Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 40TDI 204KM

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 04 lip 2019, 19:17

TomekC8 pisze:Wpłata 15%, rata 2816zł netto, przeglądy bezpłatne. Przykładowo Audi A5 2.0TFSI 252KM, które zamawiałem razem z A6, straci mniej na wartości. Wartość końcowa po 3 latach A5, to 52,40%. Cena zakupu obydwu aut była taka sama.
A jak porównanie A6 i A5 ? Jaka różnica w prowadzeniu,komforcie,wygłuszeniu,spalaniu? O osiągi nie pytam,bo wiadomo <luzik> . Jak kupowałem swoją A6C7 to się zastanawiałem nad A5.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 04 lip 2019, 22:58

pelonek1 pisze:
damos pisze:
TomekC8 pisze:Wpłata 15%, rata 2816zł netto
więc po 3 latach spłacisz 140226 PLN, do spłaty zostanie 118774 PLN a wykup masz za 125000 PLN.
Różnica na twoją niekorzyść to ledwie nieco ponad 6200 PLN netto (7700 brutto) - dobry deal! <okok>

Kiedy rok temu robili dla mnie ofertę, to suma rat i wykupu wyszła mi duuużo wyższa niż wartość zakupu auta (sam wykup był zaskakująco wysoki).
No i jeszcze przeglądy roczne w cenie to coś mi tu nie pasuje.
A może jeszcze części eksploatacyjne typu hamulce, opony też w tej cenie wymieniają to już na pewno nie uwierzę że tak jest.
Tak, przeglądy też są w cenie. Niestety tylko olej i filtry. Do tego musisz doliczyć koszty ubezpieczenia w wysokości 2,7% w pierwszym roku i na tym koniec. W drugim roku ubezpieczasz już gdzie chcesz pod warunkiem, że leasing wyrazi zgodę. Jest wtedy dużo taniej. Nie wiem w jakim celu miałbym pisać nieprawdę. Uwierzysz na słowo, czy odszukać umowę i wrzucić zdjęcie na forum? A5 kupiłem na jeszcze lepszych warunkach, bo na poziomie 3. A6 kupiłem na poziomie 1. Każdy model audi podlega pod poziomy 1,2, lub 3. Poziom 1 ma najgorsze warunki finansowania. Najczęściej pod poziom 3 podlegają modele schodzące z rynku. Chyba, że dostaniesz promocję, tak jak to było w moim przypadku. Mówię oczywiście o Audi Perfect Lease.

[ Dodano: 2019-07-04, 22:58 ]
wallace pisze:
TomekC8 pisze:Wpłata 15%, rata 2816zł netto, przeglądy bezpłatne. Przykładowo Audi A5 2.0TFSI 252KM, które zamawiałem razem z A6, straci mniej na wartości. Wartość końcowa po 3 latach A5, to 52,40%. Cena zakupu obydwu aut była taka sama.
A jak porównanie A6 i A5 ? Jaka różnica w prowadzeniu,komforcie,wygłuszeniu,spalaniu? O osiągi nie pytam,bo wiadomo <luzik> . Jak kupowałem swoją A6C7 to się zastanawiałem nad A5.
A5 mam na pełnym wypasie. Jest to auto, którym można sobie poszaleć. Jest mniej komfortowe i dużo gorzej wyciszone od nowej A6. Przyczyną tego jest brak klejonych szyb i ramek w drzwiach. Opony też bardziej słychać w A5. Średnie spalanie 10 litrów, poza miastem przy spokojnej jeździe wychodzi 7,5-8 litrów. Za to fotele są rewelacyjne, sportowe typu S z pneumatyczną regulacją boków oparcia i funkcją masażu. Tapicerka skórzana Feinnappa jest dobrej jakości i wygląda bardzo fajnie.

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 05 lip 2019, 18:45

Tomek, czy korzystasz z usług Audi Connect (chociażby informacji o rucju drogowym)? Jeśli tak, to czy działa to na wbudowanej karcie SIM, czy trzeba dokupićdodatkową?

pelonek1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:50
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: pelonek1 » 05 lip 2019, 22:59

Wierzę nie musisz nic skanować :)

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 06 lip 2019, 10:28

ktosiek pisze:Tomek, czy korzystasz z usług Audi Connect (chociażby informacji o rucju drogowym)? Jeśli tak, to czy działa to na wbudowanej karcie SIM, czy trzeba dokupićdodatkową?
Tak, korzystam. Kupiłem kartę SIM, którą umieściłem w gnieździe w podłokietniku. Mam dostęp do wiadomości, pogody i przede wszystkim do informacji online o ruchu drogowym. Niestety mapy są mniej dokładne niż na google maps, szczególnie widać to w Polsce. Z tego też powodu z nawigacji Audi online korzystam głównie, gdy jestem poza granicami kraju. Oczywiście jestem też zalogowany na myAudi, ale bardzo rzadko na smartfonie sprawdzam dane samochodu (lokalizację, przebieg, zasięg, otwieranie, zamykanie itd.) Najfajniejsze jest to, że jak skonfigurujesz swój profil z kluczykiem, to wszystkie Twoje ustawienia samochodu są zapamiętywane, a samochód wita Cię napisem na wyświetlaczu, za każdym razem, gdy do niego wsiadasz.

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 06 lip 2019, 17:59

TomekC8 pisze:
ktosiek pisze:Tomek, czy korzystasz z usług Audi Connect (chociażby informacji o rucju drogowym)? Jeśli tak, to czy działa to na wbudowanej karcie SIM, czy trzeba dokupićdodatkową?
Tak, korzystam. Kupiłem kartę SIM, którą umieściłem w gnieździe w podłokietniku. Mam dostęp do wiadomości, pogody i przede wszystkim do informacji online o ruchu drogowym. Niestety mapy są mniej dokładne niż na google maps, szczególnie widać to w Polsce. Z tego też powodu z nawigacji Audi online korzystam głównie, gdy jestem poza granicami kraju. Oczywiście jestem też zalogowany na myAudi, ale bardzo rzadko na smartfonie sprawdzam dane samochodu (lokalizację, przebieg, zasięg, otwieranie, zamykanie itd.) Najfajniejsze jest to, że jak skonfigurujesz swój profil z kluczykiem, to wszystkie Twoje ustawienia samochodu są zapamiętywane, a samochód wita Cię napisem na wyświetlaczu, za każdym razem, gdy do niego wsiadasz.
Dziękuję. Sądziłem, że może te podstawowe usługi Audi connect są realizowane z karty sim, która jest standardowo w aucie do dzwonienia po pomoc w razie wypadku itd. Czyli trzeba nabyć jakiegoś prepaida ;)

Mój samochód jest jużw drodze do Polski, w nadchodzącym tygodniu ma być u dealera. Nadal szukam kupca na swoje A4 - może ktośz tego forum zna kogoś, kto byłby zainteresowany dobrze wyposażoną A4 B9? :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 06 lip 2019, 19:49

Najwygodniej jest wziąć dodatkową kartę sim z netem w abonamencie. Przykładowo u mnie jest to koszt 9,99 zł za pakiet 10 GB lub 19,99 zł za 50 GB. Nie trzeba pamiętać o doładowaniach, a jedynie do faktury będzie doliczony koszt dodatkowego abonanamentu :).

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 06 lip 2019, 21:25

mat1324 pisze:Najwygodniej jest wziąć dodatkową kartę sim z netem w abonamencie. Przykładowo u mnie jest to koszt 9,99 zł za pakiet 10 GB lub 19,99 zł za 50 GB. Nie trzeba pamiętać o doładowaniach, a jedynie do faktury będzie doliczony koszt dodatkowego abonanamentu :).
A jak wygląda kwestia kosztów i działania jej za granicą? Bo ja sporo jeżdżępoza Polską...Np. w Orange mogę mieć dodatkową kartę, ale w ogóle nie działa ona w roamingu.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 06 lip 2019, 21:43

Też mam telefony w orange i chyba tylko nieznacza część jest dostępna w roamingu, ale chyba można włączyć roaming na portalu orange. W razie czego możesz pójść do punktu i zapytać się o szczegóły. Może coś dobiorą.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 07 lip 2019, 08:09

Kartę mam w sieci t-mobile, ale mówiąc szczerze nie wiem ile to kosztuje i ile mam danych do wykorzystania. Mamy okres wakacyjny i kilometrów przybywa. Właśnie przekroczyłem 22tys. Czy są w ogóle jakieś telefony dotyczące A4?

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 07 lip 2019, 12:02

TomekC8 pisze:Kartę mam w sieci t-mobile, ale mówiąc szczerze nie wiem ile to kosztuje i ile mam danych do wykorzystania. Mamy okres wakacyjny i kilometrów przybywa. Właśnie przekroczyłem 22tys. Czy są w ogóle jakieś telefony dotyczące A4?
Przez 5 tygodni jeden klient był poważnie zainteresowany (ale nie dogadaliśmy się cenowo), mimo publikacji w kilku serwisach ogłoszeniowych. A tak to tylko spam typu 'zamienię dwie działki budowlane na auto'...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 14:04 przez ktosiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lyngso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 19 lut 2012, 11:58
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVE 231KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lyngso » 07 lip 2019, 12:24

Witam

Dużo podróżuję za granicą i jako dodatkową kartę SIM w Audi mam z PLAY. Kupiłem w promocji bez abonamentu i wykupiłem pakiet danych w roamingu za 80 PLN. Karty nie muszę doładowywać, bo PLAY gwarantuje aktywność karty do końca danych. Korzystam już 2 lata i do tej pory doładowałem raz. Sprawdzając biling to przy podróży do Holandii i z powrotem nie przekraczam 50MB używając nawigacji w trybie online. Danych w roamingu mam chyba 3GB ale nie pamiętam dokładnie. W czasie jak kupowałem dodatkową kartę, tylko PLAY miało taką ofertę.

Mimo, że miałem dodatkową kartę na dane z Orange, to niestety nie działała ona w roamingu i musiałem zaopatrzyć się u innego operatora.

Jeśli chodzi o zasięg za granicą, to jest on na porównywalnym poziomie, bo jednocześnie mam podpięty mój telefon po BT a SIM jest z Orange. Czasami jest tak, że przy przekroczeniu granicy Niemcy/Holandia Orange zaloguje się szybciej niż PLAY, a czasami jest na odwrót. Nie wiem od czego to zależy.

Pozdrov

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 07 lip 2019, 14:12

lyngso pisze:Witam

Dużo podróżuję za granicą i jako dodatkową kartę SIM w Audi mam z PLAY. Kupiłem w promocji bez abonamentu i wykupiłem pakiet danych w roamingu za 80 PLN. Karty nie muszę doładowywać, bo PLAY gwarantuje aktywność karty do końca danych. Korzystam już 2 lata i do tej pory doładowałem raz.
Pozdrov
Też właśnie przymierzam się do Play. Mają fajną ofertędo potrzeb samochodowych, tzn.
Play na Kartę odNOWA - gdzie wszelkie pakiety/doładowania są ważne bezterminowo, z tymże raz na rok trzeba bodajże coś doładować. Za 55 zł mamy 3GB w UE oraz za 25 zł - 6 GB w Polsce. Razem za 80 zł mamy sensowny pakiet, który mam nadzieję, wystarczy, aby korzystaćze wszystkich usług online przynajmniej przez rok ;)

W Orange na kartę trzeba ciągle pamiętać o doładowaniach, bo przepadają środki i tracą ważność pakiety/bonusy.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 DDVF 211KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 10 lip 2019, 12:17

wallace pisze:
TomekC8 pisze:Wpłata 15%, rata 2816zł netto, przeglądy bezpłatne. Przykładowo Audi A5 2.0TFSI 252KM, które zamawiałem razem z A6, straci mniej na wartości. Wartość końcowa po 3 latach A5, to 52,40%. Cena zakupu obydwu aut była taka sama.
A jak porównanie A6 i A5 ? Jaka różnica w prowadzeniu,komforcie,wygłuszeniu,spalaniu? O osiągi nie pytam,bo wiadomo <luzik> . Jak kupowałem swoją A6C7 to się zastanawiałem nad A5.
Jest jeszcze jedna różnica o której zapomniałem napisać. A5 oprócz pokrywy bagażnika jest wykonana w całości z blachy stalowej. Natomiast A6 blachę stalową ma tylko na dachu i tylnych błotnikach. Reszta to aluminium. Natomiast przewagą A5 jest silnik, który momentalnie reaguje na dodanie gazu. Niestety w A6 jest opóźnienie.

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 10 lip 2019, 17:40

TomekC8 pisze: Jest jeszcze jedna różnica o której zapomniałem napisać. A5 oprócz pokrywy bagażnika jest wykonana w całości z blachy stalowej. Natomiast A6 blachę stalową ma tylko na dachu i tylnych błotnikach. Reszta to aluminium. Natomiast przewagą A5 jest silnik, który momentalnie reaguje na dodanie gazu. Niestety w A6 jest opóźnienie.
Miałem nadzieję, że właśnie w A6 40 TDI tego opóźnienie nie ma. Czytałem o tym problemie w przypadku silników 45/55 TDI. Tam zdaje się jest nieco inna skrzynia biegów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C8 (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga