Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Resetowanie MMI - CD DEVICE FAULT.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Bubus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:26
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: KARGOWA

Resetowanie MMI - CD DEVICE FAULT.

Post autor: Bubus » 11 sty 2019, 23:00

Witam od dwóch dni zauważyłem problem w moim MMI. Mianowicie gdy uruchomię auto, MMI załącza się prawidłowo, lecz gdy zacznie grać muzyka to po ok. 3 sekundach całe MMI się resetuje, gaśnie całe podświetlenie przy skrzyni biegów i normalnie restartuje się, czyli pojawia się ekran powitalny, załączy się podświetlenie. I sytuacja powtarza się ta ok. 5-6 razy gdy zacznie grać normalnie, po kilku samoczynnych resetach wszystko wraca do normy i nie ma problemu żadnego z MMI. Rownież gdy zgaszę auto, i np po 2-3 minutach je odpale to MMI załącza się normalnie. Lecz gdy auto postoi z 20 minut to już kilkukrotnie się resetuje. Dzisiaj gdy po południu odpalilem auto MMI wystartorwało za pierwszym razem. Lecz gdy odpalilem po godzinie postoju już musiało się zrestartować 2 razy i wystartowało prawidłowo.
Ogólnie, nie działa mi radio w aucie, nie odbiera stacji - nie przeszkadza mi to ogolnie ale mam wykaz błędów który umieszam w linku poniżej.



Kilka dni temu wymieniony akumulator na nowy, i moduł sterowania akumulatorem. Sytuacja jest taka że sprawdzam akumulator, ponieważ po wymianie, podjechalem do mechanika i podłączylem pod komputer i po doslownie 30 minutach już auta nie odpalilem.
Napięcia mam pomierzone, sprawdzam pobór prądu gdy auto stoi zgaszone i zamknięte - myk z zamkiem.
Edycja - 25.12
Zauważyłem ze podczas tego resetowana na fisie pisze ,,CD Device Fault'' Czy to może być uszkodzona zmieniarka ? Dodam że po kilku samoczynnych resetach działa prawidłowo. Jutro sprawdzę czy można płytę wyciągnąć

[ Dodano: 2019-01-02, 18:53 ]
Nikt nic się nie odzywa więc już sam nie wiem. Dodaje w linkach poniżej filmiki z przedstawionej sytuacji.
Po odpaleniu po całym dniu postoju:


Po przejechaniu ok. 3 km do sklepu i ponownym odpaleniu.


Proszę pomoc. Dzięki.

[ Dodano: 2019-01-11, 23:00 ]
Problem z MMI jest nadal. Zauważyłem że gdy otwieram auto i otworzę drzwi, pulpit powitalny na MMI już się pali. Macie jakieś rady? Już nie wiem co sprawdzać.

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 12 sty 2019, 07:53

kolego wypnij zmieniarkę z układu most i i załóż pętle i zobacz w tedy i tak ze wzmacniaczem i innymi układami co sa w sieci most .temat był wiele razy poruszany na forum zalany moduł bluetooth zalany wzmacniacz itp..
Było Audi80 b2 2.0 litra PB
Było Audi80 b3 1,8 litra PB
Było Audi80 b3 1,9 litra PB
Było Audi a4 b5 1,9 litra ON
Było Audi a4 b6 1,8T litra PB
było Audi a6 c6 2,4 pb

Bubus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:26
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: KARGOWA

Post autor: Bubus » 01 mar 2019, 14:59

Nic nie zrobiłem z mmi z racji że nie mialem niestety czasu, udało mi się sprawdzić że w bagażniku przy komputerach mam suchutko. Wczoraj MMI całkowicie odmówiło posłuszeństwa, pojawia się ekran powitalny i tak kilka razy i się wyłącza całkowicie.

[ Dodano: 2019-02-25, 20:56 ]
W Audi sprawdziłem że mogę wyciągać płyty ze zmieniarki, nawigacji bez żadnego problemu. Podczas włączenia zaplony, lub uruchomienia auta, zapala się ekran powitalny i resetuje się kilka razy aż w końcu przestanie i już się nie włącza, z przycisku również nie idzie włączyć. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, logo powitalne zaczyna się zapalać i resetować, moge zamknąć auto i dalej będzie się resetować. Byłem u znajomego mechanika, podpiął auto pod komputer i wyszły takie błędy jak na zdjęciu.


Mechanik podczas sprawdzania komponentów - wyszła elektryka i optyka ok, podczas sprawdzania Radia, wyszło że nie jest zakodowane(?) Podczas próby połączenia się z tym modułem, wyskakiwał błąd na temat braku połączenia. Mechanik powiedział mi że wziąłby pod uwagę jakąś skrzynkę border, niby jest gdzieś pod kierownicą, i uważa że możliwe że mmi nie dostaje zasilania albo gdzieś je gubi. Co o tym sądzicie, za co byście się brali?
Poniżej filmik, jak pracuje mmi.


[ Dodano: 2019-03-01, 14:59 ]
Ktoś ma jakieś rady ?

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 01 mar 2019, 16:36

Przede wszystkim autocom w klonie nie jest najlepszym diagnoskopem do sprawdzenia magistrali optycznej w audi.
A "mechanik" ma brak podstaw co do budowy i zasady działania MMI.
Sam tego nie naprawisz. Poszukaj kogoś bardziej kumatego.

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 02 mar 2019, 13:11

Bubus pisze:Nic nie zrobiłem z mmi z racji że nie mialem niestety czasu, udało mi się sprawdzić że w bagażniku przy komputerach mam suchutko. Wczoraj MMI całkowicie odmówiło posłuszeństwa, pojawia się ekran powitalny i tak kilka razy i się wyłącza całkowicie.

[ Dodano: 2019-02-25, 20:56 ]
W Audi sprawdziłem że mogę wyciągać płyty ze zmieniarki, nawigacji bez żadnego problemu. Podczas włączenia zaplony, lub uruchomienia auta, zapala się ekran powitalny i resetuje się kilka razy aż w końcu przestanie i już się nie włącza, z przycisku również nie idzie włączyć. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, logo powitalne zaczyna się zapalać i resetować, moge zamknąć auto i dalej będzie się resetować. Byłem u znajomego mechanika, podpiął auto pod komputer i wyszły takie błędy jak na zdjęciu.


Mechanik podczas sprawdzania komponentów - wyszła elektryka i optyka ok, podczas sprawdzania Radia, wyszło że nie jest zakodowane(?) Podczas próby połączenia się z tym modułem, wyskakiwał błąd na temat braku połączenia. Mechanik powiedział mi że wziąłby pod uwagę jakąś skrzynkę border, niby jest gdzieś pod kierownicą, i uważa że możliwe że mmi nie dostaje zasilania albo gdzieś je gubi. Co o tym sądzicie, za co byście się brali?
Poniżej filmik, jak pracuje mmi.


[ Dodano: 2019-03-01, 14:59 ]
Ktoś ma jakieś rady ?
odstaw wóz do dobrego elektryka - mechanik tu nie pomoże. z resztą j/ w kolega napisał - pojęcia nie ma (skrzynka border pod kierownicą od MMI ;> )

Bubus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 05 lip 2018, 20:26
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: KARGOWA

Post autor: Bubus » 03 mar 2019, 00:39

Już jestem umuwiony za 2 tygodnie zobaczymy co wyjdzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga