Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z licznikiem

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Dzolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:00
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z licznikiem

Post autor: Dzolek » 22 kwie 2019, 22:24

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na tym forum.
Panowie, przejrzałem sobie kilka tematów odnośnie licznika, ale nie do końca znalazłem to co chciałem. Mam problem z FIS-em. Otóż niektóre piksele po kilkudziesięciu sekundach przestają świecić. Zakladam, że jest to wina wyświetlacza bądź co bądź taśmy, która nie przylega. Ponadto od jakiegoś czasu w miejscu stanął czas jazdy i średnie spalanie. Nie pomaga resetowanie z manetki - brak reakcji..mam jedynie możliwość wyłączenia/włączenia FIS-u. Nie podłączałem póki co pod komputer. Pytanie czy jest sens wymiana na nowy licznik czy może wymienić sam wyświetlacz? Zabieram się trochę za tuning wnętrza, dlatego z chęcią wysłucham opinii ew. czegoś innego, choć chyba w tej kwestii nie ma wielu możliwości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ps. Manetka naprawiona, jest reakcja, więc zobaczę jak obecnie naloczanie.

Adiniakos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 01 maja 2019, 02:59
Imię: Adrian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: EPI

Post autor: Adiniakos » 01 maja 2019, 03:07

Siemka, ja jako nowy użytkownik również podepnę się pod twój temat. Aktualnie też walczę z fis-em.
W moim przypadku wszystkie odczyty są tak jak powinny tylko w dzień, a tym bardziej przy słonecznym dniu jest problematyczne ujrzenie górnego poziomu który pokazuje na początku "OK" a potem aktualną stacje (czyt. radio) z resztą jest wszystko dobrze. Przy czym widać tak jakby brakowało mu pikseli w górnym poziomie fis-u.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 01 maja 2019, 09:57

sprawa prosta - ekran wypalony , im cieplej tym bardziej zanika , zanikanie zaczyna się z reguły w górnym lewym rogu

tylko wymiana ekranu na to pomoże <okok>

darkmen21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 paź 2015, 08:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: darkmen21 » 22 maja 2019, 14:50

Jeśli chodzi o wymianę samego lcd zegarów, to są magicy co robia to w kwocie poniżej 200zł, ale są to lcd z aliexpress, które nie świecą jak oryginały a dosyć blado, jakby mniej kontrastu miały, wygląda to wg. mnie wujowo, kolega sobie wymienił a ja widząc efekt podarowałem sobie.. Notabene wczoraj wyświetlacze lcd widziałem na Aliexpress za niespełna 30zł, dajesz do pierwszego lepszego elektronika i za 80 zeta masz sprawny zegar(pewnie tyle może policzyć), ale jakościowo szału nie będzie
Było dużo już 13 VAGÓW, a obecnie:
A6C5 2003 limo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga