Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Rozładowuje akumulator

Elektryka
ODPOWIEDZ
kisent
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:27
Lokalizacja: Z daleka

Rozładowuje akumulator

Post autor: kisent » 15 lut 2019, 12:23

Coś mi sporadycznie od czasu do czasu rozładowuje akumulator do zera po nocy i nie dzieje się to za każdym razem.
Od początku obstawiałem że to coś pod maską bo po każdym wyłączeniu zapłonu słychać głośno jakieś pykniecie
Wczoraj mi padł, naładowałem a dzisiaj znowu leży
Podchodząc dzisiaj do samochodu słyszę że coś bziuczy i nie mogłem tego zlokalizować a przylozylem ucho do alternatora i się okazało że to on ale włączyłem i wyłączyłem zapłon i znowu cisza
To bziuczenie słyszałem już kilka razy tylko że po jeździe a nie dłuższym postoju ale że nigdy nie rozładowalo mi to akumulatora to olałem temat
Nie wiem czy go wytargac i na regenerację zawieźć czy to jakiś przekaźnik padł czy szukać gdzie indziej bo nie mam miernika teraz żeby pobór prądu posprawdzac

Tomas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 paź 2018, 14:27
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: Tomas » 15 lut 2019, 16:45

Zepsuty alternator moze rozładować akumlotar, również rozrusznik moze tak zrobić. Lepiej zawieźć do elektryka cale auto i niech sprawdzi co jest prawdziwą przyczyną. Żebyś na darmo nie wyciągał i nie płacił za regenerację alternatora.

kisent
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 30 sty 2018, 09:27
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: kisent » 17 lut 2019, 17:10

Namierzyłem chyba problem
Jak tak bzyczało po włączeniu i wyłączeniu zapłonu poszedłem pod maskę odruchowo sprawdziłem kostkę podłączoną do alternatora - bzyczenie ucichło kiedy nią ruszyłem
Kabel idący do niego był tak zagięty że odpychał kostkę i nie siedziała w nim dobrze
Poprawiłem kabel, wyjąłem kostkę, wsadziłem jeszcze raz i cisza a akumulatora już nie rozładowało

Awatar użytkownika
gieras1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2014, 07:17
Lokalizacja: Końskie

Post autor: gieras1988 » 19 lut 2019, 13:48

u mnie też coś rozładowuje, gdzieś wyczytałem że może to być uszkodzony regulator napięcia na alternatorze

w celu sprawdzenia trzeba odłączyć wtyczkę od niego, zapalić silnik i sprawdzić czy jest ładowanie ( u mnie mam akurat wskaźnik ładowania na desce rozdzielczej to widzę bez dodatkowych mierników )

jak mam podpięte wszystko to jest w normie ładowanie

pytanie co powinno wskazać jak jest uwalony a jak jest dobry ten regulator ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga