gdzieś w skrzyni mi trafiło bo przy ruszaniu mam takie cichutkie wycie ...slyszalne jek sie radio wylaczy...do ogarniecia na wiosne (ale też moge być przewrażliwiony :) ).

Awatar użytkownika
Patryczos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:29
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Patryczos » 30 gru 2019, 13:09

Wymieniasz olej w ASO metodą dynamiczną czy statyczną ??

pephone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2011, 12:49
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: pephone » 29 lut 2020, 16:50

Patryczos pisze:Wymieniasz olej w ASO metodą dynamiczną czy statyczną ??
Kolego w naszych C7 są różne multitronici. W jednych wymienia się statycznie olej w innych dynamicznie, w jednych wymienia się jeden filtr oleju (ponieważ drugi jest umiejscowiony w skrzyni), w drugim rodzaju skrzyń wymienia się dwa filtry.

Ja też unikam szarpania, nie mówiąc o wrzucaniu D gdy samochód się tyczy do tyłu.
Pozdrawiam
Przemek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga