Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ S-TRONIC+Q] Wibracje kangurek podczas ruszania! ??Dwumasa?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
cubasx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 lis 2017, 08:07
Lokalizacja: UK

[ S-TRONIC+Q] Wibracje kangurek podczas ruszania! ??Dwumasa?

Post autor: cubasx » 15 cze 2019, 14:20

Witam!

Licze ze ktos jest w stanie pomoc. Problem polega na wibracji podczas ruszania. Wystepuje w momencie kiedy ruszam bez gazu po puszczeniu hamulca lub w momencie kiedy dodam delikatnie gazu i szybko zmieni na 2. Kolejna rzecza ktora zauwazylem nie dzieje sie to po odpaleniu po nocy - musze przejechac kilkaset metrow. Kiedy dodam mocno gazu ze startu i pociagne dluzej na jedynce to jakby prawie wogole tego nie bylo. Czasami tez wystepuje jakby bardzo delikatny kangurek przy hamowaniu na swiatlach ale tego nie do konca jestem pewien czy to nie nawierzchnia drogowa.

Wymieniona zostala kompletna mechatronika wiadomo wraz z filtrmi i olejem plus tarcze sprzegiel. Powodem byla bardzo odczuwalna zmiany biegow 1-2-3 i praktycznie brak wstecznego pod delikatne wzniesienia. Te objawy ustaly ale doszedl wlasnie problem wibracji.

Dwumasa nie byla wymieniona ale z czasem pojawil sie metaliczny dzwiek na postoju podczas delikatnej przegazowki ktory ewidentnie wskazuje na objawy konczacego sie kola dwumasowego. Czy moze to byc przyczyna??

Czy ktos jest w stanie pomoc w tym temacie? Ponoc jest mozliwosc wgrania nowszego softa ktory pomoga w dolegliwosci mojego przypadku. Jezeli tak to czy kots moglby podrzucic mi plik owego softa? Ktos pisal ze u niego sie ulozylo wszystko po przejchaniu 1500-2000 tys km - u mnie niestety nie. Moj mechanik dysponuje ODISem takze softa smialo moze mi wrzucic. Slyszalem tez ze ponowana adaptacji moze pomoc ale czy nie zaszkodzi?

Jezeli ktos mial podobny przypadek albo rowiazal u kogos niech napisze bo do szalu juz mnie to doprowadza powoli z tym Stronikiem <uoee>

I ostanie z wielu pytan jakie sa tak naprawde objawy niesprawnego kola dwumasowego w skrzyni Stronik bo nie moglem nigdzie jednoznacznie sie dowiedziec??

Sorry za dluga rozprawke ale chce doprowadzic auto w 100% do sprawnosci :|

Biszu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:28
Imię: Marek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Lokalizacja: Kraków

Re: [ S-TRONIC+Q] Wibracje kangurek podczas ruszania! ??Dwumasa?

Post autor: Biszu » 11 paź 2023, 16:29

I jak udało się rozwiązać problem? U mnie podobnie i też mnie już szlak trafia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga